Revue 400 SE

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Redzio
-#
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Revue 400 SE

Post autor: Redzio »

Cześć. Wczoraj kupiłem aparat Revue 400 SE. Dziś wyszedłem na miasto, aby fotografować i co? I aparat nie robi zdjęć tak jakby migawki nie wyzwalał. Więc postanowiłem, że zwinę film i zajrzę do środka po czym sprawdziłem raz jeszcze aparat zaczął działać założyłem film i działa. Wiecie może co mogło być przyczyną?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Revue 400 SE

Post autor: powalos »

Redzio, może bateryjka nie kontaktowała. Mnie się tak zdarzało w Minolcie Hi Matic E.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
Redzio
-#
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Revue 400 SE

Post autor: Redzio »

powalos pisze: 19 wrz 2019, 10:20 Redzio, może bateryjka nie kontaktowała. Mnie się tak zdarzało w Minolcie Hi Matic E.
Ale bateria odpowiada za wyzwalanie migawki?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Revue 400 SE

Post autor: powalos »

Minoltka ma elektroniczną (elektryczną ?) migawkę.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Revue 400 SE

Post autor: 4Rider »

Przyczyną mogło być niewłaściwe pierwsze podejście do aparatu, po ponownym już właściwszym podejściu aparat zaczął oczywiście działać.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Revue 400 SE

Post autor: morotegari »

Oba te aparaty mają migawkę wyzwalaną elektrycznie. Bez baterii nie działają.

Winy szukałbym w dostawie prądu... Sprawdź komorę baterii, czy jest czysta. Może też baterie nie są pierwszej świeżości. Pamiętaj, że ten aparat nie posiada wyłącznika. Wyłącza się go poprzez zamknięcie futerału / założenie dekielka na obiektyw (zasłaniamy element światłoczuły tuż nad przednią soczewką). W przeciwnym wypadku bateria się rozładowuje.
Awatar użytkownika
Redzio
-#
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Revue 400 SE

Post autor: Redzio »

Cześć. Mam mały problem z moim aparatem. Co się dzieje? Licznik zdjęć nie działa. Zrobiłem na nowym filmie 3 zdjęcia a on jest nadal wyzerowany.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Revue 400 SE

Post autor: 4Rider »

Ale w czym problem?
Bilobil Ci pomoże 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Redzio
-#
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Revue 400 SE

Post autor: Redzio »

4Rider pisze: 22 wrz 2019, 06:42 Ale w czym problem?
Bilobil Ci pomoże 8-)
Nie chcę być złośliwy, ale mi pomoże, ale Tobie już nic nie pomoże. I pisz na temat, jeśli nie to nie zabieraj głosu.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Revue 400 SE

Post autor: 4Rider »

Redzio pisze: 22 wrz 2019, 06:44 ale Tobie już nic nie pomoże.
Pisałem gdzieś że społeczeństwo jest nie miłe i wychodzi że miałem rację.

Redzio pisze: 22 wrz 2019, 06:44 I pisz na temat, jeśli nie to nie zabieraj głosu.
No proszę Pana do takich przekazów raczej nie masz tu prawa...

Napisałem na temat, nie działający licznik w małoobrazkowym tanim kompakcie (dalmierzu - jakbyś pewnie chciał go nazwać)
to żaden problem,
należy tylko m/w pamiętać ile się cyknęło, przecież to tylko taśma perforowana, a pewnie w kieszeni masz zapasową, jakby co.
Pewnie trybik się zużył albo zablokował, bo cóż innego Panie Kolego?

PS: ciągle kupujesz jakieś dziadoskie aparaciki z najgorszego okresu produkcji sprzętu fotograficznego małoobrazkowego
i ciągle coś Ci się w nich psuje, wniosków nie wyciągasz, czy jak?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Redzio
-#
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Revue 400 SE

Post autor: Redzio »

Nie interesuj się co ja kupuje. I nie pisz do mnie w ten sposób, bo napiszesz o jedno słowo chamskie za dużo a potem znowu będziesz przepraszał jak to zrobiłeś jakiś czas temu mailowo.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Revue 400 SE

Post autor: 4Rider »

Redzio pisze: 22 wrz 2019, 06:59 Nie interesuj się co ja kupuje. I nie pisz do mnie w ten sposób, bo napiszesz o jedno słowo chamskie za dużo a potem znowu będziesz przepraszał jak to zrobiłeś jakiś czas temu mailowo.
Wypominki to żony stosują :mrgreen: a wszystko wokół się zmienia, oprócz mentalności ludzkiej gdzie zaszłości nie dają pola do nadziei w przyszłości...ale nie licz na rewanż.

Co do chamstwa to chyba nasz nowe imię: Kocioł patrząc powyżej.

Chłopie niedziela jest, ostatnie chwile lata, radę dobrą Ci dałem doceń to.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Revue 400 SE

Post autor: zladygin »

Redzio, odpuść, proszę.
ODPOWIEDZ