pudełka po papierach do przechowywania fotek

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Farfurnia
-#
Posty: 62
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:54
Lokalizacja: Zawadka Rymanowska
Kontakt:

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: Farfurnia »

Te z linku wyglądają na zwykłe, biurowe pudła z tektury falistej, raczej nie bezkwasowej. Również cena by to sugerowała.
Ja - licząc się z tym, że kiedyś zacznę robić jakieś powiększenia warte archiwizacji - kupiłem karton i pudełka w firmie Beskid, gdzieś wyżej jest link. Po obejrzeniu stwierdziłem, że są więcej warte niż moje zdjęcia i niezłożone czekają aż przejdę na emeryturę i zajmę się fotografię na poważnie :)
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: dejnekas »

Jaris pisze:
J.A. pisze:Odpowiedz mi na jedno pytanie.
Czy pudełko na papier ma certyfikat dopuszczający do materiałów archiwalnych?
Nie ma, ale dla mnie to nie wiele znaczy, bo te pudełka są robione na użytek fabryki papierów a nie z myślą o archiwizacji, więc nie muszą mieć certyfikatu.
J.A. pisze:Dopóki nie łamię regulaminu forum, mam prawo pisać co uważam za stosowne w każdym wątku. Nie ma na tym forum wątków prywatnych.
Masz prawo, tylko zarzucasz mi trollowanie a sam to robisz zamiast spokojnie dyskutować. Jeśli chcesz dyskutować proszę bardzo, nie mam nic przeciwko temu żeby z tobą pogadać o pudełkach czy innych rzeczach tylko bardzo proszę zmień sposób formułowania myśli, bo na razie jesteś dość napastliwy. Ja się nie obrażam, tylko tyle że takie pyskówki do niczego nie prowadzą. Dla mnie argument to konkret np: przeczytałem taką informację tu i tu, albo konkretnie wiem z takiego a takiego źródła. Wtedy coś ustalimy. Może to się przyda mnie a może innym. Oczywiście możemy sobie o tym podyskutować jakie są nasze prywatne poglądy na jakiś temat, ale trzeba to jednoznacznie zaznaczyć - WYDAJE MI SIĘ że jest tak a tak. ale mogę się mylić.

Masz racje, dlatego ja się wycofalem z pisania tutal bo meczy mnie walka z takimi ludzmi. Mam wieksze problemy.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
mariannowak
-#
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2018, 07:36

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: mariannowak »

ciekawa koncepcja
ajsikel
-#
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: ajsikel »

Papiery Rollei Vintage sa pakowane w pudełka archiwizacyjne fabrycznie.
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Jaris
-#
Posty: 276
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:43

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: Jaris »

A można wiedzieć gdzie znalazłeś taką informację?
ajsikel
-#
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: ajsikel »

Jaris pisze: 29 wrz 2018, 22:34 A można wiedzieć gdzie znalazłeś taką informację?

Jaktogdzie??
Na pudelku.
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
ajsikel
-#
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: ajsikel »

dejnekas pisze: 25 maja 2017, 21:55
Jaris pisze:
J.A. pisze:Odpowiedz mi na jedno pytanie.
Czy pudełko na papier ma certyfikat dopuszczający do materiałów archiwalnych?
Nie ma, ale dla mnie to nie wiele znaczy, bo te pudełka są robione na użytek fabryki papierów a nie z myślą o archiwizacji, więc nie muszą mieć certyfikatu.
J.A. pisze:Dopóki nie łamię regulaminu forum, mam prawo pisać co uważam za stosowne w każdym wątku. Nie ma na tym forum wątków prywatnych.
Masz prawo, tylko zarzucasz mi trollowanie a sam to robisz zamiast spokojnie dyskutować. Jeśli chcesz dyskutować proszę bardzo, nie mam nic przeciwko temu żeby z tobą pogadać o pudełkach czy innych rzeczach tylko bardzo proszę zmień sposób formułowania myśli, bo na razie jesteś dość napastliwy. Ja się nie obrażam, tylko tyle że takie pyskówki do niczego nie prowadzą. Dla mnie argument to konkret np: przeczytałem taką informację tu i tu, albo konkretnie wiem z takiego a takiego źródła. Wtedy coś ustalimy. Może to się przyda mnie a może innym. Oczywiście możemy sobie o tym podyskutować jakie są nasze prywatne poglądy na jakiś temat, ale trzeba to jednoznacznie zaznaczyć - WYDAJE MI SIĘ że jest tak a tak. ale mogę się mylić.

Masz racje, dlatego ja się wycofalem z pisania tutal bo meczy mnie walka z takimi ludzmi. Mam wieksze problemy.

Slawko, gratulacje wzw z spotkaniem p. Ensora.
Do szczescia dorzucilbym Ephraumsa i Sandersona jeszcze:)
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: J.A. »

ajsikel pisze: 30 wrz 2018, 00:59 Jaktogdzie??
Na pudelku
A zawartość jest warta grzechu i czy jest powtarzalna? Bo to co pakują jako filmy nie specjalnie można nazwać „użytecznymi”.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ajsikel
-#
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: ajsikel »

J.A. pisze: 30 wrz 2018, 11:36
ajsikel pisze: 30 wrz 2018, 00:59 Jaktogdzie??
Na pudelku
A zawartość jest warta grzechu i czy jest powtarzalna? Bo to co pakują jako filmy nie specjalnie można nazwać „użytecznymi”.

Zalezy jak kto mocno grzeszy.
Natomiast pudelka sa firmy Monochrome
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Jaris
-#
Posty: 276
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:43

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: Jaris »

ajsikel pisze: 30 wrz 2018, 00:59 Jaktogdzie??
Na pudelku.
Aha, OK, nie bardzo miałem okazję przeczytać na pudełku, bo nie bardzo przepadam za Fomą....a Rollei Vintage to w zasadzie to samo.
Absolutnie nie sugeruję, że Foma jest do niczego. To raczej mój osobisty gust. Natomiast takie pudełka na pewno dodają wartości papierom, chociaż z tego co się zorientowałem na innych forach te pudełka nie są z tektury bezkwasowej tylko z plastiku.
ajsikel
-#
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: ajsikel »

Jaris pisze: 30 wrz 2018, 22:12
ajsikel pisze: 30 wrz 2018, 00:59 Jaktogdzie??
Na pudelku.
Aha, OK, nie bardzo miałem okazję przeczytać na pudełku, bo nie bardzo przepadam za Fomą....a Rollei Vintage to w zasadzie to samo.
Absolutnie nie sugeruję, że Foma jest do niczego. To raczej mój osobisty gust. Natomiast takie pudełka na pewno dodają wartości papierom, chociaż z tego co się zorientowałem na innych forach te pudełka nie są z tektury bezkwasowej tylko z plastiku.
nie dodaja zadnej wartosci.
prosze nie dorabiac ideologii tam gdzie jej nie ma.
Rollei sobie zrobilo partie z pudelkami plastikowymi i tyle, przy okazji papieru, zreszta bardzo dobrego, moj gust tak twierdzi, mam tez pudelko 30x40cm do archiwizacji.
Pudelka Monochrome, slowo klucz,
Nie jednemu psu burek, nie jedno pudlo sluzy do archiwizacji.
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Jaris
-#
Posty: 276
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:43

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: Jaris »

ajsikel pisze: 30 wrz 2018, 22:23 nie dodaja zadnej wartosci.
prosze nie dorabiac ideologii tam gdzie jej nie ma.
w tym sensie dodają, że można je potem wykorzystać do archiwizacji fotografii, a nie dlatego, że papier Rolleia jest z tego powodu lepszy.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: J.A. »

Dodaje atrakcyjności do zakupu. Albo dodaje bonus.
;-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

pudełka po papierach do przechowywania fotek

Post autor: 4Rider »

Właśnie się pokazały do wyboru czarne i kremowe, ale trochę małe (15x23), cena za 5 sztuk:

https://allegro.pl/oferta/puelko-na-zdj ... 8193021280

https://allegro.pl/oferta/puelko-na-zdj ... 8192993802
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ