Pierwsze podejścia

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

piotrp
-#
Posty: 16
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:16

Pierwsze podejścia

Post autor: piotrp »

Podejrzenia okazały sie prawdziwe. Wszystkie trzy rolki wyszły z tego samego aparatu, gąbki nie wyglądają tragicznie, ale najwidoczniej światło dostaje sie do środka. Całe szczęście jeszce tylko dwie dodatkowe rolki kolorowego filmu zostały zrobione tym aparatem.
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Pierwsze podejścia

Post autor: apphex »

piotrp pisze: 18 lis 2018, 20:27 Czy jest sens wołania filmów kolorowych w domu, każdy może zadać sobie to pytania, ja chcę na pewno spróbować. Czy się będzie opłacać, nie wiem. Po prostu chcę spróbować.
Wg mnie jest to opłacalne. Sam wołałem C41 w domu przez długi czas (Polecam Ci wtedy sprawdzić Ilforda XP2 - Czarno Biały film od proces kolorowy - jak dla mnie rewelacyjny). Jedyny problem jak dla mnie z kolorem to odpowiednie zarządzanie barwą na etapie skanowania i w ewentualnej postprodukcji.
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
piotrp
-#
Posty: 16
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:16

Pierwsze podejścia

Post autor: piotrp »

wracając do tego wątku i problemu z brzydkimi śladami na negatywie. Wczoraj wieczorem wywołałem pierwsze kolorowe negatywy.
Ten sam efekty na kolorowym negatywie, który był naświetlany tym samym aparatem jak w przypadku powyższych czarno białych.
Podeślę, skany wieczorem jak to wygląda na kolorowym negatywie. Może komuś kiedyś się przyda.
piotrp
-#
Posty: 16
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:16

Pierwsze podejścia

Post autor: piotrp »

DSC_0536.jpg
DSC_0536-1.jpg
mniej więcej tak to wyszło.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pierwsze podejścia

Post autor: 4Rider »

tragicznie to ostrość wygląda, jak heliosem po flaszce :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ