BAZA SERWISÓW FOTO

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Michał Kowalski
-#
Posty: 540
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:38
Lokalizacja: PL
Kontakt:

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: Michał Kowalski »

Witam - aby ułatwić wielu osobom poszukiwanie - chciałbym stworzyć aktualną bazę serwisów foto.

Bardzo proszę o zamieszczanie aktualnych adresów / nazw / lub innych namiarów na serwisy o których wiecie i z których korzystacie.

Z góry bardzo dziękuję!
Fotograf Chrzanów - fotografia ślubna
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: pelovsky »

https://www.okserwis.com.pl
OK Serwis, Gdańsk ul. Obrońców Wybrzeża 8B tel. 058 558 47 95.
Naprawiałem swoją Praktikę VLC3, obiektyw Sekor od M645, Pentacona Six, Yashicę Electro 35. Tempo napraw niezbyt szybkie, za to niedrogo i fachowo.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: 4Rider »

Na AT była taka baza...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Jonasz
-#
Posty: 61
Rejestracja: 21 cze 2018, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: Jonasz »

Sylwester Gecyngier, Warszawa , ul. Edelmana 5 (dawniej Lewartowskiego), telefon 22 6357778.
Pan Sylwester jest już emerytem, działa więc w ograniczonym zakresie. Można go zastać w godzinach od 10.00 do 15.00.
Naprawia Hasselblady, Yashiki, Bronice, Mamiye, Rolleiflexy, Leice, Zorki, Exakty i Exy, Praktiki do serii L a także mechanizmy obiektywów.
Przed ew. wizytą wskazany jest kontakt telefoniczny.
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: bakulik »

4Rider pisze: 16 paź 2018, 16:38 Na AT była taka baza...
Ano, była… https://web.archive.org/web/20160314183 ... serwis.php
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: aka »

W Warszawie: http://www.studio5s.pl Jeszcze nie korzystałem, ale zamierzam. Właściciel bardzo kontaktowy i od lat w branży. Nie unika trudnych przypadków.
Awatar użytkownika
Redzio
-#
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: Redzio »

W Łodzi jest istne niebo analogowe. Sprzedaż, kupno i naprawa, Pan Eryk nie posiada jako takiej strony www ale ma fan page na Facebooku ABALON FOTO
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: powalos »

wszyscy z tą "twarzoksiążką". A ja nie lubię cukiera i nie zamierzam tam nic zakładać. Trochę to czasem utrudnia życie, ale co mi tam. ;-)
Fan Pentax'a.
Joanna488
-#
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2019, 22:47

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: Joanna488 »

W Poznaniu "Fotoserwis" na Galileusza 8. Godny polecenia.
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 437
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: Mirosław »

Wszyscy z mniejszych miast niestety muszą wszystko wysyłać :-(
Uzależniony od fotociemni .
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: Jasiek Matacz »

To jak jak zwykle, sprawdzałem serwisy w Warszawie, Krakowie itp. z żadnego nie byłem w pełni zadowolony, po czym po sąsiedzku odkryłem starszego Pana który od ~`1960rma tytuł mistrzowski z fotomechaniki i naprawiał aparaty dla samego Pawła Pierścińskiego(namiar na niego dostałem właśnie z BWA Kielce ;-) )Obrazek
https://fotonaprawakielce.business.site/
Jak ktoś kiedyś widział Papcia Chmiela to dokładnie tak człowiek wygląda, mega uczynny, z mechaniki jak na razie zrobił wszystko co do niego przyniosłem ;-)

P.S Bez problemu można się na mnie powoływać bym czasem przyszedł przypomnieć czy coś :-P
Awatar użytkownika
olowek74
-#
Posty: 77
Rejestracja: 29 lis 2013, 22:45
Lokalizacja: Grójec

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: olowek74 »

A czy można oddać sprzęt do naprawy wysyłkowo?Znalazłbym kilka staroci do przeglądu,ale do Kielc mam za daleko.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: mrek »

Korzystałem. Byłem zadowolony.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: mrek »

Mirosław pisze: 09 lut 2019, 09:23 Wszyscy z mniejszych miast niestety muszą wszystko wysyłać :-(
Za to w większych miastach miewamy morowe powietrze!
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

BAZA SERWISÓW FOTO

Post autor: Jasiek Matacz »

olowek74 pisze: 21 mar 2019, 16:22 A czy można oddać sprzęt do naprawy wysyłkowo?Znalazłbym kilka staroci do przeglądu,ale do Kielc mam za daleko.
Jasne, kilku znajomych tak serwisowało ;-) Ale pierw ugadaj się tel o wycenę bo niestety przez to że człowiek jest mega dokładny poświęca na to masę czasu i już nie jest tak tani jak przeciętny zakład z małej mieściny(oczywiście do Nagova też mu brakuje, co trzeba uczciwie przyznać ;-) ale zawsze lepiej zadzwonić ). Ja za czyszczenie i regulację Rolleicorda (strasznie ciężko chodził) zapłaciłem 100zł ale już za wymianę migawki w Voigtlanderze Bessie R2A(kiedyś kupiłem za grosze z roztrzaskaną migawką) dałem 500zł. Tylko że trzeba przyznać że po pierwsze wymagało to zepsucia sprawnej minolty(jako dawcy) i dopasowania tego samego modelu migawki do innego producenta(w którym występowała w zmienionej formie z racji że jeden aparat był lustrzanką a drugi dalmierzem) z innym montażem i "przyłączeniem"(chodzi o tą część co wyzwala i steruje migawką) do reszty korpusu. No i powiedzmy sobie szczerze, nie znam innego fachowca który by się tego podjął na całkowicie współczesnej (model wszedł do produkcji 2006r.) lamelkowej, dwuczęsciowej(przed migawką lamelkową była druga szara dla lepszego "zaciemnienia") konstrukcji :shock:
ODPOWIEDZ