Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 25 maja 2019, 09:20 4Rider, no to witam ziomala, bo ja z urodzenia jestem Mrągowianinem, a młodość spędziłem w Ełku.
Teraz masz napisane B-B, w młodości jeździłem do chatki studenckiej na Rogaczu, przystanek Wilkowice-Bystra. A z Ełku mam przyjaciela z forum :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: J.A. »

Piłem z nim niedawno piwo. We Łku.
W BB mieszkam od 87-mego.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: Imperitus »

mrek,
Nie wiem który jest rynek w Cieszynie, skala Polski nie jest u nas honorowana, ale w regionie chyba największy :-P
J.A.,
Ja to zasadniczo jestem austriakiem- starzy górale nazywają nas do dzisiaj "cesarokami".
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

fotocyfrowe pisze: 24 maja 2019, 21:12 '''
Oba pstrykają, pokrętła się kręcą :
https://allegro.pl/oferta/dwa-aparaty-p ... 8137583005
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

fotocyfrowe pisze: 26 maja 2019, 17:18 "Oba pstrykają, pokrętła się kręcą więcej nie potrafię stwierdzić więc proszę oglądać zdjęcia" niby tanio ale tekst powala :mrgreen: Jakie pokrętła, co pstryka itd ... To pęknięcie tego korpusu to ciekawe, nieźle musiało j....ć ;-)
Z tego co widziałem jak rozebrałem swoją MTL 5 to jest to odlew, są znaczniki formy.
Dobre na ewentualne części, 70 zł to też pieniądze. Podsumowanie - nic nie wiadomo o tych aparatach oprócz tego co na początku a po zdjęciach nie wiadomo czy działa czas, lustro, lamelki itd ...
Chłopie z takim podejściem nic nigdy nie upolujesz. Powodzenia.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: Imperitus »

fotocyfrowe pisze: 26 maja 2019, 17:42 Gdybym chciał analogiem robić tyle zdjęć jak cyfrą po prostu bym splajtował.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie robi czegoś takiego. Chyba że ludzie którzy nie mają co robić z kasą i chcą się popisać. Syfra a emulsja to dwa kompletnie różne media i nie da się ich do siebie odnieść.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: apphex »

fotocyfrowe pisze: 27 maja 2019, 14:17 Co daje robienie fotografii analogowej, przede wszystkim rozwagę w naciskaniu spustu migawki !!! Obecnie większość nie myśli co fotografuje, jak fotografuje itd ... Bardzo lubię takie przysłowie - "Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć." :mrgreen:
Z tą rozwagą to tak różnie bywa. Wiem to po sobie ;-)
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: powalos »

fotocyfrowe pisze: 27 maja 2019, 14:17 Co daje robienie fotografii analogowej, przede wszystkim rozwagę w naciskaniu spustu migawki !!! O
Chyba coś w tym jest. Ja mam nawyki z czasów tylko filmowych, więc moja cyfranka mająca chyba 5 lat nie ma na liczniku jeszcze 4 tysięcy wyzwoleń migawki. Jakoś nie potrafi mi się zakodować, że mogę "strzelać" do woli aby później ponad 90% ujęć wykasować. Fakt, że nie zarabiam na fotografii więc mogę sobie pozwolić na oszczędne podejście do łapania kadrów.
Fan Pentax'a.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: Nomad »

powalos pisze: 27 maja 2019, 16:00
fotocyfrowe pisze: 27 maja 2019, 14:17 Co daje robienie fotografii analogowej, przede wszystkim rozwagę w naciskaniu spustu migawki !!! O
Chyba coś w tym jest. Ja mam nawyki z czasów tylko filmowych, więc moja cyfranka mająca chyba 5 lat nie ma na liczniku jeszcze 4 tysięcy wyzwoleń migawki. Jakoś nie potrafi mi się zakodować, że mogę "strzelać" do woli aby później ponad 90% ujęć wykasować. Fakt, że nie zarabiam na fotografii więc mogę sobie pozwolić na oszczędne podejście do łapania kadrów.
Jakbyś fotografował zarobkowo, to też byś się oduczył robienia tysięcy klatek na jednym wydarzeniu. Pomijam sport. Chyba że pracuje się w dużym zespole, który zrobi za ciebie selekcję i obróbkę.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: J.A. »

Policzmy.
10 lat 140000 zdjęć.
Daje to:
A zresztą wystarczy jeden obrazek.
Załączniki
1,6 zdjęcia na godzinę, bez snu bez przerw itd.
1,6 zdjęcia na godzinę, bez snu bez przerw itd.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: apphex »

fotocyfrowe pisze: 27 maja 2019, 19:15 5dmk2 a 1dmk3 to są aparaty przeznaczone do zupełnie innych celów
Mi się wydaje, że jednak są przeznaczone do jednego, tego samego celu - robienia zdjęć ;) 5d to nic innego jak mniejszy odpowiednik/zamiennik/brat dla eosów serii 1. Oby dwa są wykorzystywane głównie w reporterce a przy okazji jakieś wideo/śluby etc.
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: Nomad »

Też znam takich co robią na samym ślubie 2000 ujęć. Młodzi zdjęcia dostają po miesiącu-dwóch. Ja nie przekraczam pół tysiąca z całej imprezy (a też zdarza mi się jechać serią). I zazwyczaj po tygodniu mam wszystko oddane.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: J.A. »

fotocyfrowe pisze: 27 maja 2019, 19:15 Kolega rozróżnia aparaty czy wrzuca wszystko do jednego wora ?! Reporterski profesjonalny 1dmk3 robi np. serię 10 klatek na sekundę ! https://www.youtube.com/watch?v=IkzD8lEgI68 0,25 s filmu pokazuje jak to działa. Wprawdzie nie używam szybkości H ale jak trzeba to włączam. 5dmk2 a 1dmk3 to są aparaty przeznaczone do zupełnie innych celów !!! A twoje wyliczanki nijak się mają do rzeczywistości, no ale widzę, że lubisz się droczyć. Nie wiem czy kiedykolwiek robiłeś nimi zdjęcia !
znowu próbujesz coś udowodnić? Raz już trafiłeś z prognozą wieku jak kulą w płot.
Zupełnie też nie pojmujesz tego co jest wyżej napisane. To że można to oczywiste i nie musisz mi tego udowadniać.
Dałem Ci te wyliczankę ku przemyśleniu, a nie po to byś udowadniał że współczesny sprzęt reporterski może mieć taki przebieg.
Na ślubie w kościele jest 20-30 punktów w których warto zrobić zdjęcie. Mnożąc to razy 3-4 wychodzi mac 120 zdjęć, ż czego będzie ostatecznie owy 30 fotografii. Więcej do reportażu nic nie wnosi poza chaosem i nudą.
Reportaż jest jak film. Ma zostawić niedosyt, gdy ostatnie zdjęcia oglæda się by zrobić przyjemność prezentujæcemu oznacza, że to gówno, a nie reportaż.
Każdy album z większą ilością niż 50-80 zdjęć staje się nudny.
Dla tego na wystawach też nie przekracza się pełnej ilości fotografii.

A tak zupełnie na marginesie.
Możecie już skończyć te cyfrowe wynurzenia?
Możecie iść na jakieś cyfrowe forum których są dziesiątki?
„Korex” to jedyne analogowe forum polskojęzyczne i miło by było gdyby takim pozostało.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: Nomad »

fotocyfrowe pisze: 28 maja 2019, 15:41
No są jeszcze tacy co dają lampą, ksiądz po mszy nic nie widzi :mrgreen:
Ja robię tylko w świetle zastanym, 5dmk2 daje radę nawet w ciemnych katedrach, a szkła f2.8 robią swoje ;-)
też robiłem przede wszystkim na zastanym, dopóki nie naciąłem się raz i drugi na tanie świetlówki. A tego żadna matryca nie przeskoczy.
PS Ale faktycznie, nie to forum
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 28 maja 2019, 16:47
„Korex” to jedyne analogowe forum polskojęzyczne i miło by było gdyby takim pozostało.
Na razie, na razie... Reanimacja trwa ;-)

No ale tej pisaniny o gównianych cyfrowych maszynkach też już mam dość! :oops:

Mam nadzieję że im się naciąg w tych dmk zablokuje ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Zablokowany