[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 215
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Tomasz. »

4Rider pisze: 19 wrz 2019, 07:02 Chodzi o niemiecką wronę z hinduskim znakiem w szponach.

Słyszałem o tym, ale później czytałem, że symbole te nie były nanoszone fabrycznie na aparaty, a jeśli już to później przez właściciela. No, ale w tej kwestii nie dam sobie ręki uciąć. Sam fakt bycia Niemcem nie czyni też zbrodniarzem, no i warto zerknąć na hasło "Leica Freedom Train".
I nie wciągniesz mnie w dyskusję o "hinduskich" znakach :-P
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: pelovsky »

Tomasz. pisze: 19 wrz 2019, 06:58 ten powiększalnik jest lepszy niż np spełniający swoją funkcję magnifax
Ponieważ jestem Leikowym sceptykiem, to czy mogę prosić o rozwinięcie tego tematu? Nie upieram się broń borze, że Magnifax to jest szczyt kunsztu, ale jakimi zaletami Focomat uzasadniłby swoją ponad 10x wyższą cenę?
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 215
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Tomasz. »

Tak na szybko... Stabilniejsza konstrukcja i precyzyjniejsze wykonanie, możliwość odsunięcia głowicy od kolumny co jest bardzo wygodne przy większych powiększeniach, dużo dużo dużo lepszy kondensor gwarantujący równomierne oświetlenie, do tego dwa świetne obiektywy w komplecie.
No i wiesz, jak ktoś woli magnifaxa to go kupi, a jak ktoś potrzebuje i chce taki sprzęt to kupi taki sprzęt i tyle :-)
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: jac123 »

pelovsky pisze: 19 wrz 2019, 07:12
Tomasz. pisze: 19 wrz 2019, 06:58 ten powiększalnik jest lepszy niż np spełniający swoją funkcję magnifax
Ponieważ jestem Leikowym sceptykiem, to czy mogę prosić o rozwinięcie tego tematu? Nie upieram się broń borze, że Magnifax to jest szczyt kunsztu, ale jakimi zaletami Focomat uzasadniłby swoją ponad 10x wyższą cenę?
Popracuj trochę Magnifaxem i Focomatem, zrób powiększenia to zobaczysz różnicę.
W kategorii powiększalników kondensorowych, w tym formacie nie ma lepszych powiększalników.

ps. jak widać rodzina Leitzów w czasie wojny zachowała się jak trzeba i jak pokazuje ta historia nie ma co kierować się uprzedzeniami do tej czy innej nacji, tylko każdego człowieka traktować indywidualnie.
Trzeci, Fordem też nie możesz jeździć, ponieważ Amerykanie po wojnie udzielili schronienia wielu (tys.) zbrodniarzom niemieckim.
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: pelovsky »

jac123 pisze: 19 wrz 2019, 07:49 Popracuj trochę Magnifaxem i Focomatem
dzięki za radę, właśnie dlatego zapytałem na forum o różnicę, żeby taką usłyszeć.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: aka »

4Rider pisze: 19 wrz 2019, 06:00
Adams pisze: 19 wrz 2019, 05:49
Jakich jest 5 lepszych?
Bez czerwonej pieczęci Złego.

Ale jeśli komuś nie przeszkadza piekło na Ziemi i akceptują pieniądze zarobione na największej zbrodni ludzkości to
proszę jeździć VW i Porsche oraz fotografować Lejkami - w końcu liczy się że są dobre, nie?
Co się będziesz ograniczał do VW i Porsche:

"W czasie trwania II wojny światowej przedsiębiorstwo Daimler-Benz znane przede wszystkim z samochodów marki Mercedes-Benz produkowało serie silników do samolotów, czołgów oraz okrętów podwodnych."
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: J.A. »

Tomasz. pisze: 19 wrz 2019, 06:58 powiększalnik jest lepszy niż np spełniający swoją funkcję magnifax to zapraszam
nisko ustawiona poprzeczka.
Chętnie bym go porównał z moim LPL
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: 4Rider »

Tomasz. pisze: 19 wrz 2019, 07:06
Sam fakt bycia Niemcem nie czyni też zbrodniarzem
Nic nie pisałem o Niemcach tylko o nazistach, nie jestem ksenofobem, a nawet jakbym był to mam dość rozumu by publicznie tego nie ogłaszać :-P

PS: mógłżebym się nawet obrazić za te Twe powyższe zdanie, ale tylko ja jestem w stanie siebie obrazić :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2019, 12:49 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 19 wrz 2019, 08:22 Co się będziesz ograniczał do VW i Porsche:

"W czasie trwania II wojny światowej przedsiębiorstwo Daimler-Benz znane przede wszystkim z samochodów marki Mercedes-Benz produkowało serie silników do samolotów, czołgów oraz okrętów podwodnych."
Ten wtręt dawno nie aktualny jeśli ma się tyczyć mej osoby, bo człowiek uczy się całe życie, a tylko ponoć krowa nie zmienia poglądów...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 215
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Tomasz. »

4Rider pisze: 19 wrz 2019, 12:45 Nic nie pisałem o Niemcach tylko o nazistach, nie jestem ksenofobem, a nawet jakbym był to mam dość rozumu by publicznie tego nie ogłaszać :-P

PS: mógłżebym się nawet obrazić za te Twe powyższe zdanie, ale tylko ja jestem w stanie siebie obrazić
To dobrze, że się nie obrażasz, bo chyba nie ma o co.
A co do nazistów i Niemców, to cóż przytoczyć mogę tylko wypowiedź jednego z moich profesorów. "Nie ma nazistów, są Niemcy, a kogo sobie owi Niemcy wybrali do władzy w 1933 roku to już inna historia". Nie jest to kwestia jakiejkolwiek ksenofobii, bo jak mówię bycie Niemcem nie równa się byciu nazistą, nawet w tamtych czasach.
Mimo, wszystko proponowałbym raczej wrócić do tematu...
J.A. pisze: 19 wrz 2019, 12:04 Chętnie bym go porównał z moim LPL
Nie wiem jakiego LPLa masz. Pracowałem swego czasu na LPL 4500 II, ale to zupełnie inne konstrukcje, no i wtedy nie robiłem dużych powiększeń
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: brylek »

Ja mam prawie nowego magnifaxa. Tomek moze chcialbys sie zamienic bo jak sa tacy co twierdza i stawiaja focomata w jednym rzedzie to propozycja warta uwagi ewentualnie mam szklo do niego jakies zeisa s orthoplanra 60 mm f 4 ciemne ale calkoem ok dodam gratis.
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 215
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Tomasz. »

Priv :-D
D.M.M.
-#
Posty: 208
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: D.M.M. »

Hej, hej... nie tak szybko. Dam Magnifaxa (kondensor+głowica) i dorzucę Opemusa 6!
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: J.A. »

brylek, a kto je postawił w jednym rzędzie? To Tomasz., o nim wspomniał i to w kontekście porównania, jak zauważyłem wyżej dość nisko ustawiona poprzeczka.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 215
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Tomasz. »

No dobra, żarty na bok :)
ODPOWIEDZ