Koniec przerwy technicznej

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Koniec przerwy technicznej

Post autor: powalos »

Tylko w Białej uczczono Niemców za uratowanie Polaków, a Grassowi raczej za jego pisarstwo. A to chyba dość istotna różnica.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Koniec przerwy technicznej

Post autor: powalos »

jac123, tylko w Białej uczczono Niemców za uratowanie Polaków, a Grassowi wystawiono pomnik raczej za jego pisarstwo. A to chyba dość istotna różnica.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Koniec przerwy technicznej

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 20 lip 2019, 18:47
jac123 pisze: 20 lip 2019, 17:47 pod koniec życia przyznał się , że był żołnierzem Waffen SS (to taka lepsza formacja SS, dokonująca pogromów w Europie Wschodniej), ale podobno nie strzelał. Pomimo tego, gdańscy radni nie pozbawili go honorowego obywatelstwa Gdańska.
W 1943 powołano go wraz z całym jego rocznikiem do paramilitarnej Służby Pracy Rzeszy (RAD). W 1944 został wcielony do Waffen-SS
Panie w dniu zakończenia wojny chłop nie miał jeszcze 18 lat, a wiadomo że pod koniec wojny musowo wcielano dzieci do armii.
Chyba gryzł go ten epizod, a wszystko co pisał było antyfaszystowskie i pacyfistyczne. Weź się Pan ogarnij albo Pan poczytaj, zachowuje się Pan jak Ci co My Little Pony posądzają o satanizm, bo przyjaźń to magia, a Teletubisie o kampanie na rzecz LGBT wśród dzieci, a co gorsza palą książki właśnie w Gdańsku w imię Jezusa.

Czas na eufemistyczne wlepki:
Strefa wolna od głupoty
NIe znasz Pan historii, ale coś ta zawsze można maznąć, coś znaleźć w necie i się pomądrkować....
Otóż ww wcale musowo się w wojsku nie znalazł, wręcz przeciwnie trafił tam na ochotnika. Co prawda startował do innej formacji, ale ostatecznie wylądował w Waffen SS. Gdyby go gryzł ten epizod i miał czyste sumienie , to by się od razu przyznał, no ale to by zaważyło na jego karierze pisarskiej, więc lepiej było milczeć. A więc niskie pobudki. Był to normalny, niemiecki - nazistowski żołnierz jakich wielu. A to , że miał 18 lat, to co z tego?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 20 lip 2019, 19:43 A to , że miał 18 lat, to co z tego?
Nie miał w dniu zakończenia wojny - a pranie mózgu od 1933 roku czyli od wieku 6 lat to pies? [wolę koty :mrgreen: ] Życia Pan nie znasz, z empatią też słabo raczej. Ale nevermind, nie powinieneś tu podejmować tematów światopoglądowych, politycznych oraz okolicznych i tyle...aż tyle i tylko tyle.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Koniec przerwy technicznej

Post autor: jac123 »

powalos pisze: 20 lip 2019, 19:23 Tylko w Białej uczczono Niemców za uratowanie Polaków, a Grassowi raczej za jego pisarstwo. A to chyba dość istotna różnica.
No tak, ale jeden i drugi byli niemieckimi żołnierzami SS, a więc nie jest to jedyny pomnik żołnierza jak pisałeś, choć przyczyny ich upamiętnienia są rzeczywiście bardzo różne. Niemieckich żołnierzy ratujących Polaków, tudzież inne nacje, było oczywiście więcej ale nie każdy ma pomnik.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Koniec przerwy technicznej

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 20 lip 2019, 19:51
jac123 pisze: 20 lip 2019, 19:43 A to , że miał 18 lat, to co z tego?
Nie miał w dniu zakończenia wojny - a pranie mózgu od 1933 roku czyli od wieku 6 lat to pies? [wolę koty :mrgreen: ] Życia Pan nie znasz, z empatią też słabo raczej. Ale nevermind, nie powinieneś tu podejmować tematów światopoglądowych, politycznych oraz okolicznych i tyle...aż tyle i tylko tyle.
To są tematy historyczne, a nie światopoglądowe czy polityczne, co ma piernik do wiatraka? Nie podciągaj wszystkiego pod ideologie, to po prostu historia, podaje garść faktów.
Pranie mózgów, sr...ie w banie ... Dziwnym trafem wszyscy sobie dali wyprać mózgi, starzy i młodzi.
Awatar użytkownika
MrMamiya
-#
Posty: 152
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:41
Lokalizacja: 51°54'N 8°28'W
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: MrMamiya »

Wy tu się kłócicie o jakieś duperele zacietrzewieni i okopani na swoich pozycjach, skaczecie sobie do gardeł - a ja w międzyczasie wziąłem mały i średni obrazek i porobiłem zdjęcia w pubie na koncercie, później rozrobiłem chemię (ID-11) na jutro... I kto z nas miał większą frajdę? :?:
====================================================================
Mamiya i Pentaxy.
Nie każde zdjęcie jest fotografią, tak jak nie każdy facet z widłami jest Neptunem.
http://vitowerner.com
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 20 lip 2019, 19:58 To są tematy historyczne
Historia to nie nauka ścisła i tylko w połowie opiera się na faktach, druga połowa to interpretacja.
MrMamiya pisze: 20 lip 2019, 21:10 Wy tu się kłócicie o jakieś duperele zacietrzewieni i okopani na swoich pozycjach, skaczecie sobie do gardeł -
Twoje wnioski są bezpodstawne i idą stanowczo za daleko.
Z jac123 znamy się blisko 10 lat, a to co powyżej to tylko zwykłe przekomarzanie.

Wszystkim proponuję spacer i powrót do głównego tematu wątku, który osobiście narzuciłem kilkanaście miesięcy temu:
Częstochowa 2019 [Kodak 400] (9).jpg
Częstochowa 2019 [Kodak 400] (9).jpg (294.24 KiB) Przejrzano 2049 razy



Minolta Dynax 4
Minolta 80-200/4.5-5.6
Kodak Ultra 400
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Koniec przerwy technicznej

Post autor: jac123 »

Piękna rzeźba tej

"...,której obraz widać w każdej polskiej chacie
I w kościele i w sklepiku i w pysznej komnacie,
W ręku tego, co umiera, nad kołyską dzieci,
I przed którą dniem i nocą wciąż się światło świeci.
Która perły masz od królów, złoto od rycerzy,
W którą wierzy nawet taki, który w nic nie wierzy…"

Jan Lechoń (poeta, kochający nieco inaczej ....)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 20 lip 2019, 22:14 Piękna rzeźba tej
A i owszem, zakupiłem pod Świętą Wieżą:
DSCN3814.JPG

Jeszcze kolorek z byłego miasta:

Schowek.jpg

Minolta Dynax 4
Minolta 80-200/4.5-5.6
Kodak UltraMax 400
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Koniec przerwy technicznej

Post autor: Bokeh »

Druh
Fomapan 100
D76
:-D :-D :-D

Są te zdjęcia kwiatów (czas M) i świateł na autostradzie (czas B) są dość wyraźne i ostre.
Nie rozumiem dlaczego widoki na rzekę zatem wyszły nieostro.
Tak sobie myślę, że jak większość aparatów tego typu ma ostrość 2m-nieskończoność, to ten Druh najlepiej obrazuje od 2 do 5 metrów chyba? Dziwne....
Rysa na błonie spowodowana została przez jakiś drobny zadziorek w komorze aparatu.
Załączniki
zen392.jpg
zen393.jpg
zen398.jpg
zen397.jpg
zen388.jpg
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Koniec przerwy technicznej

Post autor: mrek »

To już lepszy Lubitiel
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Koniec przerwy technicznej

Post autor: J.A. »

mrek, to to chyba chodzi by było gorzej, a nie lepiej.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Koniec przerwy technicznej

Post autor: mrek »

W sumie pracę z Linhof 6x9 zacząłem od nakarmienia go starym papierem 6x9 z lat 80'tych. Pierwsze moje "wielkoformatowe" zdjęcie przez okno, nie wyszło lepiej niż to pierwsze sprzed ponad 100 lat. Ale sentyment pozostał.
Druchy i Zenity były mi darowane przez los, ale wiem, zdjęcia robią. Więc, dlaczego nie.
Tylko nadmieniłem, że Lubitiel nie jest gorszy, a daje więcej kontroli. Mam z niego zdjęcia mojego syna sprzed 27 lat. W centrum są nie gorsze niż ze starego Linhof, a бокеx mają nie gorszy :-)
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Koniec przerwy technicznej

Post autor: J.A. »

mrek pisze: 21 lip 2019, 13:13бокеx
Ty mi tu z rosyjską japńszczyzną nie wyjeżdżaj.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ