ciekawostki i okazje na sprzedaż

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: Nomad »

Kupiłem od tej osoby maskownicę Leitza. Stan dobry, cena rozsądna. Ale opis o pomstę do nieba woła.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: rbit9n »

ja zaś kupiłem dwie ładowarki, cena dobra opis lakoniczny, byłem pełen wątpliwości, ale akurat było wszystko ok.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: technik219 »

Ładowarki nie są dla twardzieli. Twardziele nawijają ręcznie na rozpiętość ramion ;-)
Lux mea lex
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: aka »

Ja wylicytowałem el-nikkora 50/2.8 w idealnym stanie, w pudełku plus nie rozpoznana miseczka sygnowana "nikon". Może ktoś rozpozna do jakiego powiększalnika ona jest:
IMG_0001.JPG
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: shredderr »

Swojego czasu wylicytowałem u fotoszafy Canona 50, że niby niesprawny bo zaczep ułamany. Spoko, z zaczepem sobie poradzę, gotowy byłem nawet pilnikiem rzeźbić w kawałku mosiądzu przez parę godzin. Aparat przyszedł , i owszem, zaczep ułamany. Prócz tego brak matówki :mrgreen: z tym już nie miałam zamiaru walczyć. Końcem końców, pieniądze oddała i zbanowała.Wredne babsko, często rozmijające się z prawdą (bo przecież kobiety nie kłamią, prawda).
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: skpt »

Moim największym sukcesem zakupowym na allegro (inny sprzedawca) był taki oto w pełni sprawny aparat:
Obrazek
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: jac123 »

apphex pisze: 06 kwie 2019, 20:53Za co? :D
Kupiłem u niej kilka rzeczy, co do kolejnej negocjowałem cenę, ale jakoś nie mogliśmy się dogadać. Koniec końców mnie zbanowała. Nic to, bo kolejną rzecz kupiłem później bez logowania na swoje konto. W sumie zakupy u niej to jednak trochę loteria w przypadku bardziej złożonych sprzętów. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś niezbyt się znała na sprzęcie foto.
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: apphex »

Moja internetowa wpadka to Yashica Electro 35. Miała działać tylko bateria do wymiany. stargowałem z 250 na 200. Jak oddałem na Grzybowską 5 do serwisu bo oczywiście nie działała :lol: to okazało się, że padła cała elektryka i naprawa 350zł.

Sprzedawca na początku odebrał, potem już nie. Zostawiłem w serwisie za kilka zł na części.
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: rbit9n »

technik219 pisze:Ładowarki nie są dla twardzieli. Twardziele nawijają ręcznie na rozpiętość ramion ;-)
niby tak, ale jeśli pogoda pozwala, lubię ładować film na tarasie popijając caipirinhę.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: 4Rider »

apphex pisze: 07 kwie 2019, 14:26 Yashica Electro 35
Z drugiej strony kupowanie takiego starocia, co ma elektronikę w sobie w celu użytkowym to sport ekstremalny :-P - to chyba był pierwszy aparat sterowany jakąś tam elektroniką, pomijając już niedostępne baterie, takie ustrojstwo raczej nie ma prawa działać prawidłowo po ponad 50 latach...

Ogólnie bardzo rzadko zdarza posiadając jakąś tam wiedzę źle trafić z zakupami na portalu aukcyjnym. Częściej można złapać okazję, czasem trzeba zaryzykować - jak to na polowaniu - na ten przykład pakiet Minolty lekką ręką licząc warty 1100 pln, udało mi się kupić poniżej 300 pln - to tylko ostatnia okazja...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: apphex »

Ja mam na celowniku Canona A1 z uszkodzonymi drzwiczkami baterii + szkło 50/1.8 + data back za 250zł (całość działa wg właściciela. aparat w ciągłym użytku), ale po to muszę się pofatygować osobiście.
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: 4Rider »

Te drzwiczki często ulegały awarii - nie jest to jakaś duża wada. A w data back data kończy się chyba na (19)91 lub 92 roku ;-)
Cena do przyjęcia, acz urwij jeszcze te 5 dych za fatygę :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: mrek »

apphex pisze: 07 kwie 2019, 17:59 Ja mam na celowniku Canona A1
Ale pamiętaj, że w nim jest bardzo marnie rozwiązany tryb manual. Automatyka świetna, manual do d...
Marzyłem o nim gdy pojawił się na rynku, po 30 latach kupiłem z zestawem świetnych szkieł, nacieszyłem się i puściłem dalej. W zestawie obiektywów FD był jakiś świetniej jakości średni zoom (miałem go) tylko że ostrzył od 1.5 metra czy jakoś tak. Nie nadawał się do bliskich portretów.
Ale jak zdobędziesz szkło FD 1.2 albo długie tele L "będziesz pan zadowolony" :)
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: Imperitus »

Dlatego wolę kupować starocie bez elektroniki w środku, a w kwestii pomiaru polegam na Gossenie.
Mnie udało się upolować na Alledrogo Orestora 135/2,8 dla mojej Exakty, w poniedziałek kupuję. Gość ma wyłącznie sprzęt Ihagee więc nie obawiam się o stan- znać od razu że kolekcjoner ;-)
Cena przystępna a szkiełko ponoć bardzo zacne.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: 4Rider »

mrek pisze: 07 kwie 2019, 19:41
apphex pisze: 07 kwie 2019, 17:59 Ja mam na celowniku Canona A1
Ale pamiętaj, że w nim jest bardzo marnie rozwiązany tryb manual. Automatyka świetna, manual do d...
E tam, manual w małym obrazku to jakiś masochizm lub snobizm początkującego :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ