Fajny film dzisiaj widziałem...

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: zladygin »

Rankiem, zanim zabiorę się do porządnej roboty, z kawą grzebię sobie w sieci po ulubionej tematyce. Dziś natrafiłem na taki filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=9L7S1Rmq9ow
Na pierwszy rzut oka ten post powinien znaleźć się w części poświęconej sprzętowi ciemniowemu, ale pomyślałem, że to urządzenie w naszym gronie jest raczej dość egzotyczne. Ale fajnie się ogląda...
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: mrek »

a momenty były?
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: 4Rider »

mrek pisze: 02 sty 2019, 16:34a momenty były?
he,he, he w pewnym wieku to te momenty najważniejsze ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: mrek »

W pewnym wieku to już nie chodzi o to aby dogonić króliczka, leczy by gonić go.
I tu się spokojna fotografia tradycyjna wpasowuje (-:
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: 4Rider »

mrek pisze: 02 sty 2019, 16:47 W pewnym wieku to już nie chodzi o to aby dogonić króliczka, leczy by gonić go.
I tu się spokojna fotografia tradycyjna wpasowuje (-:
Cholera, jak najbardziej racja po Twojej stronie :-D
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: mrek »

Ale gdzie tam moja. To poetka Osiecka, a ja się tylko mogę z nią zgodzić. Nie wiem tylko czy ona robiła zdjęcia, czy też miała coś lepszego na myśli (-:
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: 4Rider »

mrek pisze: 02 sty 2019, 17:15 Ale gdzie tam moja. To poetka Osiecka, a ja się tylko mogę z nią zgodzić. Nie wiem tylko czy ona robiła zdjęcia, czy też miała coś lepszego na myśli (-:
Osiecka a nie Matrix? 1999 rok? z tym króliczkiem? może zapożyczenie, ale pamiętam to zdanie z Matrixa: 'podążaj za białym króliczkiem..." A jeszcze wcześniej Alicja w krainie czarów, może Osiecka z stamtąd czerpała inspirację?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: rbit9n »

"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: 4Rider »

jak ktoś byłby zainteresowany to za chwile na TVP Kultura zaczyna się film radziecki z 1929 roku o Moskwie jako mertopolii już samo zestawienie daty i tematu wydaje się ciekawe "Człowiek z kamerą" już się zaczął.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: bakulik »

Gdyby ktoś nie zdążył, a chciałby obejrzeć, to film jest dostępny choćby na Wikimedia: https://commons.m.wikimedia.org/wiki/Fi ... 1929).webm – jest w domenie publicznej.
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: 4Rider »

Relacja pisana całkiem po filmie: 'cZŁOWIEK Z KAMERĄ" cóż mogę powiedzieć wersja odnowiona w 2014, niesamowita - już wiem skąd się wzięły takie filmy jak Koyaanisqatsi czy Lisbon Story - zapożyczenia zbyt widoczne bym miał jakieś wątpliwości, jejciu kolejny film bez fabuły, który mnie wciągnął, muzyka co prawda na pewno nowsza niż z 1929 roku, ale ogląda się to tak dobrze jak Koyaanisqatsi, że Lisbon Story też kołacze się w głowie, świetne jak na te czasy efekty, wszędobylski niemiecki obiektyw Tessar, człowiek z kamerą bywa w zaskakujących miejscach, szczególnie gdy się cofniemy o 90 lat i wylądujemy we wczesnym Związku Radzieckim, z ciekawostek dodam, wspomniałem już obiektyw Tessar (kamera nierozszyfrowana) niemiecki warto wspomnieć też często pojawiającą się Żydowsko-Niemiemiecką maszynę do szycia Singier. Cóż wielki szacun. Końcówka zabija i zdjęciami i efektami - warto wspomnieć takie filmy. Polecam.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: Bokeh »

Obejrzałem.
Film znakomity. Muzyka świetnie dobrana do obrazu.

P.S. Zauważyłem, że ludzie tego forum, no może nie wszyscy, ale większość, to jednostki słuchające także czarnych płyt, Polskiego Radia Pr.II, i interesujący się tzw. kulturą wysoką.
darekdp
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 kwie 2011, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: darekdp »

Bokeh pisze: 02 sty 2019, 19:37
P.S. Zauważyłem, że ludzie tego forum, no może nie wszyscy, ale większość, to jednostki słuchające także czarnych płyt, Polskiego Radia Pr.II, i interesujący się tzw. kulturą wysoką.
Bo stare dziadki już tak mają.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10058
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: J.A. »

Bokeh, wiesz, ale utożsamianie słuchania czarnych płyt z kulturą wysoką, to jednak nadużycie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Fajny film dzisiaj widziałem...

Post autor: Bokeh »

J.A. pisze: 02 sty 2019, 21:30 Bokeh, wiesz, ale utożsamianie słuchania czarnych płyt z kulturą wysoką, to jednak nadużycie.
No może i tak, ale słuchanie winylu to jednak wiąże się z jakimiś zainteresowaniem, które wymaga trochę wiedzy, kolekcjonerstwa, obeznania i innych zabiegów,.
ODPOWIEDZ