czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: flonidan »

Tak na luzie.Przez jakiś czas widząc ,że luty jest ciepły szykowałem się na marcowe łowienie płoci.Niestety ostatnie mrozy pogrzebały nadzieje marcowych płoci zanim lód odtaje będą już kwietniowe płocie .Dlatego 2 marca wybrałem się na nasze leśne rozlewiska koło nysy łużyckiej .Gdy ujrzałem co zrobił mróz i wręcz iście bajkowe obrazy nim się obejrzałem zużyłem 2 filmy 120 i 2 filmy 135 .Poszedł nawet film do crossu .Potem szybko wróciłem szybko do domu i dorwałem rybie oko i poszedł cały film kodak tmax 400.Gdy jeden film 135 robię przez tydzień to w 4 godziny zrobiłem 5 filmów.Z tych filmów wszystkie wyszły cudnie-tylko tmax miał trochę niedoświetlonych klatek -raz ,że był 3 lata przeterminowany ,po drugie podejrzewam ,że stary światłomierz ricoha zawyżał pomiary.I tyle na temat.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: rbit9n »

ja nie. chyba z wiekiem przesuwa mi się granica komfortu.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: zladygin »

Byłem, zamarzła migawka. Film do kosza
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: Jerzy »

Mnie słońce zachęciło. Ale nie na tyle, bym skończył 120 (zrobiłem dwie klatki) lub 135 (zrobiłem 30).

Czasem zdarza mi się, że na jednym filmie 120 mam cztery pory roku... :)
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: mrek »

Jerzy pisze: Mnie słońce zachęciło. Ale nie na tyle, bym skończył 120 (zrobiłem dwie klatki) lub 135 (zrobiłem 30).

Czasem zdarza mi się, że na jednym filmie 120 mam cztery pory roku... :)
W jakim aparacie? Te z kasetami wywijają film o 180 stopni i dłuższe trzymanie skutkuje śladem zagięcia? Doświadczałem nie raz. Tylko znane mi SIX i Kiev (pewnie Pentax 67także) ładnie w prosty sposób prowadzą film 120
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: Jerzy »

mrek pisze: W jakim aparacie?
Klasyczna Agfa Isolette III. Film się po prostu przewija ze szpuli na szpulę :) Traf chciał, że żaden z moich średnioformatowych nie ma skomplikowanego mechanizmu przesuwu filmu (Rolleiflex T, Agfa, P-Six...)
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: Nomad »

Przy minus 20 łapy w cienkich rękawiczkach tak mi zgrabiały, że odpuściłem. Przy okazji strzelił mi kolejny zatrzask w torbie Tamraca, czas kupić coś nowszego. Jaką firmę polecacie ?
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: sejmajnejm »

Nomad pisze:Przy minus 20 łapy w cienkich rękawiczkach tak mi zgrabiały, że odpuściłem. Przy okazji strzelił mi kolejny zatrzask w torbie Tamraca, czas kupić coś nowszego. Jaką firmę polecacie ?
Lowepro, 17 lat i działa bez zarzutu. Nie polecam Crumplera.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: Nomad »

sejmajnejm pisze:
Nomad pisze: Przy okazji strzelił mi kolejny zatrzask w torbie Tamraca, czas kupić coś nowszego. Jaką firmę polecacie ?
Lowepro, 17 lat i działa bez zarzutu. Nie polecam Crumplera.
Też mam Nova 5 około 20 lat, jedyne co to lekko wytarte metalowe uszka przy pasku. Niestety, nowa produkcja, zwłaszcza przy mniejszych torbach (takiej szukam, ma zastąpić Tamraca System 3) zdecydowanie ustępuje jakościowo tej sprzed lat nastu. Chyba że polecicie konkretną, dobrze wykonaną serię?
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: Jerzy »

Domke? Kiedyś też były bardzo solidnie robione... BTW najczęściej używam miękkiego pokrowca-kabury, którą ktoś kiedyś znalazł na szlaku i mi dał. Ale ja noszę zwykle jedno body z jednym szkłem...
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: Nomad »

Prędzej jakaś Tenba, albo samodzielnie wzmocnię sobie jakiś demobil. Co oglądam z współczesnej produkcji, to marniej wygląda...
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: rbit9n »

jeden kolega na FB pisał, że wstawił sobie wzmocnienie do torby na wyposażenie SWW 2185-99, czyli chlebak wojskowy.

sama torba wygląda tak:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: Nomad »

O tej właśnie myślę :) Jakiś szkielet z rurek, do środka pianka, mam kupę wkładek ze starych toreb...
Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: Tristan »

Mnie mrozy zniechęcają. Nie cierpię obsługiwać aparatu w rękawiczkach, a szkoda rąk na mrozie. Do tego miałem problem z zamarzającą migawką w Bronice, ale najstarszy znany człowiekowi sposób (WD-40) użyty w sposób subtelny załatwił sprawę:)

Co ciekawe stary poczciwy Kiev 88CM przy -15 C działał jak w letni dzień.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

czy ostatnie mrozy zachęciły was do robienia zdjęć

Post autor: rbit9n »

co się tyczy rękawic, to wcześniej używałem takich: https://www.thenorthface.pl/shop/pl/tnf ... tionId=JK3, teraz zazwyczaj używam takich: https://www.decathlon.pl/rkawice-trek-7 ... 44469.html
niestety oba modele nie nadają się na większe mrozy, ale wszystkim można fajnie majstrować, jedynie szyber ciężko się wyjmuje, ale przywiązałem sznurek do zasłony i jest git.
ODPOWIEDZ