wymiana uszczelek tylnej scianki aparatu

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

tomstg
-#
Posty: 70
Rejestracja: 07 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Warszawa, Słoik

wymiana uszczelek tylnej scianki aparatu

Post autor: tomstg »

Szanowni,
Może ktoś podpowie czego można użyć jako materiał na nowe uszczelnienie tylnych drzwi (w tym wypadku dalmierz Canonet 17). Dedykowane pianki są dostępne w cenach kilkadziesiąt zł na ejbaju z przesyłką. Szukam jednak czegos tańszego, występującego "w przyrodzie" np. pod inną postacią no i przede wszystkim nie chciałbym czekać do 2 tygodni na przesyłkę. Ktoś gdzieś kiedyś sugerował, że najlepiej pociąć cienką neoprenową podkladkę pod myszkę, jednak pozostaje kwestia jak to przykleić. Dedykowane zestawy mają tą przewagę, że mają już warstwę samoprzylepną. Czy rzeczywiscie pozostaje mi tylko takie rozwiązanie? Na tzw. zachodzie są sklepy gdzie mozna kupić różne materiały do majsterkowania, typu arkusze gum, pianek, podkładek róznych grubosci i wlasciwosci. Idziesz i mozesz dotknąć i sprawdzic czy Ci sie nada. U nas takich nie spotkałem. Moze ewentualnie podpowiecie gdzie jest taki sklep w stolicy?

Z góry dzięki!
--------------------------------------
"Należy pamiętać, że wybór ekspozycji jak również wykonanie fotografii są twórczością" - z instrukcji światłomierza Swierdłowsk 4
zorki
-#
Posty: 12
Rejestracja: 17 lis 2014, 12:22
Lokalizacja: Koszalin

wymiana uszczelek tylnej scianki aparatu

Post autor: zorki »

Ja uszczelniałem Olympusa pianką kupioną w empiku http://www.empik.com/basic-pianka-czarn ... lsrc=aw.ds. Kleiłem to jakimś klejem typu "guma-metal" z Castoramy. Próbowałem uszczelnienie wyciąć z cienkiego filcu (też kupisz w empiku), ale wycięte wąskie paski się rozpadały.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

wymiana uszczelek tylnej scianki aparatu

Post autor: jac123 »

Podkładka od myszki może być. Klej np. butapren, ale może tez być np. kropelka.
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

wymiana uszczelek tylnej scianki aparatu

Post autor: sejmajnejm »

Też stosowałem gąbkę z podkładki pod myszkę, tylko, że z taśmą dwustronną.
tomstg
-#
Posty: 70
Rejestracja: 07 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Warszawa, Słoik

wymiana uszczelek tylnej scianki aparatu

Post autor: tomstg »

Dzięki za odpowiedzi. W miedzyczasie obejrzałem pare filmików i instrukcji wymiany uszczelnien i nie wydaje sie to skomplikowane. W międzyczasie także okazało się, że muszę jednak wykonać trochę wiecej pracy. Pomimo super stanu kosmetycznego i krystalicznie czystych soczewek obiektywu, konieczne jest czyszczenie lekko klejących się listków przysłony. Pierscień przysłony generalnie cięzko pracuje. Nie jestem pewien czy sam podołam takiemu zadaniu (brak narzędzi i strach że po złożeniu moga pozostac jakieś częsci), wiec najchętniej bym zlecił to komuś. Czy możecie kogoś polecić kto wykona taki serwis Canoneta 17 w jakiejś rozsądnej cenie (nie przekraczającej kosztów zakupu drugiego egzemplarza)? A moze ktoś na naszym forum jest w stanie taki serwis wykonać?
--------------------------------------
"Należy pamiętać, że wybór ekspozycji jak również wykonanie fotografii są twórczością" - z instrukcji światłomierza Swierdłowsk 4
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

wymiana uszczelek tylnej scianki aparatu

Post autor: rbit9n »

ja bym polecił naszego kolegę Dawida, który na forum posługuje się przydomkiem czmielek.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
tomstg
-#
Posty: 70
Rejestracja: 07 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Warszawa, Słoik

wymiana uszczelek tylnej scianki aparatu

Post autor: tomstg »

I w tym momencie wysłałem do Kolegi czmielek zapytanie na PW.
--------------------------------------
"Należy pamiętać, że wybór ekspozycji jak również wykonanie fotografii są twórczością" - z instrukcji światłomierza Swierdłowsk 4
Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

wymiana uszczelek tylnej scianki aparatu

Post autor: Tristan »

Ja wykorzystuję gąbkę z etui na telefon (która wypełnia środek). Najpierw odcinam kawałek o rzeczonej długości i szerokości, a następnie przecinam go jeszcze na pół lub na 3, gdyż jest za wysoki.

Trzeba się zaopatrzyć do grubą i równą linijkę oraz ostry nóż do tapet i zwykłą taśmę dwustronną. Kluczowy jest sposób cięcia - należy ciąć dokładnie prostopadle do płaszczyzny.
ODPOWIEDZ