Procesor Jobo CPP2 części

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

maagja
-#
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2014, 16:34
Lokalizacja: Polska

Procesor Jobo CPP2 części

Post autor: maagja »

Witam Wszystkich,
czy ktos z Was nie orientuje sie moze, gdzie moglabym w Polsce albo najwyzej za granica dostac czesci do procesora Jobo CPP2. Na allegro i na ebay'u niestety nie ma tego czego szukam i nie mam pomyslu gdzie moglabym jeszcze to znalezc. Pekla mi gorna obudowa termostatu. A moze ktos z forum ma cos takiego do sprzedania.
Pozdrawiam
maagja
Awatar użytkownika
Linhof
-#
Posty: 287
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Linhof »

Jest serwisant w Warszawie i ma sporo części. Był to kiedyś autoryzowany serwis JOBO. Krzysztof Gołębiowski ul. Postępu 19 02-676 Warszawa tel. 022 857 41 23
Technikardan + mała szklarnia
maagja
-#
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2014, 16:34
Lokalizacja: Polska

Post autor: maagja »

Ślicznie Dziekuję:)
tomicher
-#
Posty: 14
Rejestracja: 08 sie 2012, 13:21
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Procesor Jobo CPP2 części

Post autor: tomicher »

Czy możecie mi tak z własnego doświadczenia powiedzieć czy te sprzęty się mocno psują ?
Pytam bo niemal każdy sprzedawany egzemplarz ma jakąś wadę i nie napawa to wielkim optymizmem w kontekście późniejszego użytkowania...
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Procesor Jobo CPP2 części

Post autor: taharii »

Zależy o jakich wadach myślisz.

Te sprzęty mają więcej lat niż ty (prawdopodobnie ;P)
dodatkowo kupowane były zwykle do użytku w profesjonalnych laboratoriach, więc większość z nich ciężko zarabiała na chleb.

Ja mam raczej przeciwne zdanie na ich temat - po tym co przeszły ich stan moim zdaniem jest zwykle raczej zaskakująco dobry a nie zaskakująco zły ;)
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Procesor Jobo CPP2 części

Post autor: sweetek »

to są bardzo proste urządzenia i nie wydaje mi się aby specjalnie miało sie tam co psuć
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Procesor Jobo CPP2 części

Post autor: taharii »

Zależnie od wersji wycierają się ząbki w zębatkach (plastikowe są), utleniają wężyki gumowe, rozszczelnią albo niszczą się zawory magnetyczne, rozluźniają się 'windy' przez co się chybotliwe robią, pękają plastiki, rosną gigantyczne stalaktyty z chemii w 'wannach'.

Nic poważnego ogólnie, imo...
ODPOWIEDZ