Nielegalna metoda płukania barytu

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Nielegalna metoda płukania barytu

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 10 lis 2018, 07:36 E tam, dobrze wiem co można kupić po drugiej stronie rzeki, wystarczy tylko przejść przez mostek ;-)
Nie bardzo rozumiem o co chodzi, ale jeśli Sugerujesz to co myślę to mam bardzo poważny powód żeby się obrazić :-| .
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Nielegalna metoda płukania barytu

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 10 lis 2018, 09:05
4Rider pisze: 10 lis 2018, 07:36 E tam, dobrze wiem co można kupić po drugiej stronie rzeki, wystarczy tylko przejść przez mostek ;-)
Nie bardzo rozumiem o co chodzi, ale jeśli Sugerujesz to co myślę to mam bardzo poważny powód żeby się obrazić :-| .
A to się obraź :lol: - niczym słaba władza - obraża się na żarty nie na żarty :-P
A sugerowałem marihuanę - 'ziele uzdrowieniem narodów'* 8-)

*Robert Brylewski
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Nielegalna metoda płukania barytu

Post autor: Imperitus »

4Rider,
Trochę dziwne że mówię to ja, ale sądziłem że człowiek w Twoim wieku będzie miał rozsądniejsze poglądy :lol: . Żadne uzależnienie nie uzdrowi niczego- to że mam tyle lat i mieszkam na granicy nie oznacza z automatu że jestem jakimś palącym zielsko gówniarzem który zagląda na forum żeby pozgrywać mądralę przed poważnymi ludźmi. Wiem że abstynencja jest oksymoronem w stosunku do mojego pokolenia, ale nienawidzę sytuacji kiedy ktoś nie znając mnie- wyrabia sobie na mój temat opinię do jakiej doprowadziło zachowanie moich rówieśników. Nie mogę się na Ciebie obrazić bo to co Napisałeś o marihuanie po prostu pasowało do wizerunku nastolatka znad czeskiej granicy. Wiem że zrobiłem z tego wątku "karuzelę śmiechu" ale teraz sam ją zatrzymam. Nie oczekuję od nikogo z Was żebyście traktowali mnie jak równego sobie w doświadczeniu, ale proszę- nie generalizujcie poglądów na temat ludzi tylko ze względu na ich wiek.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Nielegalna metoda płukania barytu

Post autor: Imperitus »

No i znowu uruchomiłem się z powodu żartu...
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Nielegalna metoda płukania barytu

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 10 lis 2018, 10:02 nie generalizujcie
Resztę pominę milczeniem bo widzę uległeś już propagandzie, a nie moim tylko Twoim zadaniem jest to zweryfikować, ale tu się jeszcze odezwę: jak dotąd tylko Ty generalizujesz w tej zabawnej wymianie zdań i próbujesz mi przypiąć coś czego nie powiedziałem na podstawie swych niewielkich doświadczeń w kontaktach międzyludzkich co jest kolejnym dowodem na Twą generalizację.
[a i wiek Twój sprawdziłem gdy o nim wspomniełeś]

Ach jeszcze zaprzeczasz sam sobie tu:
Imperitus pisze: 10 lis 2018, 10:02 ... człowiek w Twoim wieku będzie miał rozsądniejsze poglądy...
...poglądów na temat ludzi tylko ze względu na ich wiek.
PS: proszę do mnie nie pisać per 'Wy' bo po pierwsze nie byłem i nie jestem ni towarzyszem ni szlachtą, a po drugie
zaraz się reszta użytkowników oburzy - no tak znów generalizujesz :lol:

No i ogólnie więcej dystansu do samego siebie życzę oraz dnia miłego :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Nielegalna metoda płukania barytu

Post autor: Imperitus »

4Rider,
Masz rację, niepotrzebnie potraktowałem to tak poważnie :oops: . Jeżeli sam kogoś uraziłem tym uniesieniem- przepraszam. Nakręciłem tą jałową dyskusję jak jakiś bufon z kijem nie muszę mówić gdzie :-/ . Zakończę to tutaj i nie wracajmy już do tego, chcę żyć w zgodzie a nie zatruwać innym życie. Przepraszam jeszcze raz i proszę o wyrozumiałość :oops:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Nielegalna metoda płukania barytu

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 10 lis 2018, 11:15 4Rider,
Masz rację, niepotrzebnie potraktowałem to tak poważnie :oops: . Jeżeli sam kogoś uraziłem tym uniesieniem- przepraszam. Nakręciłem tą jałową dyskusję jak jakiś bufon z kijem nie muszę mówić gdzie :-/ . Zakończę to tutaj i nie wracajmy już do tego, chcę żyć w zgodzie a nie zatruwać innym życie. Przepraszam jeszcze raz i proszę o wyrozumiałość :oops:
Słuchaj ja się wcale nie obrażam, a po drugie wcale nie zależy mi na 'racji' nie jest mi do niczego potrzebna, naprawdę.

Wszystko jest w porządku, Pozdrawiam!

PS: Ach oczywiście kończymy i to z uśmiechem :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Nielegalna metoda płukania barytu

Post autor: Imperitus »

Cieszę się że sprawy się tak mają :-D . Pisząc "Wy" zwracałem się oczywiście do ogółu, nie nawiązywałem do czerwonej zarazy :-P .
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 227
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nielegalna metoda płukania barytu

Post autor: Tomasz. »

outi pisze: 06 lis 2018, 09:51 Literatura (Iliński) podaje, że może pomóc wstępne wypłukanie w roztworze węglanu sodu, co ma przyspieszyć uwalnianie tych kompleksów. Niestety nie mam dostępu do laboratorium, żeby móc potwierdzić, czy to działa :D
Iliński zasadniczo wiedział co pisze ;)
I z tego co testowaliśmy to ta kąpiel rzeczywiście działa.
ODPOWIEDZ