Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 23 maja 2019, 21:15
Ale można im dać już wygotowaną skórę- bez soli, bez tłuszczu i bez smaku :-|
No w sumie można z zalewajki wyjąć ;-)
4Rider pisze: 23 maja 2019, 21:13 skóry od słoniny
fotocyfrowe pisze: 23 maja 2019, 21:13 słoninę, bo skóry nie jedzą :mrgreen:
Czytaj Pan ze zrozumieniem i nie wkładaj mi Pan słów do ust, toć napisałem że się skóry wiesza, a nie zjada - na skórze warstwa słoniny jest i ona zostaje obskubana i zostaje sama skóra w efekcie końcowym i tak se wisi do wiosny :-D
Ponadto robi się jeszcze takie kule z tłuszczu i ziaren i też się wiesza, głównie na wierzbie i brzozie ;-)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, 21:31 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

fotocyfrowe pisze: 23 maja 2019, 21:25
4Rider pisze: 23 maja 2019, 21:21 Ten klasyk to chyba jakiś knajpiany filozof
Nie czujesz bazy ? To taki żart :-P
Bazy nie czuję, ale czuję bluesa :-P

A popatrz tu, nie czytaj zbyt szybko:
4Rider pisze: 23 maja 2019, 21:21
no chyba że to tylko taka figura retoryczna ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

Bo Prakticą można ptaki fotografować w połączeniu z MTO-500 na ten przykład, no ale wypadałoby najpierw ten naciąg odblokować ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: Imperitus »

My skóry z boczku i ze słoniny wszystkie zużywamy jako wkładka do zupy. Ale nasze sikorki mają pakiet premium- słonecznik niemal cały rok. Karmnik tuż za kuchennym oknem, ciekawskie bestie ciągle zaglądają do środka- zwłaszcza podczas obiadu :-D
Chciałem robić im zdjęcia ale szyba (klejony współczesny syf) rozszczelniła się i zaszła mgłą- nie da się zrobić nic.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: Imperitus »

fotocyfrowe,
Á propòs wróbli: ciekawostka kulinarno- ornitologiczno- etnograficzna z mojego regionu:
20190523_224151.jpg
Przepis uwzględnia też słoninę :-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: J.A. »

Imperitus pisze: 23 maja 2019, 21:15 Ale można im dać już wygotowaną skórę- bez soli, bez tłuszczu i bez smaku
Bez przesady lata 70-te to okres relatywnie dobry.
Imperitus pisze: 23 maja 2019, 21:10 Edyta: Właśnie sobie uświadomiłem że w tych czasach na skórce z boczku najpierw zrobiono by zupę dla 30-stu osób.
Bez tłuszczu na pewno nie przylecą sikorki.
fotocyfrowe pisze: 23 maja 2019, 21:07 I gitara, by nie było, że nie robiłem sam zdjęć jak to kolega od koziołka matołka napisał
Nigdzie nie napisałem, że nie robiłeś zdjęć. Poza tym zamieszczenie skanu w internecie niczego nie dowodzi.

A tak BTW jednak masz z tym problem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

fotocyfrowe pisze: 23 maja 2019, 22:02
4Rider pisze: 23 maja 2019, 21:34MTO-500
A to się da gdzieś kupic ?
Pamiętam ten "teleskop", chyba 500mm ? Wprawdzie teraz są mocniejsze ale cena ....
Wszystko można kupić, nawet szczęście, bo pieniądze szczęścia nie dają ale można je za nie kupić :mrgreen:

Ja miałem kiedyś taki MTO-1000:

https://allegro.pl/oferta/rubinar-10-10 ... 8123715360

A tu masz MTO-500:

https://allegro.pl/oferta/teleobiektyw- ... 8111412202

Ale jak bym miał kupować dziś to bym kupił jakiś lustrzany z PRC - nie zą złe jakościowo a dużo mniejsze i lżejsze a na dodatek mają dużo mniejszą minimalną odległość ostrzenia, mocowania T2 więc z adapterem do każdego systemu,

na ten przykład takie:

https://allegro.pl/oferta/obiektyw-samy ... 8125853508

https://allegro.pl/oferta/obiektyw-samy ... 8109674525
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

fotocyfrowe pisze: 24 maja 2019, 13:04 Ten 500mm ma filtr 72mm ?
Napisane jest że 72.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: Nomad »

fotocyfrowe pisze: 24 maja 2019, 15:05 To chyba mało jak na tele lustrzane ?
Te japońskie/chińskie tak mają MTO były dużo większe.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: mrek »

fotocyfrowe pisze: 23 maja 2019, 22:48...Ogólnie, ptaki znikają, na szczęście mieszkam na wsi. Ptaki zanikają, ale coś się odradza, ostanio po nocach słowik dawał koncert do rana, no nad ranem jeszcze szpaki gwizdają,
Zapraszam 6 km od Rynku, ulica nad sporą kępą drzew choć deweloper stara się to zmienić. Od 3:00 koncerty. Nawet kukułkę słyszę, a w tym roku od piątej dzięcioł w drzewo stuka (żadne dziewcze, nie płakało). Gołębie grzywacze, sroki, które przegoniły szpaki, parę nierozpoznanych maluchów, gołębie, wrona siwa, kos na szczycie drzewa daje koncerty, kaczek para, a nad nami co roku przelatują gęsi (niesamowity widok i dźwięk). Wrony czy gawrony (zawsze mylę). Jakiś mały drapieżnik w tym roku przybył (mówią, że pustułka). W zimie tranzytem sporo innych. 6 km od Rynku.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: Imperitus »

mrek,
Ja mieszkam jakieś półtora kilometra od rynku, a koncerty mam podobne :-P .
Dzisiaj rano do karmnika przyleciała rodzinka zięb. W lesie z rana kukułka, a wieczorem puszczyk.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: mrek »

Imperitus pisze: 25 maja 2019, 05:28 mrek,
Ja mieszkam jakieś półtora kilometra od rynku, a koncerty mam podobne :-P .
Dzisiaj rano do karmnika przyleciała rodzinka zięb. W lesie z rana kukułka, a wieczorem puszczyk.
No ale mój Rynek bardziej rynkowy :-P bo jeden z największych w Europie. O! Spojrzałem do wiki i oczom nie wierzę: "...jest jednym z największych rynków w Europie (w Polsce większe są w Olecku – ponad 5,5 ha i Latowiczu – ok. 4,3 ha".
Więc jeśli Ty tam to chylę cylindra.
No i puszczyka nie mam :-(
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: J.A. »

Tyle że Olecko, to XVI wieczne nadanie pruskie. A ściśle, Albrechta – margrabiego brandenburskiego. Więc „w Polsce” to tak trochę na wyrost. Prusy wschodnie historycznie nigdy w granicach Polski jako takiej nie były.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 25 maja 2019, 09:07 Prusy wschodnie historycznie nigdy w granicach Polski jako takiej nie były.
Ja teraz też mieszkam w Prusach Wschodnich, ale z urodziłem się i jakieś 60% życia spędziłem w Mieście Świętej Wieży i czasem do rodzinnego miasta tęsknię, ale rodziny też już tam nie ma...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: J.A. »

4Rider, no to witam ziomala (przyszywanego), bo ja z urodzenia jestem Mrągowianinem, a młodość spędziłem w Ełku. A właściwie we Łku. ;-)
A konturem na zamku we Łku był von Jungingen, wielki przegrany z 1410 r.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2019, 09:24 przez J.A., łącznie zmieniany 1 raz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Zablokowany