Ektar -dał świetne zdjęcia w pinhole

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Ektar -dał świetne zdjęcia w pinhole

Post autor: flonidan »

Witam.Zawsze robiłem otworkiem zdjęcia czarno-białe.Kolor spróbowałem dwukrotnie-raz z fuji realą 100 drugi raz z kodakiem 160nc -oba filmy dały mdłe słabo wysycone kolory,zresztą razem z typowym rozmazaniem konturów w pinhole dało to okropny efekt ciężki do oglądania i nieciekawy.Zraziłem się do koloru i przez kilka lat nie robiłem kolorowych otworków.Aż tu ostatnio gdy nie wiedziałem co zrobić z nieco przeterminowanym ektarem założyłem go do mojego starego aparatu pinhole zrobionego ze starej Agfy 6x6.Wczoraj po wywołaniu obu klisz szał radości -otworki strzelają silnymi jesiennymi kolorami i to przepalenie kolorów u ektara mnie zachwyciło.W końcu doceniłem nielubianego ektara .A wy koledzy jaki film kolorowy zakładacie do pinhole??Pewnie wcześniej brakowało mi wprawy i zbyt szybko olałem temat zamiast szukać.
jacek
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ektar -dał świetne zdjęcia w pinhole

Post autor: Jerzy »

flonidan, a robisz z tego ektara skany czy odbitki? Pamiętam, że dobrze się go skanowało...
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Ektar -dał świetne zdjęcia w pinhole

Post autor: wosk »

Ja tam Ektara bardzo cenię, pasuje mi ta kolorystyka. Co prawda używam go do "szklarniowych" aparatów, natomiast do dziurkacza kiedyś włożyłem Portrę i rzeczywiście szału nie było.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Ektar -dał świetne zdjęcia w pinhole

Post autor: flonidan »

Robię z pinhole odbitki ,ale do skanowania też się składam ale nie mogę wybrać skanera.
jacek
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Ektar -dał świetne zdjęcia w pinhole

Post autor: jac123 »

flonidan pisze: ...Aż tu ostatnio gdy nie wiedziałem co zrobić z nieco przeterminowanym ektarem założyłem go do mojego starego aparatu pinhole zrobionego ze starej Agfy 6x6.Wczoraj po wywołaniu obu klisz szał radości -otworki strzelają silnymi jesiennymi kolorami i to przepalenie kolorów u ektara mnie zachwyciło.
Weź pod uwagę, że teraz na jesieni inna jest temp. barwowa światła, stąd i może inne efekty w porównaniu z wcześniejszymi próbami.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Ektar -dał świetne zdjęcia w pinhole

Post autor: flonidan »

Jack masz chyba rację z tą temperaturą barwową.Teraz wywołałem z otworka Portra 400 i też zdjęcia wyszły rewelacyjnie.
jacek
ODPOWIEDZ