Ricoh Auto Half

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

bartwin
-#
Posty: 21
Rejestracja: 01 lut 2019, 09:33

Ricoh Auto Half

Post autor: bartwin »

Poszukuję aparatu Ricoh Auto Half lub dowolnej jego odmiany (dowolny model, lub Ansco). Musi być w dobrym stanie i mieć działającą automatykę.
Czy być może ktoś ma taki aparat na zbyciu?
Link do opisu: http://camera-wiki.org/wiki/Ricoh_Auto_Half
Pozdrawiam
Vicevers
-#
Posty: 37
Rejestracja: 30 cze 2018, 12:52

Ricoh Auto Half

Post autor: Vicevers »

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ricoh Auto Half

Post autor: J.A. »

Jeżeli na Allegro sprzedawca pisze „chyba sprawny”, to na 80% jest niesprawny. ;-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Vicevers
-#
Posty: 37
Rejestracja: 30 cze 2018, 12:52

Ricoh Auto Half

Post autor: Vicevers »

No faktycznie, za to ten jest "funktionsfähig" :
https://www.ebay.de/itm/Ricoh-Auto-Half ... SwlddcXV9Y
bartwin
-#
Posty: 21
Rejestracja: 01 lut 2019, 09:33

Ricoh Auto Half

Post autor: bartwin »

Powinienem dodać na samym początku, że wszystkie sprzedawane egzemplarze na eBay w Europie i na allegro znam i nie spełniają moich oczekiwań. Ale dziękuję za próby pomocy. Ten:
Vicevers pisze: 05 mar 2019, 22:50 e/itm/Ricoh-Auto-Half ... SwlddcXV9Y
wymagałby sporych inwestycji, czyszczenia i nowych uszczelek. Ma odstającą obudowę itp... Nie o coś takiego mi chodzi. Jeden już mam, niesprawny...
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Ricoh Auto Half

Post autor: The way I am »

ObrazekObrazek
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
bartwin
-#
Posty: 21
Rejestracja: 01 lut 2019, 09:33

Ricoh Auto Half

Post autor: bartwin »

Zgoda. W Japonii są, bardzo drogo, bo za około 1000-2000 zł, do tego dochodzą opłaty, vat + cło, co łącznie daje dodatkowo 20-30% ceny. Całość jest mało opłacalna :-( Jednak szukam czegoś tańszego, bo nawet nie wiem czy mi aparat przypasuje.
Pozdr.
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Ricoh Auto Half

Post autor: The way I am »

bartwin pisze:Zgoda. W Japonii są, bardzo drogo, bo za około 1000-2000 zł, do tego dochodzą opłaty, vat + cło, co łącznie daje dodatkowo 20-30% ceny. Całość jest mało opłacalna :-( Jednak szukam czegoś tańszego, bo nawet nie wiem czy mi aparat przypasuje.
Pozdr.
Niestety nikt tobie nie odda poniżej tej ceny gdyż każdy zdaje sobie sprawę z wartości przedmiotu. Ten powyżej kosztuje 1240zl, posiada gwarancję i zawsze można zwrócić. Myślę że powinieneś dozbierać brakującą kwotę i cieszyć się z dobrze wydanych pieniędzy a niezeli kupić coś co być może okazać się " wpadka" i nigdy tych pieniędzy nie odzyskać.

Dzięki,

Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
bartwin
-#
Posty: 21
Rejestracja: 01 lut 2019, 09:33

Ricoh Auto Half

Post autor: bartwin »

Masz dużo racji, przemyślę to. Dzięki za radę!
ODPOWIEDZ