Ektachrome 100 zmarchwystał

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: flonidan »

Na stronach sklepy macodirect są do zakupienia Nowe Ektachromy 100 po 15 euro sztuka .Napisali ,że kodak wznowił produkcję-czyżby slajdy były na czasie.??
jacek
Kfaczorek
-#
Posty: 27
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:59

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: Kfaczorek »

Czy będą lepsze od Provii która jest tańsza? Ostatnie Elitechrome 100 które używałem były świetne. Trza kupić i naświetlić oraz sprawdzić jak to wygląda na srebrnym ekranie.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: J.A. »

Jeżeli to nie jakiś FN to jest to najlepsza wieść ze świata foto od baaardzo długiego czasu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: bakulik »

Już rok temu o tym informowano: https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetow ... szlym-roku Jest też oficjalna informacja o dostawach: https://www.kodak.com/GB/en/motion/abou ... efault.htm Więc to raczej nie fake. ;-)
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: J.A. »

No to super. Na fotopolis daaawno nie zaglądałem. Jakoś umknęła mi ta informacja.
Szkoda, że tylko 135. Ale nie traćmy nadziei.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 04 lis 2018, 14:35 Szkoda, że tylko 135. Ale nie traćmy nadziei.
Tak i szkoda że tylko setki. 25 i 400 miały moc szczególnie te w formacie 120.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: pelovsky »

nie tylko 135, ale też w super8 i 16mm. W sprzedaży jest od początku października. Pierwsza partia (przynajmniej w super8) była na tyle mała, że już się wyczerpała, a Kodak przyjmuje zamówienia oczekujące z realizacją w grudniu. Z pierwszych zdjęć użytkowników chwalących się nimi na forach i Facebook'ach wygląda to na całkiem przyzwoity materiał. Co prawda jest 2x droższy niż CT Precisa, no ale nie można mieć wszystkiego.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: 4Rider »

do fotografowania tylko 135 - to portal fotograficzny nie filmowy,
może zacznę pisać o analogowym audio - pewnie dostanę bana, albo co...

Piotr napisał że Korex to nie AT, przepisy na naleśniki ze szpinakiem zakazane :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: pelovsky »

Rozumiem, że wg. Ciebie nowy Ektachrome pocięty w taśmę 8 czy 16mm to jest "przepis na naleśnik ze szpinakiem" w przeciwieństwie do Ektachrome w taśmie perforowanej 35mm, o którym tylko można rozmawiać, na dodatek w dziale "Hyde Park"?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: rbit9n »

4Rider pisze:do fotografowania tylko 135 - to portal fotograficzny nie filmowy,
może zacznę pisać o analogowym audio - pewnie dostanę bana, albo co...

Piotr napisał że Korex to nie AT, przepisy na naleśniki ze szpinakiem zakazane :-P
nie do końca tak. tematy o wołaniu filmów 8mm, super 8 i tym podobnych na korku były od zawsze, przepisy kulinarne też się pojawiły raz lub dwa, nie było zaś tekstów o polityce.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: 4Rider »

rbit9n pisze: 04 lis 2018, 20:05 nie do końca tak. tematy o wołaniu filmów 8mm, super 8 i tym podobnych na korku były od zawsze, przepisy kulinarne też się pojawiły raz lub dwa, nie było zaś tekstów o polityce.
Nie no, ja tylko (jak się nazywa żartobliwa złośliwość, no taka z przymrużonym okiem?).

PS: a mnie polityka w ogóle nie interesuje (skąd ten przytyk? - wtedy chodziło mi o człowieka nie o politykę), nie interesuje mnie do tego stopnia że jestem dumny z tego że nigdy w życiu nie byłem na żadnych wyborach, ja po prostu nie biorę udziału w tym cyrku, od lat cytuję Kazika z lat młodości:

I,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają,
Robią syf i w tym syfie się tarzają.
I mówię ci, że ten, kto ma władzę,
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę.
Niezależnie, kto to będzie.
I niezależnie, skąd on będzie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: flonidan »

W macodirect w piątek były ektachromy do kupienia-dzisiaj informacja ,że cała partia została wykupiona.
jacek
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: Adams »

flonidan pisze: 04 lis 2018, 21:22 W macodirect w piątek były ektachromy do kupienia-dzisiaj informacja ,że cała partia została wykupiona.
Teraz jest "szał". Każdy chce spróbować, niestety z tą ceną nie będzie masowego powrotu do dia i utrzymania produktu na rynku:-(
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: J.A. »

Z żadną ceną nie będzie masowego powrotu. Nawet jakby filmy i wywołanie było za darmo.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Ektachrome 100 zmarchwystał

Post autor: Adams »

J.A. pisze: 05 lis 2018, 08:25 Z żadną ceną nie będzie masowego powrotu. Nawet jakby filmy i wywołanie było za darmo.
Mam na myśli masowość dzisiejszych czasów ;-)
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
ODPOWIEDZ