smartphone jako swiatlomierz

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

smartphone jako swiatlomierz

Post autor: 4Rider »

Zna ktoś apkę światłomierz dla systemu BlackBerry 10?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

smartphone jako swiatlomierz

Post autor: jac123 »

A co to za system? Pewnie jakiś z pierwszych Nokii ....
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

smartphone jako swiatlomierz

Post autor: 4Rider »

4Rider pisze: 13 sie 2019, 10:03 Zna ktoś apkę światłomierz dla systemu BlackBerry 10?
Oki znalazłem parę na Amazonie AppStorze ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Tommy
-#
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2019, 21:08

smartphone jako swiatlomierz

Post autor: Tommy »

4Rider pisze: 13 sie 2019, 11:25
4Rider pisze: 13 sie 2019, 10:03 Zna ktoś apkę światłomierz dla systemu BlackBerry 10?
Oki znalazłem parę na Amazonie AppStorze ;-)
Witam. Na BB stosuję LightGuru, sprawdza się dobrze w praktyce. A system BB OS to był jeden z najlepszych systemów, gdyby BB nie przespał szansy rozwoju i gdyby nie robił że swojego telefonu/systemu produktu elitarnego tylko dla "byznesu"...
Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego odnowionej, demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej?
Bezapelacyjnie, do samego końca. Mojego lub jej...
---------------
Yashica, Mamiya, Minolta
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

smartphone jako swiatlomierz

Post autor: 4Rider »

Tommy pisze: 14 sie 2019, 21:40 tylko dla "byznesu"...
No nie tylko, BB występuje często w literaturze amerykańskiej (również w tv), używają go tam pisarze i inni twórcy.

Kupiłem na Amazonie pełną wersję Light Meter Tools za 3,38$ wydaje się dobry, acz trzeba zrobić korektę +1 EV względem pomiaru z Mamiya 645 z 45 mm. Ale z tego co tu czytałem to norma.
Twoją propozycję też sprawdzę. Dzięki.

PS: BB to pierwszy smartfon, który zaakceptowałem, oczywiście wersje classic 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Tommy
-#
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2019, 21:08

smartphone jako swiatlomierz

Post autor: Tommy »

4Rider pisze: 15 sie 2019, 05:55
Tommy pisze: 14 sie 2019, 21:40 tylko dla "byznesu"...
No nie tylko, BB występuje często w literaturze amerykańskiej (również w tv), używają go tam pisarze i inni twórcy.

Kupiłem na Amazonie pełną wersję Light Meter Tools za 3,38$ wydaje się dobry, acz trzeba zrobić korektę +1 EV względem pomiaru z Mamiya 645 z 45 mm. Ale z tego co tu czytałem to norma.
Twoją propozycję też sprawdzę. Dzięki.

PS: BB to pierwszy smartfon, który zaakceptowałem, oczywiście wersje classic 8-)
Ok, nie zmienia to faktu, że BB to obecnie niszowy produkt :) Srajfony królują. No, to 4Rider to młody użytkownik BB, ja już 12 lat używam słuchawek BB, jeżynki jeszcze w latach 2010-2014 były używane przez służby rządowe... pozdrawiam użytkownika Classica :)
Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego odnowionej, demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej?
Bezapelacyjnie, do samego końca. Mojego lub jej...
---------------
Yashica, Mamiya, Minolta
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

smartphone jako swiatlomierz

Post autor: 4Rider »

Tommy pisze: 15 sie 2019, 21:23
pozdrawiam użytkownika Classica :)
A ja pozdrawiam użytkownika Mamiya i Minolta 8-) !

PS: Wcześniej miałem 2 egzemplarze BB 9720, dziś używam jednego jako stoper do wywoływania filmów :-D
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

smartphone jako swiatlomierz

Post autor: Bokeh »

A do Iphone jaki jest najprostszy (podstawowe parametry) i darmowy światłomierz?
Coś prostego i łatwego w zainstalowaniu!
:-D
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

smartphone jako swiatlomierz

Post autor: J.A. »

Do iP wszystko jest łatwe w instalowaniu, bo zawsze robi się tak samo.
Niestety na podstawowe pytanie nie udzielę Ci odpowiedzi, bo nie używam smartfonowych światłomierzy. Te w aparatach mam sprawne, a i zewnętrzny samodzielny też posiadam jakby co.
Kiedyś miałem taki co się palcem pacało po ekranie by działał jak quasi punktowy. Mierzył jakieś 5-8% tego co widział aparat. Ustawiało się czułość i wyświetlał parę przesłona/czas.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

smartphone jako swiatlomierz

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 21 sie 2019, 10:34
Kiedyś miałem taki co się palcem pacało po ekranie by działał jak quasi punktowy. Mierzył jakieś 5-8% tego co widział aparat. Ustawiało się czułość i wyświetlał parę przesłona/czas.
No ja mam takowy do BB 10 działa też pod androidem, bo w zasadzie pod niego jest.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

smartphone jako swiatlomierz

Post autor: 4Rider »

Szukałem wątku do postu - a może ten, może będzie śmiesznie?

No więc tak BB w kieszeni, no czasem trzeba się w lesie zlokalizować, no ale światłomierze kłamią mi w nim na potęgę
lub wymiękają, mówiąc: chłopie ciemno jest! - jak ja widzę że coś tam świeci - a matówkę mam jasną - to mi świeci, ale jak świecić do cholery, jak się pytam? No dobra mówię mam tam w maszynie moc 1000 ASA, z ręki dłużej niż 1/30 już niebezpiecznie, no coś drgnie
i obrazek zasili znów folder Odrzuty
[patrzę na ten rok ze wszystkich aparatów obrazki zaakceptowane ilość: 478, Odrzuty: 350 - do tego raz tyle skasowane od razu po skanie]
diafragmę też sobie otworzę po całości myślę sobie, a nóż (nie ten żony od grzybów) a widelec (widelca nie mieliśmy w lesie) cuś się uda, ciach, ciach, klap, klap i do dom, moczenie, czekanie i jest, tak naprawdę jest! - tak jak to mówią wszystko w punkt.
No więc daje przepis na leśny mrok bez zawodnych światłomiarek:
miejsce i czas: gęsty ciemny las, częściowe zachmurzenie, gdzieniegdzie prześwity światła, raczej szybko znikające (trzeba je olać)
godziny działania przepisu: myślę tak 8 rano do 15/każda pora roku
przepis: 1000 ASA 1/30 f:2.8

Dowody jutro na Flickr, bo już mi się nie chce skanować, a jeszcze na wieś muszę jechać...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ