(k) Pentax 645n

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Michał Kowalski, slawoj, Jerzy

Awatar użytkownika
flonidan
-#
(k) Pentax 645n

Post autor: flonidan » 10 paź 2018, 21:07

Aka nie bój się korespondencji z UC ,tylko na odpowiedź wyślij licytację z Ebaya i co to jest bo inaczej rozwalą ci paczkę nożem lub bagnetem jak mojemu znajomemu uszkodzili lampy do klasyka mercedesa robione w Wietnamie.Gdy złożył skargę nawet nie było odzewu -urząd celny to taka komunistyczna struktura -czyli stul mordę i płać bo inaczej pożałujesz.Na fakturę w ogóle nie patrzą bo wiedzą ,że nawet Japończyk może ci na Twoją prośbę wpisać 100 dolców a towar będzie za 500 czy 1000 dolców-oni też nie lubią urzędu celnego.
jacek

Awatar użytkownika
rbit9n
-# mod

(k) Pentax 645n

Post autor: rbit9n » 12 paź 2018, 08:30

znalazłem paczkę, wartość jest zadeklarowana, pieczątek UC brak.

Obrazek
"You smell that? Do you smell that? Phenidone, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of phenidone in the morning."
Lieutenant Colonel William "Bill" Kilgore

zemsta toxycznego fotomutanta flickr

aka
-#
(k) Pentax 645n

Post autor: aka » 12 paź 2018, 11:14

rbit9n, wygląda na to, że przesyłki o wartości poniżej 150 Euro, a więc nie podlegające cleniu nie budzą zainteresowania celników. A VATu przy okazji też nie naliczają - taką mam koncepcję ...

flonidan, a wystarczy skan wydruku transakcji z paypal'a? Tam jest komplet informacji o opłatach i transakcji.

Awatar użytkownika
jac123
-#
(k) Pentax 645n

Post autor: jac123 » 12 paź 2018, 13:09

rbit9n pisze:
10 paź 2018, 20:34
wygląda to tak, że urząd celny pisze do Ciebie list, w którym żąda dokładnych informacji odnośnie transakcji, której przedmiot aktualnie leży w ich magazynie. najlepiej podać link do aukcji na podany w piśmie adres. oni potem sprawdzają, czy zawartość paczki jest zgodna z aukcją i doliczają cło (kilka procent), a potem VAT (23%) i dostajesz wtedy paczkę za pobraniem. trzeba pamiętać, że VAT liczą od wszystkiego, czyli ceny plus przesyłka.
A to zależy.
Ja kupiłem w Hameryce jakąś tam część foto (niezbyt drogą). Do domu przyszedł listonosz z paczką i od razu skasował opłatę. Mogłem nie płacić i nie odebrać, tylko wyjaśniać dalej z Urzędem.
Mimo tego napisałem odwołanie, że to i tamto, ale nic nie dało ...
Aha , potwierdzenia transakcji, paypale itp niewiele dają , gdyż szacują sami (chyba , że chodzi o nową rzecz, powszechną w użytku).
A już pamiętam. Chodziło o filmback do Mamiya AF 645 o wart. ok. 500 zł. Urząd uznał pobierając opłaty że to jest część do aparatu cyfrowego (w domyśle rzecz współczesna). Ja im napisałem że to staroć, na film analogowy. No ale widać byłem mało przekonujący.

Awatar użytkownika
flonidan
-#
(k) Pentax 645n

Post autor: flonidan » 12 paź 2018, 19:06

Ja im wysłałem wydruk strony aukcji i wydruk opłaty PAYPAL i nigdy nie było problemu .Następnie dostawałem paczkę i płaciłem od razu opłaty przy odbiorze.Nigdy nie liczyli inaczej -tylko chcieli tego czy celowo nie zaniżono ceny kupna przedmiotu.
jacek

Awatar użytkownika
rbit9n
-# mod

(k) Pentax 645n

Post autor: rbit9n » 12 paź 2018, 22:42

ja wysłałem do Przemyśla mail z linkiem do aukcji, w której kupiłem T-grip do Broniki S. wtedy na bank naliczali podatek od wartości powyżej 50$. chwyt z przesyłką kosztował około 95$, więc haracz mnie te minął.
"You smell that? Do you smell that? Phenidone, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of phenidone in the morning."
Lieutenant Colonel William "Bill" Kilgore

zemsta toxycznego fotomutanta flickr

ODPOWIEDZ