Cena za cyjanotyp A4

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: nipen »

Czołem, Grupo : ). Mam ofertę sprzedaży 4 zdjęć formatu A4 w technice cyjanotypii do firmy ubezpieczeniowej. Prace oprawiam w ramę A3 i passepartou własnoręcznie. Koszt ram i passepartou to rzecz oddzielna, ale problem tkwi w cenie prac i ew. oprawy. Może ktoś coś wie : )?
ff, mf, lf
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: zladygin »

Koszty oprawy to koszty materiałów plus Twoja praca. Nie zapomnij o kosztach fizycznego wykonania pracy (materiał + czas). Oprawa autorska to powód do podniesienia ceny. Technika cyjanotypii też nie jest częsta na rynku, więc to może dodatkowo podbić cenę Za dzieło sprawa w zasadzie prosta: tyle, ile są skłonni zapłacić. Firma ubezpieczeniowa najbiedniejsza chyba nie jest. . Ale konkretnej kwoty... Trudno, nie znając Twojego rynku, coś zaproponować. Z drugiej jednak strony weź pod uwagę sposób prezentacji dzieł - czy to dla Ciebie wartość dodana? Jeżeli prace mają być gdzieś dostępne, z Twoim nazwiskiem, splendorem i chwałą - to może być powód do obniżenia ceny. Masz twardy orzech do zgryzienia.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: 4Rider »

zladygin pisze: 21 wrz 2019, 11:32 Masz twardy orzech do zgryzienia.
Mam nadzieję że kokosowy :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: nipen »

Dzięki za reakcję : ). Tak, prace bedą wisiały w głownej sali, dodatkowo jedno ze djęć będzie motywem jednostronicowego, sporego kalendarza firmy. Poza tym, kupujący zażyczył sobie sygnatury w prawym dolnym rogu passepartou (pewnie kombinuje, że dobrze to sprzeda za 150 lat ; ), oprócz tego zamierza przy każdym zdjęciu dodatkowo umieścić niewielką tabliczkę z nazwiskiem autora. Miejsce to Hrubieszów, czyli szału nie ma : ). Poza tym, gość zajmuje się też poligrafią, więc zwiększa się teoretyczna liczba oglądaczy : ), co jest wartością jak najbardziej dodaną. Osobiście zamierzam policzyć po 50 plnów za sztukę (wydruk na folii mam po wystawach) i dodatkowo 20 za oprawę plus materiały.
ff, mf, lf
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: 4Rider »

Taniocha, za zeskanowane zdjęcie do folderu reklamowego ponad 20 lat temu też tyle brałem (50 za sztukę).

PS: w cenie zrobienie zdjęcia w studio, jakaś odbitka i skan dla grafika.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
janpur
-#
Posty: 54
Rejestracja: 18 lip 2019, 11:46
Lokalizacja: KRAKÓW

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: janpur »

Na wystawie w Starym Smokovcu, Slowak wystawil swoja prace w formacie 40x50 za 1.400 euro
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: nipen »

Super. Sprzedał?
ff, mf, lf
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: zladygin »

nipen pisze: 21 wrz 2019, 18:18Super. Sprzedał?
Widziałem jego zdjęcia na kilku wystawach, więc chyba ze sprzedażą idzie mu nietęgo...
nipen pisze: 21 wrz 2019, 12:01 Osobiście zamierzam policzyć po 50 plnów za sztukę (wydruk na folii mam po wystawach) i dodatkowo 20 za oprawę plus materiały.
Ty chyba żartujesz... Oprawione, z licencją niewyłączną na różne pola eksploatacji to nie mniej niż 250-300 zł. A i to nie jest cena wygórowana.
Kiedyś, raczej dla żartu, wystawiłem na targach sztuki w Zakopanem, w galerii miejskiej kilka wydruków fotografii otworkowej, nawet nie oprawione, tylko wsadzone w passe-partout i naklejone chyba na piankę. Jedno ktoś kupił za 200 zł. Prawdę mówiąc to jeden jedyny raz, kiedy coś sprzedałem; nie mówię o zdjęciach do publikacji, ale to była cyfrówka.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: 4Rider »

zladygin pisze: 21 wrz 2019, 19:03
nipen pisze: 21 wrz 2019, 18:18Super. Sprzedał?
Widziałem jego zdjęcia na kilku wystawach, więc chyba ze sprzedażą idzie mu nietęgo...
Tylko jeśli to były różne fotogramy na różnych wystawach.
Acz w sumie też niekoniecznie, ale przy tej cenie kopia winna być raczej jedna.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: zladygin »

4Rider pisze: 21 wrz 2019, 19:25 Tylko jeśli to były różne fotogramy na różnych wystawach.
Acz w sumie też niekoniecznie, ale przy tej cenie kopia winna być raczej jedna.
Nie, to są zdjęcia robione w jednym egzemplarzu. Akurat ten za 1500, to w specjalnej oprawie.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: 4Rider »

zladygin pisze: 21 wrz 2019, 19:28 Akurat ten za 1500
O widzę że cena wzrosła, może to tak jak ze złowioną rybą ;-)

Dużo pracy, duża cena, niebagatelną też wartością dodaną musi nieść treść, może nawet przekaz, gdzie przy krajobrazie
może ona/on być samym Pięknem...
Acz w dzisiejszych czasach niesie on (krajobraz) treść w postaci ostrzeżenia, swoistego buntu i zachowania od zapomnienia...
...do czasu oczywiście...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: nipen »

Zbyszek, pamiętaj, że to zadupie, dostęp do internetów i darmowych fotografii. Poza tym, rzecz dotyczy zdjęc właśnie Hrubieszowa, czyli lokalnie : ). Jedno z nich:
Załączniki
chata rudej2.jpg
ff, mf, lf
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Cena za cyjanotyp A4

Post autor: zladygin »

Nie wiem czym motyw z Hrubieszowa ma być gorszy od jakiegokolwiek innego, obraz tylko to potwierdza. Ale mówimy o kasie. Prześpij się z problemem, pogadaj z klientem.
ODPOWIEDZ