Print washer :)

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Print washer :)

Post autor: dejnekas »

Cześć chłopaki i dziewczyny,

Taki sobie zrobiłem element do płukania zdjęć. Kosztowało mnie to jakieś 60 £ i działa wyśmienici. Wygląda na to że zaoszczędziłem kupę pieniędzy patrząc na ceny w Internecie. Mi się bardzo podoba.

(Nie wiem czemu zdjecia obracaja się o 90 stopni, po kliknieciu jest OK).

IMG_6675.JPG
IMG_6676.JPG
Nie jest to moze najpiekniejsza produkcja ale mi wystarcza :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Print washer :)

Post autor: Miburo »

Gratuluję, bardzo interesująca robota! A jak poradziłeś sobie z odpływem? jest jakiś drugi otwór, czy tak po prostu przelewa się brzegami?
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Print washer :)

Post autor: dejnekas »

Dzięki! Na początek robię przez zwykłe przelewanie ponieważ i tak stać będzie pod prysznicem. Może później dodam odpływ ale niedługo się przeprowadzam i zobaczę czy trzeba zmieniać to.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Print washer :)

Post autor: Henry »

No i fajnie. Z czego zrobiłeś separatory między odbitkami? Szkło?
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Print washer :)

Post autor: jac123 »

Wygląda profesjonalnie!
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Print washer :)

Post autor: brylek »

Wyglada niczym NOVA a powiedz jak masz rozwiazany doplyw wody od dolu , problemem na pewno beda przegrody to znaczy zdjecia beda sie przyklejac jak nie emulsja ( to mniejszy problem ) a jak sie przykleja plecami to ciezko bedzie je odessac . Ale odrazu Krakowa nie zbudowano . Sam sie zastanawialem nad budowa 50/60 cm ale mnie panowie z jednej firmy wyleczyli kosztami (-; i kupilem 40/50 na razie mi starczy ale i tak ja sprzedam i kupie 50/60 jak sie trafi .
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Print washer :)

Post autor: dejnekas »

Henry pisze: No i fajnie. Z czego zrobiłeś separatory między odbitkami? Szkło?
Kupiłem 2mm plexi i ładnie podciąłem. Potem trochę kleju i waż ogrodowy z "wtyczkami" i jest niemal profeska :)

Ladnie działa i tak tanio że następny jakbym robił to już będzie jak z fabryki :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Print washer :)

Post autor: dejnekas »

brylek pisze: Wyglada niczym NOVA a powiedz jak masz rozwiazany doplyw wody od dolu , problemem na pewno beda przegrody to znaczy zdjecia beda sie przyklejac jak nie emulsja ( to mniejszy problem ) a jak sie przykleja plecami to ciezko bedzie je odessac . Ale odrazu Krakowa nie zbudowano . Sam sie zastanawialem nad budowa 50/60 cm ale mnie panowie z jednej firmy wyleczyli kosztami (-; i kupilem 40/50 na razie mi starczy ale i tak ja sprzedam i kupie 50/60 jak sie trafi .
Na dole wywiercilem otwór i w sklepie ogrodniczym kupiłem taka wtyczkę która się montuje na zwykły kran. Potem trochę węża ogrodowego i dwie wtyczki ogrodowe i jest miodzio , nic się nie przykleja do tej plexi. NOVA robi dokładnie tak samo.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Print washer :)

Post autor: brylek »

"NOVA robi dokładnie tak samo"

Teoretycznie wygladaja tak samo tylko w realu znacznie sie roznia jedna i to znaczaca roznica jest taka ze doplyw wody jest rozdzielony na kazda grodzie do zdjec i plexi jest od konca do konca w miare szczelnie zasunieta . Jak bede sie mial lepiej jutro zrobie zdjecie swojej mam 2 nova i silverprint sa niby takie same ale solidniejsza jest silverprint . A kiedys widzialem takie plexi z jednej strony gladka a z 2 chropowata cos na styl szyby co wstawialo sie kiedys w drzwi . To by bylo znacznie lepsze . Jesli mieszkasz w Uk to zobacz czy sa w diy woodis ja widzialem u mnie raz takie plexi . Postaram sie o zdjecia jutro z tym doplywem
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Print washer :)

Post autor: dejnekas »

brylek pisze: "NOVA robi dokładnie tak samo"

Teoretycznie wygladaja tak samo tylko w realu znacznie sie roznia jedna i to znaczaca roznica jest taka ze doplyw wody jest rozdzielony na kazda grodzie do zdjec i plexi jest od konca do konca w miare szczelnie zasunieta . Jak bede sie mial lepiej jutro zrobie zdjecie swojej mam 2 nova i silverprint sa niby takie same ale solidniejsza jest silverprint . A kiedys widzialem takie plexi z jednej strony gladka a z 2 chropowata cos na styl szyby co wstawialo sie kiedys w drzwi . To by bylo znacznie lepsze . Jesli mieszkasz w Uk to zobacz czy sa w diy woodis ja widzialem u mnie raz takie plexi . Postaram sie o zdjecia jutro z tym doplywem

Dzięki za info, sprawdzę. Z pewnością NOVA może mieć coś lepszego, w końcu to profesjonaliści. Moje to dzieło amatorskie ale i tak lepsże niż płukanie w kuwecie - w sensie, że mniej męczące :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
ODPOWIEDZ