serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
smerfmaruda
-#
Posty: 49
Rejestracja: 24 maja 2008, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: smerfmaruda »

Czołem.

Panowie koledzy, gdzie teraz reperuje się Hasselblady V (501 CM) i TLR Rolleifleksa? Pan Adamczyk z Warszawy na swojej stronie pisze, że przeszedł na emeryturę, nie mam serca go molestować. Naprawa nie dotyczy niczego konkretnego, ot, leżały długo w szafie i chciałbym zrobić im tzw. CLA. Magazynkom i obiektywom pewno też.

Z mniejszej beczki: a mały obrazek (Minolty 7 i 800si) wiedzą Panowie, gdzie oddać? Preferowana Warszawa, ale sprzęt mogę też wysłać.
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: zaphod »

Może Lisowski w Kielcach? Nie wiem czy robi konkretnie hasle i rolki, ale naprawiałem kiedyś u niego zablokowanego Rodenstocka Ysarex do LF, więc chyba żadnego sprzętu się nie boi. Zrobił perfekcyjnie, ale trzeba było się uzbroić w cierpliwość.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: J.A. »

Michał Nagov z Bydgoszczy. Szukaj go na twaroksiążce, bo ostatnio słyszałem, że tamtą drogą najłatwiej.
Awatar użytkownika
smerfmaruda
-#
Posty: 49
Rejestracja: 24 maja 2008, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: smerfmaruda »

Nagov, ich habe vergessen. Podziękowania, napisałem do Nagova, jak nie wyjdzie, spróbuję w Górach Świętokrzyskich.
Awatar użytkownika
zousan
-#
Posty: 87
Rejestracja: 20 sty 2014, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: zousan »

Pan Adamczyk jak najbardziej nadal funkcjonuje. Nie tak dawno dokonywałem u niego regulacji dalmierza w Mamiyi.
Kfaczorek
-#
Posty: 27
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:59

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: Kfaczorek »

A co Ci się stało w tych minoltach? Generalnie tam się nic nie dzieje oprócz pękania taśm flexowych przy drzwiczkach (800, 700) i czasami wylewki w wizjerze. Taśm nowych już nie dostaniesz, pozostaje się przyzwyczaić do okrojonych funkcyj lub zakończyć focenie tym egzemplarzem.
Awatar użytkownika
smerfmaruda
-#
Posty: 49
Rejestracja: 24 maja 2008, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: smerfmaruda »

Nie stało się nic--po prostu długo leżały, chcę, żeby je ktoś przejrzał. Może gąbki trzeba powymieniać, nie wiem.
Awatar użytkownika
Jonasz
-#
Posty: 61
Rejestracja: 21 cze 2018, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: Jonasz »

Pan Sylwester Gecyngier urlopuje się do końca sierpnia. Telefon (miejski) wyłącza na wakacje i przy próbie połączenia słychać durny komunikat Orange: "linia abonencka uszkodzona" :shock: . Wprawdzie jest na emeryturze, ale co nieco działa.
Będę starał się z nim zobaczyć we wrześniu w sprawie Pentaxa, o którym pisałem na forum - zapytam o Minoltę.
Rolleiflexy i Hasselblady serwisuje na pewno.
Awatar użytkownika
smerfmaruda
-#
Posty: 49
Rejestracja: 24 maja 2008, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: smerfmaruda »

Minoltę ogarnę na Wolskiej--dziękuję.
Awatar użytkownika
Jonasz
-#
Posty: 61
Rejestracja: 21 cze 2018, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: Jonasz »

Wczoraj widziałem się z Panem Gecyngierem. Jest już w Warszawie, ale przerwa w pracy potrwa jeszcze do końca września.
Sygnałem o wznowieniu usług będzie czynny telefon nr 22 6357778 w zakładzie przy Marka Edelmana - dawniej Lewartowskiego - zresztą współtowarzysza Marka Edelmana z Powstania w Getcie... [ciach - admin]
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: Jerzy »

Szanowni dyskutanci!

Nasze forum jest poświęcone fotografii, a już zwłaszcza w części "Aparaty tradycyjne". Do oceniania postaci historycznych, ich wyborów światopoglądowych i zasług/win wobec naszego kraju są inne miejsca. Po konsultacji z rbit9n usunąłem zatem całą dyskusję, która nie zmierzała w żadną sensowną stronę. Uprzejmie proszę trzymać się tematu wątku. :)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: 4Rider »

No i bardzo dobrze.
O to właśnie chodziło, a i Piotrowi pomogło ;-)

A co do serwisu to polecę Nagova, sam nie korzystałem bo sobie jakoś sam radzę, ale Nagov ponoć najlepszy, nikt się jeszcze przez lata nie skarżył, no może czasem na ceny...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
keck
-#
Posty: 72
Rejestracja: 03 sty 2015, 22:35
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

serwis aparatów--gdziekolwiek w Polsce

Post autor: keck »

Mi pan Nagov serwisował Pentaxa MX którego kupiłem mocno zapuszczonego. Kontakt perfekcyjny, informacja na każdym etapie prac. Wykonanie profeska a ze kosztuje.no coz musi kosztować. Polecam bez dwóch zdań.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ