farba na maskownicy

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Jaris
-#
Posty: 276
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:43

farba na maskownicy

Post autor: Jaris »

4Rider pisze: 19 wrz 2019, 13:34 Tylko prowokuję do dyskusji ;-)
Jeszcze mnie nie znasz?
Aaaaa......no chyba że tak :lol:
This same skull, sir, was Yorick's skull, the king's jester.
Alas, poor Yorick!
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

farba na maskownicy

Post autor: aka »

jac123 pisze: 19 wrz 2019, 13:54
Jaris pisze: 19 wrz 2019, 13:28 jac123 znowu czytasz i nie zastanawiasz się nad tym co przeczytałeś. Pytanie w moim oryginalnym poście brzmiało: "Czy jest to jakaś specjalna farba, czy zwykła olejna?". ...
Aha, i rozumiem, że kol. aka udzielił Ci na to pytanie rzeczowej odpowiedzi i za te "konkrety" zresztą serdecznie mu podziękowałeś.
Pisz, pisz ...
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

farba na maskownicy

Post autor: aka »

4Rider pisze: 19 wrz 2019, 13:56
aka pisze: 19 wrz 2019, 13:50
4Rider pisze: 19 wrz 2019, 13:34 Moim wyrzucić trupa i kupić nową 8-)
Pewnie. Można też wyrzucić powiększalnik i drukować skany na plujce ;-)
Można, ale co ma jedno do drugiego?

Już więcej piernik ma do wiatraka. A wiesz dlaczego, znasz powiązanie?
Owszem, piernik ma więcej do wiatraka niż Twoja dobra rada do tematu wątku. Poradziłeś, że hej!
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

farba na maskownicy

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 19 wrz 2019, 14:51 Owszem, piernik ma więcej do wiatraka niż Twoja dobra rada do tematu wątku.
Ale wiesz dlaczego, znasz powiązanie?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

farba na maskownicy

Post autor: zladygin »

Fajnie dyskusja się rozwija, tylko maskownica dalej brudna
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

farba na maskownicy

Post autor: jac123 »

I będzie dalej brudna, jak wujkowie dobra rada będą udzielali takich porad.
Jako żywo przypomina to dyskusję dot. posadzki w piwnicy kol. Mreka...
Nijak nie potrafię zrozumieć, dlaczego ktoś chce pomalować wartościową dla niego rzecz, tanią farbą no name z taniego dyskonta?!
Że ktoś bez wiedzy takie rzeczy radzi to jeszcze ok (jak to w internetach), ale ten drugi to przyjmuje bezkrytycznie jeszcze i dziękuję ...
Who knows o co kaman?!

Moja rada - kup dobrą, markową farbę i lakier w normalnym sklepie.
Druga darmowa rada, raczej nie kupuj sprajów, dużą płaską powierzchnię, jak nie masz wprawy, wcale nie tak łatwo pomalować. Łatwo o zacieki lub nierówne pokrycie.
Trzecia darmowa rada, nie kupuj "farby wodnej" no name. Przecież tam nawet nie jest napisane, jaka dokładnie to jest farba, a jest kilka rodzajów farb wodnych.
Na czym ci zależy przy białej farbie? No przecież m.in. na tym, aby trzymała kolor (biały). Zwykła farba who knows jaka, po roku-dwóch pod żarówką zżółknie. Kup taką , aby nie zżółkła. Jaką, ano np. taką do kaloryferów. Tylko nie kupuj tych ftalowych , bo też żółkną. Kup emalię akrylową.
Lakier może być wodny, ale łatwiej będzie nanieść jakiś rozpuszczalnikowy, poliuretanowy.
I to tyle.
Jaris
-#
Posty: 276
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:43

farba na maskownicy

Post autor: Jaris »

jac123 pisze: 19 wrz 2019, 22:02 Nijak nie potrafię zrozumieć, dlaczego ktoś chce pomalować wartościową dla niego rzecz, tanią farbą no name z taniego dyskonta?!
Że ktoś bez wiedzy takie rzeczy radzi to jeszcze ok (jak to w internetach), ale ten drugi to przyjmuje bezkrytycznie jeszcze i dziękuję ...
A skąd wiesz, że chce? Podziękowałem Imperitusowi i aka , bo chcieli pomóc. Tak mnie zawsze uczono, że jak ktoś wykazuje dobrą wolę i poświęca ci swój czas to się dziękuje. Co ja z tego wykorzystam to moja sprawa i nie musi Ci to spędzać snu z powiek. Natomiast napewno nie podziękuję komuś kto od początku tylko miesza.
W ogóle mam wrażenie, że na tym forum jest parę osób, które koniecznie przy okazji dowolnego tematu muszą wszystkim powiedzieć, że kompletnie nie mają na dany temat nic do powiedzenia. 8-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

farba na maskownicy

Post autor: 4Rider »

Jaris pisze: 20 wrz 2019, 10:36
W ogóle mam wrażenie, że na tym forum jest parę osób, które koniecznie przy okazji dowolnego tematu muszą wszystkim powiedzieć, że kompletnie nie mają na dany temat nic do powiedzenia. 8-)
To się k_r_a, życie towarzyskie nazywa :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

farba na maskownicy

Post autor: aka »

Było tak:
jac123 pisze: 16 wrz 2019, 11:18 Ło matko, rozpisujecie się jakby chodziło o jakiegoś Ludwika XIV...
Zeszlifuj do równego i naklej białą folię, szybko i bez zbędnych ceregieli.
Jest tak:
jac123 pisze: 19 wrz 2019, 22:02 I będzie dalej brudna, jak wujkowie dobra rada będą udzielali takich porad.
Jako żywo przypomina to dyskusję dot. posadzki w piwnicy kol. Mreka...
Nijak nie potrafię zrozumieć, dlaczego ktoś chce pomalować wartościową dla niego rzecz, tanią farbą no name z taniego dyskonta?!
Że ktoś bez wiedzy takie rzeczy radzi to jeszcze ok (jak to w internetach), ale ten drugi to przyjmuje bezkrytycznie jeszcze i dziękuję ...
Who knows o co kaman?!

Moja rada - kup dobrą, markową farbę i lakier w normalnym sklepie.
Druga darmowa rada, raczej nie kupuj sprajów, dużą płaską powierzchnię, jak nie masz wprawy, wcale nie tak łatwo pomalować. Łatwo o zacieki lub nierówne pokrycie.
Trzecia darmowa rada, nie kupuj "farby wodnej" no name. Przecież tam nawet nie jest napisane, jaka dokładnie to jest farba, a jest kilka rodzajów farb wodnych.
Na czym ci zależy przy białej farbie? No przecież m.in. na tym, aby trzymała kolor (biały). Zwykła farba who knows jaka, po roku-dwóch pod żarówką zżółknie. Kup taką , aby nie zżółkła. Jaką, ano np. taką do kaloryferów. Tylko nie kupuj tych ftalowych , bo też żółkną. Kup emalię akrylową.
Lakier może być wodny, ale łatwiej będzie nanieść jakiś rozpuszczalnikowy, poliuretanowy.
I to tyle.
I po co się tak wysilasz skoro powątpiewasz w istnienie rzeczonej maskownicy? Wymądrzasz się i obrażasz innych - poprawiasz sobie w ten sposób samopoczucie?

-------------------------------------------------------------------------------
Sorry Jaris, to Twój wątek, ale straciłem cierpliwość.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

farba na maskownicy

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 20 wrz 2019, 14:27 Było tak:
jac123 pisze: 16 wrz 2019, 11:18 Ło matko
Jest tak:
jac123 pisze: 19 wrz 2019, 22:02 I będzie dalej brudna,
4R pisze: A ja ciągle jestem ciekawy Jak będzie 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

farba na maskownicy

Post autor: jac123 »

Nijak nie będzie. Pyta się taki jak coś zrobić , a jak Forumowicze poświęcają czas i tłumaczą, to potem pisze , że wcale nie zamierza skorzystać. To jest dopiero mieszanie na Forum. Podłość ludzka nie zna granic ....
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

farba na maskownicy

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 20 wrz 2019, 18:41 Podłość ludzka nie zna granic ....
No, od dawna jestem przekonany że społeczeństwo jest niemiłe... :shock:
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2019, 06:10 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Jaris
-#
Posty: 276
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:43

farba na maskownicy

Post autor: Jaris »

jac123 pisze: 20 wrz 2019, 18:41 Nijak nie będzie. Pyta się taki jak coś zrobić , a jak Forumowicze poświęcają czas i tłumaczą, to potem pisze , że wcale nie zamierza skorzystać. To jest dopiero mieszanie na Forum. Podłość ludzka nie zna granic ....
Znowu czytasz i nic nie rozumiesz. Powiedziałem wyraźnie, że dziękuję Imperitusowi i aka że poświęcili swój czas i chcieli pomóc. Nie powiedziałem, że nie skorzystam z ich rad tylko, że to nie twój interes czy skorzystam. Poczytaj sobie co za brednie powypisywałeś sam sobie przecząc niemal w każdym poście jak wykazał ci aka to może wreszcie coś zajarzysz. Od samego początku nie miałeś najmniejszego zamiaru pomóc i twierdziłeś, że nie ma takiej maskownicy o jakiej piszę i że w ogóle zawracam głowę, bo nie warto się takim czymś zajmować. A kto ci każe zabierać głos? Nie masz nic do powiedzenia to nie zabieraj głosu.
Tak jak mówiłem jest paru gości na tej liście co nie mają nic do roboty tylko wtrącać się w każdy wątek i pisać bzdury. Siedzą całymi dniami przed komputerem i zajmują się wkładaniem kija w szprychy dla zabawy. Szkoda na to czasu!
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

farba na maskownicy

Post autor: zladygin »

Zamknął bym ten wątek, sorry
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

farba na maskownicy

Post autor: 4Rider »

Się kłócą jak politycy w TV :shock:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ