co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

Czyli amonowy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Bokeh »

Dzięki, noszę się z zamiarem takiej wywojki. Podobno ten wywoływacz jest bardzo ekologiczny.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

J.A. pisze: 23 sie 2019, 20:16 skiper75, znaczy na początku filmu, ale to były ostatnie pięć.
Zdarza się.
Kiedyś w początkach mojej przygody z Mamiyą 7 zrobiłem z 5-6 zdjęć z deklem na obiektywie.
I się dziwiłem, czemu jakiś turysta (starszy pan) patrzy się na mnie z takim litościwym uśmiechem. Na moście Karola w Czeskiej Pradze.
Ale zaskoczyłem i ujęcia powtórzyłem, a panu pięknie podziękowałem.
A stało się tak dlatego że to dalmierz :-P
Nie unoś się, sam często zapominam odchylić filtr w Voigtländerze, potem zdjęcia wychodzą podejrzanie kontrastowe :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: bakulik »

Bokeh pisze: 24 sie 2019, 10:07 A w kawie ktoś wywoływał?
Wywoływałem kilka razy, małe i średnie obrazki (Fomapan 100 @ 200 ASA). Wychodziły nieźle. I nic nie śmierdziało, może dlatego, że stosowałem kawę z Lidla. ;-) A resztę odczynników upiłem na Allegro, nie pamiętam teraz dokładnie od kogo.
Do przerywania używałem wody, a utrwalałem alkalicznie, ale ja wszystko tak robię. :-)

MF001108.jpg
BW005635.jpg

zladygin pisze: 24 sie 2019, 11:21 Natknąłem się też gdzieś na komercyjną sprzedaż Caffenolu-C, ale nie mogę teraz znaleźć.
http://www.labeauratoire.com/caffenol/cc.html

Bokeh pisze: 24 sie 2019, 15:12 Dzięki, noszę się z zamiarem takiej wywojki. Podobno ten wywoływacz jest bardzo ekologiczny.
À propos

Foto 6/94
Foto 94-06 40 Ekologiczne wywoływacze.jpg
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

Imperitus, oczywiście, że z powodu tego, że dalmierz.
Nigdzie nie twierdziłem, że to konstrukcja pozbawiona wad. Ma ich bardzo dużo. Ale dla mnie kilka małych zalet je rekompensuje.
Od „Mostu Karola” nigdy więcej mi się to nie przytrafiło. Wyrobiłem sobie nawyk, wyciągam aparat z torby, dekiel do kieszeni. Działa.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

co właśnie wywołałeś?

Post autor: pelovsky »

Tasma CZO-50 16mm odwracalnie czarno-biało - mój pierwszy materiał po powrocie z wakacji. W kolejce czekają jeszcze takie 2 szpulki 30m 16mm, 10 Ektarów i 2 Goldy 200 format 135, 5 Moviechrome 40 super8, 1x Fujichrome R25 single8 i ze 2 czy 3 Fomapany R super8. Urlop jest dobry i podczas urlopu i po nim :D
W zeszłym roku pociłem się, żeby jak najszybciej przerobić narobione na wakacjach materiały, ale w tym roku będę sobie dozował, żeby przyjemności trwały dłużej.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skiper75 »

120 Kodak Tmax 100 w D76. Tym razem zadnych bledow w zakladaniu filmu a mowiac szczerze zaczalem sie bac ze to kaseta padla...

35 Kodak Tmax 100 w D76
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Bokeh »

Niedługo, nie już jutro, ale za kilka może kilkanaście lat nie będzie co już wywoływać.
https://danfinnen.com/2019/02/14/storm- ... otography/

:-(

Wszystko w rękach pasjonatów na całym świecie, aby nie poprzestawać w budowaniu popytu.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Ponownie Arista Edu 200@125/24 tym razem pstryknięta w 15 minut w pogoni za córką i siostrzenicą :mrgreen:
i ponownie po 25 latach odkrywam Jupitera 37A... :shock:
U mnie już standardowo w ID-68 [22* 5']. 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 662
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

Bokeh pisze: 27 sie 2019, 18:07 Niedługo, nie już jutro, ale za kilka może kilkanaście lat nie będzie co już wywoływać.
Ja bym się tak bardzo nie obawiał. Ci co naprawdę są zakochani w tej zabawie dadzą radę znaleźć swoje nisze i dalej będą robić fajne i ciekawe rzeczy. A takich pstrykaczy jak ja, hurtowo "psujących" filmy, nie będzie raczej nikomu żal :-) Poza tym, z cz.b. materiałami, to wiele rzeczy da się domową modą wytworzyć. Pewien znajomy pokazywał ostatnio prace na emulsji własnoręcznie naniesionej na piękny papier. Przyjemność w ręku takie mieć. Ludzie, którzy kryją płyty szklane swoimi emulsjami też w Polsce są i robią fajne rzeczy. Owszem, to już rzemiosło, które trzeba kochać, bo tylko lubiąc to nakład pracy zbyt duży. Ale też z tego zakochania fajne rzeczy się rodzą... :-)
skpt
-#
Posty: 662
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

P.S. Miałbym większe obawy co do stanu świata za te kilkanaście lat i możliwości uprawiania hobby w ogóle, niż dostępności materiałów fotograficznych...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

skpt pisze: 27 sie 2019, 18:33 P.S. Miałbym większe obawy co do stanu świata za te kilkanaście lat i możliwości uprawiania hobby w ogóle, niż dostępności materiałów fotograficznych...
O, O, O :!:

plona-gory-plona-lasy-t13893.html
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

co właśnie wywołałeś?

Post autor: pelovsky »

Fomapan R 16mm w Dokumolu 1+7 odwracalnie, 8 minut @ 22 stopnie. Muszę zdecydować, czy tak bardzo potrzebuję obu nerek, bo o ile Fomapan R w super8 wygląda bardzo ładnie, to w 16mm to jest no cóż pięknie :) niestety 3 minuty filmu nie kosztują już 30zł, a 120zł, a to trochę komplikuje temat ;-)
IMG_20190827_201454.jpg
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Bokeh »

Wygląda zapewnie pięknie i kosztuje słono.
Dziś filmy kręci się cyfrowo, poza nielicznymi wyjątkami. Star Wars, najnowsze części powstały na taśmie Kodaka. Nie pamiętam tylko w jakim formacie.
Ale ten to był dopiero perfekcjonistą:
Stanley Kubrick planował nakręcić Odyseję… na taśmie 35 mm, w nieanamorficznym formacie 1,85:1. Przekonał się jednak do użycia 70 mm taśmy i szerokokątnych obiektywów w technice Super Panavision 70, gwarantujących najwyższą z możliwych jakość obrazu w proporcjach 2,21:1.
Tu za 3 minuty można by było kupić a z samochód :-D
Taśma 70 mm pozwoliła im uzyskać efekt przestrzenności obrazu. Ten rodzaj taśmy jest najczęściej wykorzystywany przez systemy kinowe IMAX.

https://film.org.pl/a/2001-odyseja-kosm ... j-95673/2/
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

co właśnie wywołałeś?

Post autor: technik219 »

skpt pisze: 27 sie 2019, 18:33 P.S. Miałbym większe obawy co do stanu świata za te kilkanaście lat i możliwości uprawiania hobby w ogóle, niż dostępności materiałów fotograficznych...
Jak będę w Twoich okolicach to zaproszę Cię na dobrą, dużą wódkę!
Lux mea lex
ODPOWIEDZ