[Canonet 28] Brak gąbki na tylnych drzwiczkach

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Redzio
-#
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[Canonet 28] Brak gąbki na tylnych drzwiczkach

Post autor: Redzio »

Witam. Tak jak w temacie, gdy kupiłem Canonet-a 28 nie ma on gąbki na tylnych drzwiczkach czy może to spowodować naświetlenie filmu?
Kfaczorek
-#
Posty: 27
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:59

[Canonet 28] Brak gąbki na tylnych drzwiczkach

Post autor: Kfaczorek »

Tam jest sporo uszczelnienia (szczególnie na dolnej części ścianki). Zdecydowanie lepiej wymienić (chyba, że poświęcisz jakiś czuły film do testów w pełnym słońcu). Zestaw do uszczelniania można kupić np. na ebay (wpisz np. canonet 28 light seal kit itp.) lub zrobić samemu z taśmy gumy epdm lub gąbki z klejem (do kupienia na portalach aukcyjnych) lub zanieść do fachowca.
Awatar użytkownika
Redzio
-#
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[Canonet 28] Brak gąbki na tylnych drzwiczkach

Post autor: Redzio »

Już ogarnąłem sprawę. A powiedz mi.... jak robię zdjęcie to licznik zdjęć nie przewija się.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1896
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

[Canonet 28] Brak gąbki na tylnych drzwiczkach

Post autor: powalos »

Redzio, a po otwarciu tylnej ścianki zresetował się ? Jeżeli tak to może zbyt grube to uszczelnienie i ten "dynks" z tylnej klapki nie wciska odpowiedniej dźwigni po zamknięciu.
Kfaczorek
-#
Posty: 27
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:59

[Canonet 28] Brak gąbki na tylnych drzwiczkach

Post autor: Kfaczorek »

Może masz unieruchomiony bolec który resetuje licznik (znajduje się w rowku górnego uszczelnienia tylnej klapki, na wysokości rolki nawijającej film). Możesz mieć też inne problemy (np. skopane czasy migawki itp.) - dobrze żeby Twój nowy nabytek obejrzał specjalista. Generalnie taka jest zasada - po zakupie używany sprzęt foto (szczególnie ten czysto mechaniczny) powinno się zanieść do przeglądu lub zrobić zdjęcia testowe w celu wykrycia nieprawidłowości i samemu ustalić czy warto naprawiać.
ODPOWIEDZ