Długie terminy płatności za fakturę

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Michał Kowalski, slawoj, Jerzy

bemo
-#
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2017, 08:34
Płeć: Nieokreślona

Długie terminy płatności za fakturę

Postautor: bemo » 10 mar 2017, 08:37

Ktoś tutaj prowadzi DG? Jak zwykle reagujecie na długie terminy płatności za fakturę? Idziecie na taki układ czy odpuszczacie. Np 30 dniowy. Abo czasami nawet 60 dniowy.

atmor
-#
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2015, 21:07
Płeć: Mężczyzna

Długie terminy płatności za fakturę

Postautor: atmor » 14 mar 2017, 11:18

Dużo zależy od zaufania. Jeżeli robisz pierwsze zlecenia dla kogoś "z ulicy" - nie znasz go, to oczywiste, że nie dasz mu długich terminów płatności. Jeżeli jest to nowa firma, to sprawa nie jest taka łatwa, ale należy zwrócić uwagę na to, że wystawiając FV na 30 dni, nie zawsze otrzymuje się zapłatę w tym terminie.
Trzeba uważać. Dobrą opcją jest też pobieranie zaliczek na poczet przyszłej płatności w stosunku do przedsiębiorców co do których nie masz pewności jak się ułożą relacje. Ewentualnie faktura pro forma, o nie stracisz przynajmniej na VAT lub dochodowym.
Pozostaje jeszcze faktoring który działa na takiej zasadzie jak tutaj zostało to opisane - odnośnik.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2017, 06:48 przez atmor, łącznie zmieniany 1 raz.

dinderi
-#
Posty: 58
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:02
Lokalizacja: Raszyn
Płeć: Mężczyzna

Długie terminy płatności za fakturę

Postautor: dinderi » 14 mar 2017, 13:13

Wszystko jest kwestią indywidualną. Duże firmy, z rozbudowaną biurokracją zawsze potrzebują długich terminów, bo faktury musza czesto przejsc przez kilka szczebli decyzyjnych, a potem nadęte księgowe. I zazwyczaj w dużych firmach typu spółki nie ma klopotu z terminami. Gorzej z małymi firmami, a tym bardziej osobami prywatnymi. Zawsze trzeba słuchac co i jak ktos mówi, i nie łapac się klienta za wszelką cenę.
Trzeba też pamiętać, że wystawiając fakturę musimy odprowadzić podatki i czesto terminy tych podatków nie zbiegają się z terminami płatności. Więc jeśli nie mamy odpowiedniej płynności finansowej, przedłuzony terminy może być dla nas bardzo bolesny. Jak reagujemy na propozycję długiego terminu? ZAWSZE grzecznie, ZAWSZE cierpliwie, ZAWSZE asertywnie, ZAWSZE na swoja korzyść. Tu nie ma kumplostwa.
60-dniowy termin to zdecydowana przesada w wiekszości przypadków "detalicznych". Zaś przy np. dużych kampaniach reklamowych, które wymagaja od klienta dużych nakładów to bywa normalne.

omen
-#
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2017, 19:09
Płeć: Nieokreślona

Długie terminy płatności za fakturę

Postautor: omen » 19 cze 2017, 19:17

30-dniowy termin jest dla mnie normalką. Szczególnie jeśli współpracujesz z dużymi korporacjami, na termin 90-dniowy raczej bym się nie zgodził.


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości