Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: J.A. »

The way I am pisze: 05 sie 2019, 07:34 Jeżeli delta 3200 ma rzeczywistą czułość ASA 1000 to jak ją naswietlasz? 1000 czy 3200?
wybacz, ale to zdanie zawiera wątpliwość, co do czułości. Gdyby miało brzmieć tak jak chcesz to przedstawić, to należało użyć słowa np. „skoro delta...”
Nie czytam w myślach, chcąc być dobrze zrozumianym, należy w formie pisemnej wyrażać się precyzyjnie.
The way I am pisze: 05 sie 2019, 08:04 Dla mnie jeżeli coś ma 3200 to jest to nadal 3200 ale można te 3200 naswietlania jako 1000, 2000 czy 50.. Ale nadal będzie to 3200.
A tym zdaniem z kolejnego już wpisu tylko potwierdziłeś swoje niedowierzanie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: The way I am »

J.A. pisze: 05 sie 2019, 19:19
The way I am pisze: 05 sie 2019, 07:34 Jeżeli delta 3200 ma rzeczywistą czułość ASA 1000 to jak ją naswietlasz? 1000 czy 3200?
wybacz, ale to zdanie zawiera wątpliwość, co do czułości. Gdyby miało brzmieć tak jak chcesz to przedstawić, to należało użyć słowa np. „skoro delta...”
Nie czytam w myślach, chcąc być dobrze zrozumianym, należy w formie pisemnej wyrażać się precyzyjnie.
The way I am pisze: 05 sie 2019, 08:04 Dla mnie jeżeli coś ma 3200 to jest to nadal 3200 ale można te 3200 naswietlania jako 1000, 2000 czy 50.. Ale nadal będzie to 3200.
A tym zdaniem z kolejnego już wpisu tylko potwierdziłeś swoje niedowierzanie.
Wyrazile się na tyle precyzyjnie, że 4Rider mi odpowiedział.

A co do twojego drugiego Quote, to nie ma tam żadnych wątpliwości. Delta 3200, nazywa się delta 3200 to, że można ją naswietlac w innych czasach nie ma żadnego znaczenia. Nie wejdziesz do sklepu z zamysłem zakupu tego filmu mówiąc " poproszę film delta 1000 czy 1600" tylko dlatego że tak chcesz je naswietlac. Użyjesz nazwy nadanej przez producenta.
Kiedy już naswietlisz film, napiszesz na forum np. " wywołałem film delta 3200 naswietlony np. ASA 1000" bo chyba nie napiszesz "wywołałem delta 1000", gdyż nikt cię nie zrozumie.
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: rbit9n »

znam paru świadomych fotoamatorów, którzy naświetlają Deltę 3200 i T-MAX'a P3200 na taką czułość, jaką podają producenci. z tego co kojarzę, to wołają krócej.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: J.A. »

The way I am, już się nie kompromituj i skończ.
Napisałeś wyraźnie, MA 3200, nie napisałeś, źe można.

Nie ma 3200 i producenci w dokumentacji to piszą.
Może się nazywać i Delta milion, co nie będzie w tym przypadku oznaczało jej czułości. 3200 nie oznacza jej czułości.

W jednym zdaniu zaprzeczasz, co napisałeś dwa wpisy wcześniej. Zachowujesz się jak dziecko neostrady. Tu są poważni ludzie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: The way I am »

J.A. pisze: 05 sie 2019, 20:01 The way I am, już się nie kompromituj i skończ.
Napisałeś wyraźnie, MA 3200, nie napisałeś, źe można.

Nie ma 3200 i producenci w dokumentacji to piszą.
Może się nazywać i Delta milion, co nie będzie w tym przypadku oznaczało jej czułości. 3200 nie oznacza jej czułości.

W jednym zdaniu zaprzeczasz, co napisałeś dwa wpisy wcześniej. Zachowujesz się jak dziecko neostrady. Tu są poważni ludzie.
JA sam się kompromitujesz. Napisałem wyraźnie, a ty drazysz temat. I to nie pierwszy temat z twoim udziałem tak wygląda. Proponuję abyś nie odpowiadał mnie w tym poście.
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: J.A. »

The way I am, nie będę odpowiadał ciebie w tym poście.
Ale mam propozycję, użyj odpowiedniej ikonki, nie będziesz musiał mnie czytać.
Bo zabronić mi brania udziału w dyskusjach nie możesz.

Pewien koleś słabo znający temat napisał, że jak jest napisane na pudełku 3200 to jest 3200.
Drugi lepiej się orętujący napisał, że nie jest 3200 bo producent sam to wyraźnie zaznaczył.
Ponownie ten słabo znający temat twierdz,f że to bez znaczenia, że można naświetlać tak jak producent napisał bo jak jest napisane to nie kupi się inaczej niż napisane.

Gdyby ów słabo znający temat po prostu napisał. Ok, nie wiedziałem, to tematu dawno by nie było.
A brnie jak złodziej złapany za rękę, wola, że to nie jego ręka.

End Of Topic.
Koniec Tematu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: oscylator »

J.A trudno się zorientować co lepiej oriętujący miał na myśli pouczając innych a sadząc taki błąd ortograficzny.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: J.A. »

oscylator, a jaki?
Bo Wiesz, bez auto słownika, to u mnie niezbyt dobrze z ortografią, a auto słownik czasem wymyśla coś za mnie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: 4Rider »

oscylator pisze: 06 sie 2019, 07:52 J.A trudno się zorientować co lepiej oriętujący miał na myśli pouczając innych a sadząc taki błąd ortograficzny.
J.A. pisze: 06 sie 2019, 09:13 oscylator, a jaki?
Bo Wiesz, bez auto słownika, to u mnie niezbyt dobrze z ortografią, a auto słownik czasem wymyśla coś za mnie.
Chłopcy nie wiedzą czego się czepić to się błędu orto czepiają :mrgreen:
Powtarzam Wam jak mantrę:
Język winien być po primo komunikatywny, po to powstał i jest to jego roLA NAdrzędNA.
to tak jak się śmiać z kogoś że nosi skarpetki do sandałów, lata '90 dawno minęły, dziś człek wolny ma prawo nosić podkolanówki do sandałów, adidasy do garnituru i białe skarpety do czarnych lakierek, ect.. jeśli czuje się Wolny... a śmiechy to żenada i zniewolenie! :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PawelM
-#
Posty: 47
Rejestracja: 31 paź 2017, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: PawelM »

W każdym, dosłownie każdym z poprzednich 9 postów są błędy językowe. Składniowe, ortograficzne, interpunkcyjne. Czasem po kilka w jednym zdaniu.
Ale mosz 4Rajder recht i jo tyz jezdem zdania ze,, na tym forumie niemacosobie dupy zawracać jakimiś zasadami poprawności językowej czy dobrego wychowania. Byle było komunikatywnie. To nie jakieś kółko polonistów czy redakcja lokalnej gazetki. W wolnym kraju każdy może pisać, co chce, nosić do czarnych wizytowych butów albo sandałów białe skarpetki (jak chce to i śmierdzące na kilometr), rzucać mięchem, wyzłośliwiać się na innych. Tak samo każdy może produkować (w dowolnej technologii i formacie) beznadziejne focie, na jakie jakie tylko ma ochotę - nie przejmując się ich treścią, kompozycją obrazu, nie mówiąc już o minimum poprawności technicznej.
Ale ja jako wolny człowiek mam prawo do swojej oceny. Na przykład nie tolerowałem w redakcji dętych kolesi z wybujałem ego, którzy nie poprawili poprawnie sklecić prostego zdania, zrobić poprawnego zdjęcia, ubrać się schludnie na spotkanie, którzy obrażali rozmówców itd. Ale to wolny kraj i teraz mogą się rozwijać gdzie indziej.
Oczywiście to, co napisałem, nie odnosi się nawet w minimalnym stopniu do moich "przedpiśców".
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: 4Rider »

bla, bla, bla 8-)

PawelM pisze: 06 sie 2019, 21:19 Na przykład nie tolerowałem w redakcji dętych kolesi z wybujałem ego

swój pozna swego :mrgreen:


A poza tym brak tolerancji to faszyzm/nazizm/komunizm/ksenofobizm/głupota, odróżnij pan tolerancję od akceptacji i czytaj ze zrozumieniem.

Tolerancja to Prawo Człowieka takie samo jak prawo do życia.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PawelM
-#
Posty: 47
Rejestracja: 31 paź 2017, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: PawelM »

4Rider pisze: 06 sie 2019, 21:34 bla, bla, bla

PawelM pisze: ↑06 sie 2019, 21:19
Na przykład nie tolerowałem w redakcji dętych kolesi z wybujałem ego

swój pozna swego
Znowu mnie chcesz obrazić? Daruj sobie - Twoje tryskające jadem teksty są dla mnie co najwyżej ciekawym materiałem do obserwacji. Choć nie jestem psychiatrą ani psychoterapeutą. :mrgreen:
4Rider pisze: 06 sie 2019, 21:34 A poza tym brak tolerancji to faszyzm/nazizm/komunizm/ksenofobizm/głupota, odróżnij pan tolerancję od akceptacji i czytaj ze zrozumieniem.
Nie ma mowy o tolerancji, nie mówiąc już o akceptacji, wobec tych, którzy sami takich cech nie przejawiają. Nie toleruję ani nie akceptuję faszystów, nazistów, komunistów ani ich epigonów, nawet jeśli oficjalnie się od takich inspiracji odcinają. Podobnie zresztą nie akceptuję i nie toleruję ksenofobów. Z durniami jest trochę inaczej, bo nie każdemu Bozia dała rozum.
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: The way I am »

Oh.. Zostawić was na chwilę....
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: 4Rider »

PawelM pisze: 06 sie 2019, 22:04
Znowu mnie chcesz obrazić? Daruj sobie - Twoje tryskające jadem teksty są dla mnie co najwyżej ciekawym materiałem do obserwacji. Choć nie jestem psychiatrą ani psychoterapeutą. :mrgreen:
Nie obrazić a zwrócić uwagę na pewnego rodzaju hipokryzję, co potwierdza w/c tekst.
To Ty ranisz moje serce i przypisujesz mi własne intencje - zupełnie nie rozumiem dlaczego - ale nevermind... :-(
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Prośba początkującego - sposób wywoływania filmów

Post autor: J.A. »

PawelM, jeden obraz wart tysiąca słów.
Załączniki
598D3613-F892-48E5-ADC5-B25E7B1FD6FE.jpeg
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ