Koniec przerwy technicznej

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Farfurnia
-#
Posty: 62
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:54
Lokalizacja: Zawadka Rymanowska
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: Farfurnia »

Pewne istotne miejsce w sieci zakończyło przerwę techniczną komunikatem "404", a dziś pojawiła się pod tym adresem reklama rejestratora domen.
Czy to oznacza definitywny koniec? Czy nie będzie już dostępu do dużej bazy fotografii analogowych?
Jeszcze niedawno komuś polecałem to miejsce jako ciekawą galerię, a tu: 404

Gdzie są moje ulubione zdjęcia?!
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: wosk »

Farfurnia pisze: Pewne istotne miejsce w sieci zakończyło przerwę techniczną komunikatem "404", a dziś pojawiła się pod tym adresem reklama rejestratora domen.
Czy to oznacza definitywny koniec? Czy nie będzie już dostępu do dużej bazy fotografii analogowych?
Prawdopodobnie to koniec, zresztą tak przewidywałem od paru miesięcy. Każdy, kto odwiedzał AT w miarę regularnie wie doskonale o przyczynach. Żal mi olbrzymiej bazy wiedzy o fotografii zawartej w tym forum oraz w komentarzach pod (niektórymi) zdjęciami.
Farfurnia pisze: Gdzie są moje ulubione zdjęcia?!
Moje ulubione zdjęcia swego czasu skopiowałem na dysk ;-)
Farfurnia
-#
Posty: 62
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:54
Lokalizacja: Zawadka Rymanowska
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: Farfurnia »

wosk pisze: Moje ulubione zdjęcia swego czasu skopiowałem na dysk ;-)
Ot - spryciarz.
Ja się łudziłem, że nawet jak zdechnie, to będzie wisiało. Mi też szkoda dokładnie tego, co Tobie. No i kontaktu z kilkoma użytkownikami :/
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Koniec przerwy technicznej

Post autor: jac123 »

Hm, a może ma to związek z przenosinami na jakiś nowy serwer?
zeromaciek
-#
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:18

Koniec przerwy technicznej

Post autor: zeromaciek »

Naprawdę to morze informacji mogłoby zniknąć? Przecież to oburzające. Wiem, że toczyła się tam mini dyskusja o granicach własności portalu, ale przecież wypowiedzi użytkowników stały się jak gdyby dobrem publicznym, bo skierowane były do ogółu. Czy ktoś może dotrzeć do właściciela, żeby zapytać o możliwość archiwizacji?
Jestem załamany. Tam było tyle informacji dla początkujących.
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: wosk »

jac123 pisze: Hm, a może ma to związek z przenosinami na jakiś nowy serwer?
Oby...
zeromaciek pisze: Czy ktoś może dotrzeć do właściciela, żeby zapytać o możliwość archiwizacji?
A może zrobić zrzutkę, odkupić i uruchomić jako podforum Korexu na tutejszych zasadach? :-P
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Koniec przerwy technicznej

Post autor: mrek »

zeromaciek pisze:Czy ktoś może dotrzeć do właściciela, żeby zapytać o możliwość archiwizacji?
Jestem załamany...
"Nie pytaj, co twoje forum może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego forum" ;)
Sprawdź sam https://www.whois.com/whois/
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: rbit9n »

zeromaciek pisze: Czy ktoś może dotrzeć do właściciela, żeby zapytać o możliwość archiwizacji?
Jacek (JZL, implicite) miał tam jakiś szczątkowy kontakt z Komendantem, ale po ostatnim komunikacie, że trwają przenosiny na nowy serwer, zapadła głucha cisza. jak grochem o ścianę.

baj de łej, jest na pejsie grupa zrzeszająca sieroty po AT, ale jak pisał Sofronow: "rubel za wejście, dwa za wyjście".
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Koniec przerwy technicznej

Post autor: J.A. »

Mnie zawsze fascynowało skąd na AT (co prawda nie od zawsze), było to wpisowe.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: rbit9n »

w szczytowym okresie pojawiło się dużo trolli i chyba Komendant uznał, że miejscowi trolle wystarczą, a nowych opłata skutecznie odstraszy. tak mogło być.

a na pejsie można się zapisać za darmo, tylko trzeba mieć tam konto i być znajomym kogoś z wewnątrz.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Koniec przerwy technicznej

Post autor: J.A. »

No ta, to jest argument.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Farfurnia
-#
Posty: 62
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:54
Lokalizacja: Zawadka Rymanowska
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: Farfurnia »

Wpłata nie była głupia, bo żaden bot chyba nie ma własnych 5 złotych.
Co do własności wypowiedzi, to obawiam się, że nic z tego nie wynika, w momencie likwidacji domeny i miejsca na serwerze wszystko przenosi się do nieba dla bitów. W najlepszym razie zostaje na jakichś dyskach gdzieś, u kogoś.

Tyle dobrego, że nie zdążyłem skończyć luźnego tekstu o Dynaxie, który tam chciałem umieścić. Przynajmniej nie muszę go szlifować...

A jeśli chodzi o umieszczenie AT tutaj, to wypadało by najpierw porozmawiać z gospodarzem tego miejsca.
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: wosk »

Farfurnia pisze:A jeśli chodzi o umieszczenie AT tutaj, to wypadało by najpierw porozmawiać z gospodarzem tego miejsca.
Jasne, moja myśl była bardzo luźna, a cel - "ocalić od zapomnienia" tamto miejsce, ale czy to możliwe?
Tekst o Dynaxie możesz wrzucić tutaj w dziale Aparaty tradycyjne, zakładka Sprzęt fotograficzny ;-)
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Koniec przerwy technicznej

Post autor: jac123 »

Nie ma co reanimować trupa na tutejszym Forum. KOREX to nie AT i nic tego nie zmieni.
Ja mam nadzieję, że AT gdzieś tam jeszcze wypłynie z odmętów sieciowych bitów, a jak nie, to cóż , jak mawiali starożytni tylko navigare necesse est ...
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: Jerzy »

Taka już natura sieci. Mam gdzieś zarchwizowane dwie duże strony - jedna zniknęła (autor to zapowiadał), drugą na wszelki wypadek... Daaawno temu zamknięto w USA serwer (geocities?) z mnóstwem blogów - wszystko w piach.
I warto robić odbitki na papierze :)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
ODPOWIEDZ