IV wydanie coobook fotography

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

IV wydanie coobook fotography

Post autor: LD »

flonidan pisze:Książka doszła.Jest rewelacyjna.Mnóstwo przepisów.Niestety metaboran sodu jest nieosiągalny ,czy można zastąpić go boraksem.??
A tutaj pytałeś: http://chemik.aip.pl/ .Na stronie jest ale czy w rzeczywistości to trzeba sprawdzić.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

IV wydanie coobook fotography

Post autor: flonidan »

Dzięki ślicznie bakulik ,wszystko policzyłeś w masie molowej-super-jesteś wielki :-D .Ze sklepu niestety nie skorzystam,gdyż 1000g metaboranu kosztuje 158zł i teraz wiem dlaczego PMK jest taki drogi a potrzeba 400g metaboranu czyli jakieś 70zł kolejny pirogallol też nie należy do tanich -same odczynniki to jakieś 110zł -drogi gips jak cała fotografia.Żałuję tylko jednego że przespałem całe lata 90-te bo nie chciałem tracić forsy na to hobby.Przegapiłęm najlepszy okres-no trudno.Teraz już nie to mimo ,że forsa jest.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

IV wydanie coobook fotography

Post autor: powalos »

flonidan pisze: Żałuję tylko jednego że przespałem całe lata 90-te bo nie chciałem tracić forsy na to hobby
Ale wtedy to była tragedia z dostępnością materiałów światłoczułych. No może bardziej lata 80-te i przełom 80/90. Pzdr.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

IV wydanie coobook fotography

Post autor: flonidan »

Nie lata 90te- tragedia to lata 80-te ,chodziłem wtedy do ogólniaka a fotografią zainteresował nas Pan który był konserwatorem w szkole-nie chciał wiele mówić o swojej przeszłości -był wiele lat fotoreporterem potem po jakiejś wtopie (pewnie politycznej)dostał wilczy bilet do pracy fotoreportera i wylądował u nas.Stworzył wiele prężnie działających kółek fotograficznych i działał z młodzieżą do śmierci.A że wiedzę miał dużą to podpowiadał nam jak prosto robić jakąś chemię.Ale wtedy w fotograficznym na półkach był aparat smena i wywoływacz uniwersalny -czyli nadający się do wylania do klozetu.Hydrofen i filmy ORWO były spod lady.Pamiętam jak ktoś przywiózł mi litr Rodinalu z RFN -ludzie rozlaliśmy to jak jakiś magiczny płyn i wszystkie kółka dostały po trochę.Ogólnie wariacja i teraz ktoś by się w głowę popukał.Ale czasy były i tak fajne i dużo się działo -teraz ludzie to jakiś strasznie drętwi (no nie wszyscy,ale widać taki ogólny nihilizm)
keck
-#
Posty: 72
Rejestracja: 03 sty 2015, 22:35
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

IV wydanie coobook fotography

Post autor: keck »

Wracając do tematów około bibliotecznych - od pewnego czasu poszukuję poszczególnych numerów Foto Pozytywu najchętniej formie pdf-ów.
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

IV wydanie coobook fotography

Post autor: bakulik »

Mam trochę tego, ale w wersji papierowej. Szukasz czegoś konkretnego, czy po prostu chciałbyś mieć pełną kolekcję? W PDF ukazał się numer zerowy z 2008 roku – była to próba wskrzeszenia pisma, ale chyba nic z tego nie wyszło.
keck
-#
Posty: 72
Rejestracja: 03 sty 2015, 22:35
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

IV wydanie coobook fotography

Post autor: keck »

Szukam przede wszystkim artykułów Wojciecha Tkaczyńskiego

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
keck
-#
Posty: 72
Rejestracja: 03 sty 2015, 22:35
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

IV wydanie coobook fotography

Post autor: keck »

Poszukuję jeszcze czegoś takiego: Phil Davis "Beyond the zone system" w pdf

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ