Contax i obiektywy m42

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Contax i obiektywy m42

Post autor: Jerzy »

OK, sprawa jasna.
Rafał77 pisze: Fotografuję też dzieci
Tym bardziej odpuść szkła M42 przez adaptery. Zabraknie Ci palców do: korekcji ostrości, domykania przesłony i trzymania aparatu :)
Z moich doświadczeń: nadążam z ostrzeniem dzieci z 50, przy 85 już mniej - ten obiektyw ma baaardzo precyzyjną mechanikę i nie nadążam :)
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Contax i obiektywy m42

Post autor: Nomad »

Yashinony to nie tylko szkła M42 ale i wczesne bagnetowe, to raz. Dwa: na moje oko wcale nie były przeciętne, Nikkorom nie ustępowały.
Co do Olympusa i M42, to problemem nie jest odległość robocza, a sposób blokowania szkła w korpusie. W skrócie blokada była na obiektywie, nie ma jej gdzie wcisnąć w redukcję.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Contax i obiektywy m42

Post autor: Jerzy »

Nomad pisze: Yashinony to nie tylko szkła M42 ale i wczesne bagnetowe
Z ciekawości: widziałeś takie? Nigdy się nie spotkałem. Na początku pewne konstrukcje mogły być skopiowane, więc wyglądać mogą podobnie.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Contax i obiektywy m42

Post autor: Nomad »

Tak, wielokrotnie.
Rafał77
-#
Posty: 19
Rejestracja: 09 sty 2018, 11:18

Contax i obiektywy m42

Post autor: Rafał77 »

Tak przy okazji, czy spotkaliście się z przejściówką z bagnetu C/Y na PK (Pentax) i ew. jak by to trybiło?
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Contax i obiektywy m42

Post autor: Nomad »

Nie widziałem takowej w życiu, i wątpię by była wykonalna.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Contax i obiektywy m42

Post autor: mrek »

Rafał77 pisze:Zastanawiam się jeszcze nad czymś ze stajni Pentaxa. Myślę, że podobnie funkcjonalny w porównaniu do Contaxa będzie Pentax Super A, czy ktoś z Was miał do czynienia z tym aparatem?
Do Pentaxa ponadto oprócz m42 mógłbym podpiąć znakomite Takumary, co w odróżnieniu od Zeissa nie zrujnują mojego budżetu ;-)
A ja swoje :-)
Do EOS'a podepniesz znakomite Takumary, a korpus będziesz miał sporo młodszy, bogatszy w funkcje.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Contax i obiektywy m42

Post autor: Jerzy »

Tak, ale styl na dzielni mniejszy ;)
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Contax i obiektywy m42

Post autor: mrek »

Jerzy pisze:Tak, ale styl na dzielni mniejszy ;)
(-:
Osobiście i tak zaklejam czarną taśmą nazwy aparatów, żeby się mniej świeciły. Wtedy mniej rzucam się w oczy.
Ale o "nierzucaniu się" to może coś więcej powiedzieć JanuszM. On często podchodzi do celu na wyciągnięcie ręki.
A wracając do wątku, kupowałem wszelkie systemy (FD, OM, Yashica GSN), a i tak najczęściej wybieram "wszystkomający" EOS 1V. Drogi ale wart swojej ceny.
ODPOWIEDZ