RENOWACJA MIESZKA ??

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
alphamale
-#
Posty: 52
Rejestracja: 05 mar 2010, 22:40
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

RENOWACJA MIESZKA ??

Post autor: alphamale »

Witam, mam pięknego Voitlangera niestety mieszek puszcza światło i to na każdym zgięciu, jakie są sposoby na skuteczne uszczelnienie mieszka ? są gumy czy dermy, aksamity w sprayu ?? nie wiem jak się za to zabrać, może jakieś stronki istnieją w necie gdzie jest opis jak to zrobić ?
D.M.M.
-#
Posty: 209
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: D.M.M. »

Hej, kumpel robił to czarnym silikonem, jak się z nim zobaczę to podpytam o szczegóły i dam znać.

Pozdrawiam
D.M.M.
Pet
-#
Posty: 139
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:56
Lokalizacja: Warszawa / SND
Kontakt:

Re: RENOWACJA MIESZKA ??

Post autor: Pet »

alphamale pisze:Witam, mam pięknego Voitlangera niestety mieszek puszcza światło i to na każdym zgięciu, jakie są sposoby na skuteczne uszczelnienie mieszka ? są gumy czy dermy, aksamity w sprayu ?? nie wiem jak się za to zabrać, może jakieś stronki istnieją w necie gdzie jest opis jak to zrobić ?
Agfę Isolette, która miała dziurawe wszystkie narozniki udało mi się z powodzeniem uszczelnić czarną, gumową taśmą izolacyjną kupioną za jakies psie grosze w dziale elektrycznym w OBI. Całkiem zgrabnie układa się do zagięć mieszka i o dziwo całkiem dobrze trzyma (chociaż początkowo miałem co do tego obawy, bo w dotyku nie była za "lepka").
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Re: RENOWACJA MIESZKA ??

Post autor: junkers_ju-87 »

Pet pisze:
alphamale pisze:Witam, mam pięknego Voitlangera niestety mieszek puszcza światło i to na każdym zgięciu, jakie są sposoby na skuteczne uszczelnienie mieszka ? są gumy czy dermy, aksamity w sprayu ?? nie wiem jak się za to zabrać, może jakieś stronki istnieją w necie gdzie jest opis jak to zrobić ?
Agfę Isolette, która miała dziurawe wszystkie narozniki udało mi się z powodzeniem uszczelnić czarną, gumową taśmą izolacyjną kupioną za jakies psie grosze w dziale elektrycznym w OBI. Całkiem zgrabnie układa się do zagięć mieszka i o dziwo całkiem dobrze trzyma (chociaż początkowo miałem co do tego obawy, bo w dotyku nie była za "lepka").
W sklepie z akcesoriami dla żeglarzy widziałem czarny cienki materiał.
nie wiem czy to płótno ale coś w tym stylu , bardzo podobny do tego z których robią też duże mieszki .
Ja bym radził dla wzmocnienia podkleić nim mieszek od środka.

Gdzieś w necie są 2 hurtownie dla kaletników , mają tam czernidła i farby do skóry.
spróbował bym tym pomalować to nowe podklejone płótno .
te farby są elastyczne tak żeby nie dopadały z torebek.

poradziła mi to taka znajoma kaletniczka z której usług korzystałem.

ewentualnie nałożył bym kilka warstw takiej farby na materiał i dopiero kleił.
farba powinna spowodować żeby światło nie przechodziło prze naklejony materiał
ju_87
Rekoslajd
-#
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2018, 22:19

RENOWACJA MIESZKA ??

Post autor: Rekoslajd »

Na wstępie przepraszam za odkop.

Użytkuję Kodaka Retinę (typ118) i na ostatniej rolce wyszły ślady przecieków światła. Sprawdziłem i narożniki mieszka prześwitują. Pet pisał o taśmie elektrycznej, jeśli wykorzystam tę metodę to mam nakładać ją od środka czy od zewnątrz?

A może są specjalne zestawy naprawcze? Przecież kiedyś musiano sobie z tym jakoś radzić, prawda?

Czy ktoś jeszcze produkuje takie mieszki? Czy mam nastawiać się, że za pewien czas będę musiał sam nauczyć się takie mieszki robić?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

RENOWACJA MIESZKA ??

Post autor: powalos »

Rekoslajd, z tego co wiem, to kiedyś do naprawy mieszków używano gumy arabskiej zmieszanej z odpowiednim czernidłem. Jak jest teraz to nie wiem.
ODPOWIEDZ