Zwilżacz w D-76

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zwilżacz w D-76

Post autor: 4Rider »

Z rana postanowiłem wywołać film, zacząłem od wypełnienia jednej butelki po korek, pomyliłem butelki i zamiast uzupełnić tym samym roztworem (stock) wlałem do 500 ml D-76 około 10 ml zwilżacza Tetenal Mirasol 2000.
Właśnie wołam film z tym mixem 1+3. Jeszcze 15 minut i się okaże...

Mieliście takie wypadki?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zwilżacz w D-76

Post autor: 4Rider »

Film wydaje się wywołany prawidłowo.
Wniosek: 2% zwilżacza w stocku D-76 nie ma na niego zauważalnego wpływu.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
keck
-#
Posty: 72
Rejestracja: 03 sty 2015, 22:35
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Zwilżacz w D-76

Post autor: keck »

A i owszem. Zdarzało się. Utrwalacz zamieniony z przerywaczem. Zero skutków negatywnych nie licząc tego że utrwalacz był do wylania

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Zwilżacz w D-76

Post autor: bakulik »

4Rider pisze: 08 lis 2018, 08:18 wlałem do 500 ml D-76 około 10 ml zwilżacza Tetenal Mirasol 2000
Czytałem kiedyś artykuł, w którym sugerowano dodatek niewielkiej ilości zwilżacza do wywoływacza. Miało to na celu przyśpieszenie kontaktu chemii z emulsją. W innym tekście zaś nie polecano takiej praktyki. ;-)
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zwilżacz w D-76

Post autor: rbit9n »

większość fabrycznych wywoływaczy ma bardzo niewielki dodatek substancji zmniejszających napięcie powierzchniowe. zasadniczo można by dodać zatem zmiękczacz, tylko trzeba mieć pewność, że nie zawiera substancji garbujących.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zwilżacz w D-76

Post autor: 4Rider »

No i wszystko jasne, tak myślałem że taka ilość nie będzie miała wpływu, ale chciałem nawiązać jakąś rozmowę w związku z mym wypadkiem przy pracy ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
outi
-#
Posty: 90
Rejestracja: 13 mar 2013, 10:40
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Zwilżacz w D-76

Post autor: outi »

rbit9n pisze: 08 lis 2018, 10:59 większość fabrycznych wywoływaczy ma bardzo niewielki dodatek substancji zmniejszających napięcie powierzchniowe. zasadniczo można by dodać zatem zmiękczacz, tylko trzeba mieć pewność, że nie zawiera substancji garbujących.
CD z Ra4 to się tak pieni że łomatkobosko
ODPOWIEDZ