KENTMERE

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

KENTMERE

Post autor: 4Rider »

Gdzieś ktoś napisał w internetach że to 'zastępca' Ilford Pana, próbowałem się dowiedzieć na czy miałoby polegać to zastępstwo, niestety bezskutecznie. Czasy wywoływania dla KENTMERE są średnio o 40% dłuższe niż te dla Ilford Pana, więc to chyba takie samo zastępstwo jak np: Fomapan dla Rolleia albo Agfa dla Kodaka ewentualnie Nikon dla Minolty...
Zapytuję Was Wyjadacze co to za film, bo go nie miałem jeszcze w rękach tudzież w aparacie, a cena jego prawie na poziomie Fomy (16,50 za rolkę 135/36), ale i IP można nabyć za 16,9 więc tak się zastanawiam nad nowym zapasem...
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

KENTMERE

Post autor: flonidan »

Też słyszałem ,że to Ilford Pan ,ale po zrobionych 4 rolkach i wołanych w Xtol to nie jest IlfordPan bo ten materiał znam i nienawidzę.Natomiast Kentmere to coś jakby Kodak ,ze starszych wyrobów xpan?W każdym razie jest niezły ,małe ziarno ,duża tonalność ,przyjemne odcienie.Za tą cenę warty kupienia-nie uważam ,że jest taki fatalny jak koledzy tutaj straszyli.
ODPOWIEDZ