Jaka lustrzanka do 2-3tys zł do fotografii krajobrazu?

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

steve13
-#
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:40

Jaka lustrzanka do 2-3tys zł do fotografii krajobrazu?

Post autor: steve13 »

Poszukuję niedrogiej lustrzanki do zdjęć krajobrazowych (interesuje mnie sprzęt nowy lub używany z niewielkim przebiegiem). Zabawy w wymianę obiektywów na razie nie planuję, zależy mi po prostu na jakości zdjęć i braku szumów co w hybrydach jest nie do uzyskania
Główne kryteria:
-szerokokątny obiektyw (może być z zoomem ok 5x, fajnie gdyby był jasny około f2,8)
-długo trzymająca bateria (albo jeszcze lepiej zasilanie akumulatorkami AA [paluszki])
-matryca nie dająca szumów przy nisko-średnich czułościach (w lustrzankach szumy są znacznie niższe niż w hybrydach i dlatego chcę się przesiąść
-obsługa bracketing'u (lub składanie przez aparat HDR'ów z kilku ekspozycji)
-długie czasy naświetlania (zdjęcia nocne)

Możecie coś polecić w cenie 2-3tyś?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1893
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Jaka lustrzanka do 2-3tys zł do fotografii krajobrazu?

Post autor: powalos »

Takie rzeczy, za tę cenę to tylko w "Erze"
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Jaka lustrzanka do 2-3tys zł do fotografii krajobrazu?

Post autor: wosk »

Jeśli ma być niedrogo to proponuję Nikona F100 - zasilanie 4-ma paluszkami AA, szumów nie ma zupełnie - jest za to ziarno (to dużo lepsza rzecz), matrycy też nie uświadczysz - odpada kolejny problem. Podpiąć można każde szkiełko pod FF (czyli uniwersalny aparat).
Długie czasy jak najbardziej - tylko dedykowany wężyk trzeba mieć. Nie wiem jak z bracketingiem - niestety chyba tylko ręczny. Ale i tak warto. Z niskim przebiegiem to prosto z Japonii (+cło i VAT). ;-)
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Jaka lustrzanka do 2-3tys zł do fotografii krajobrazu?

Post autor: Rob »

steve13 pisze: Poszukuję niedrogiej lustrzanki do zdjęć krajobrazowych
Kolega trochę zabłądził z pytaniem ale jeżeli już miałbym coś proponować na serio to w takiej cenie może używane body Sony A7 + jakiś manualny, jasny obiektyw z przejściówką, (skoro krajobraz to autofokus nie będzie potrzebny) - zmieścisz się w 3000zł spokojnie. Nie jest to lustrzanka tylko bezlusterkowiec ale to w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia. Pozdrawiam
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: shredderr »

steve13 pisze: "... dlatego chcę się przesiąść..."

Zapraszam, miejsce koło mnie nadal wolne :D
ODPOWIEDZ