Aparat fotograficzny Zorki

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Mefisto46
-#
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2019, 17:12

Aparat fotograficzny Zorki

Post autor: Mefisto46 »

Dzień dobry

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi podpowiedzieć jaki to model aparatu Zorki i ewentualnie jaka jest cena na rynku?
Z góry dziękuję i pozdrawiam :-D
Załączniki
Zorki 2.jpg
Zorki 1.jpg
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Aparat fotograficzny Zorki

Post autor: powalos »

Zorki 1. Jakieś 100zł jeżeli sprawny.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Aparat fotograficzny Zorki

Post autor: technik219 »

Pierwszy model, wersja któraś tam (różniły się m.in. tym, że pierwsze miały taką rameczkę na odlewie korpusu, kolejne raz miały raz nie) - tu prawdopodobnie eksportowa. Cena taka, ile ktoś jest w stanie zapłacić. Zależy też czy działa i jaki jest stan migawki. Migawki były podgumowane a guma z czasem twardniała i kruszała.
Poszukaj anglojęzycznych stron tematycznych. Jest ich sporo i szczegółowo opisują wszystkie modele i odmiany. Fascynujący temat.
Lux mea lex
Mefisto46
-#
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2019, 17:12

Aparat fotograficzny Zorki

Post autor: Mefisto46 »

Bardzo dziękuję za pomoc :->
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Aparat fotograficzny Zorki

Post autor: rbit9n »

"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Aparat fotograficzny Zorki

Post autor: Nomad »

Do kupienia w granicach 100 zł. Tyle że dużo zależy od stanu - takowe w opakowaniu fabrycznym szły i po 300 zł.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Aparat fotograficzny Zorki

Post autor: 4Rider »

Szczerze to nie wiem po co ktoś miałby kupować tak niewygodny młotek :-P ... choć i ja mam w kolekcji 5 różnych Smien - ale to sentyment chyba ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Rekoslajd
-#
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2018, 22:19

Aparat fotograficzny Zorki

Post autor: Rekoslajd »

4Rider pisze: 13 maja 2019, 18:31 Szczerze to nie wiem po co ktoś miałby kupować tak niewygodny młotek :-P ... choć i ja mam w kolekcji 5 różnych Smien - ale to sentyment chyba ;-)
By poczuć 1/10 tego co można poczuć kupując 10 razy droższą Leice. ;)
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Aparat fotograficzny Zorki

Post autor: technik219 »

Rekoslajd pisze: 14 maja 2019, 14:05 By poczuć 1/10 tego co można poczuć kupując 10 razy droższą Leice. ;)
Otóż to! Ergonomia i "design" tego modelu jest "w pytę". Nie mogę zrozumieć dlaczego później radzieccy konstruktorzy uparli się by rozbudowywać te aparaty (Zorkij 3, 4, FED 5) w górę. Póżniejsze modele wyglądały już koszmarnie i równie koszmarnie leżało to-to w ręce.
Lux mea lex
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Aparat fotograficzny Zorki

Post autor: Nomad »

technik219 pisze: 15 maja 2019, 21:47
Rekoslajd pisze: 14 maja 2019, 14:05 By poczuć 1/10 tego co można poczuć kupując 10 razy droższą Leice. ;)
Otóż to! Ergonomia i "design" tego modelu jest "w pytę". Nie mogę zrozumieć dlaczego później radzieccy konstruktorzy uparli się by rozbudowywać te aparaty (Zorkij 3, 4, FED 5) w górę. Póżniejsze modele wyglądały już koszmarnie i równie koszmarnie leżało to-to w ręce.
Normalnie, szukali miejsca na większy celownik, w późniejszym okresie także o zmianę mechanizmu czasów długich - ten z Leiki III był mocno taki sobie.
ODPOWIEDZ