Blog o moich przygodach z fotografią tradycyjną i skanowaniem materiałów transparentnych

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

sn666
-#
Posty: 20
Rejestracja: 11 lis 2014, 10:19
Kontakt:

Blog o moich przygodach z fotografią tradycyjną i skanowaniem materiałów transparentnych

Post autor: sn666 »

Hej,

Nie jestem profesjonalistą, jedynie miłośnikiem fotografii. Opisuję własne doświadczenia balansując pomiędzy technicznym bełkotem, a fotograficzną przygodą, starając się pokazać świat fotografii z innej strony (z tej prawidłowej, analogowej! :-)

Nie mam niestety zbyt wiele czasu na pisanie dlatego wpisy ukazują się z częstotliwością "wolnej chwili"...

Zainteresowanych zapraszam do zerknięcia:
http://blog.skanowaniebebnowe.pl

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10061
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Blog o moich przygodach z fotografią tradycyjną i skanowaniem materiałów transparentnych

Post autor: J.A. »

sn666 pisze: Nie jestem profesjonalistą, jedynie miłośnikiem fotografii. Opisuję własne doświadczenia balansując pomiędzy technicznym bełkotem, a fotograficzną przygodą, starając się pokazać świat fotografii z innej strony (z tej prawidłowej, analogowej!
prawdziwa analogowa strona fotografii nie polega na jej skanowaniu ;-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
sn666
-#
Posty: 20
Rejestracja: 11 lis 2014, 10:19
Kontakt:

Blog o moich przygodach z fotografią tradycyjną i skanowaniem materiałów transparentnych

Post autor: sn666 »

J.A. pisze: prawdziwa analogowa strona fotografii nie polega na jej skanowaniu ;-)
i tu mnie masz ;-)
jednak prawdziwe wywołanie slajdów na papier w obecnych czasach jest prawie nie realne, więc pozostaje proces "hybrydowy"..
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Blog o moich przygodach z fotografią tradycyjną i skanowaniem materiałów transparentnych

Post autor: Jerzy23 »

sn666 pisze:
J.A. pisze: prawdziwa analogowa strona fotografii nie polega na jej skanowaniu ;-)
i tu mnie masz ;-)
jednak prawdziwe wywołanie slajdów na papier w obecnych czasach jest prawie nie realne, więc pozostaje proces "hybrydowy"..

I jak się na spokojnie zastanowić w sumie to bardzo dobrze.

Ja tydzień temu w Krakowie produkowałem pierwszą kolorową wystawę i naświetlenie odbitek ze skanów slajd daje wg. mnie lepsze efekty niż kiedyś naświetlanie na cibachromy.
O komforcie i poczuciu, że oryginalne diapozytywy nie muszą być narażone na zniszczenie w jakimś labolatorium, jest przyjemne.
Wadą fotografii "hybrydowych" jest to, że w zasadzie nie mamy kontroli nad swoimi plikami. Jestem na 100% pewien, że w przyszłości pojawi się na rynku wiele fotografii wytworzonych bez wiedzy ich autorów :)

To się tyczy oczywiście zdjęć barwnych. Bo cz/b można robic po staremu.

JW
jerzywierzbicki.com
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Blog o moich przygodach z fotografią tradycyjną i skanowaniem materiałów transparentnych

Post autor: shredderr »

podobno forum jest restrykcyjne, jeśli chodzi o ninja-seo, a tu proszę, reklama działalności gospodarczej, a temat z linkiem nadal wisi....
sn666
-#
Posty: 20
Rejestracja: 11 lis 2014, 10:19
Kontakt:

Blog o moich przygodach z fotografią tradycyjną i skanowaniem materiałów transparentnych

Post autor: sn666 »

shredderr pisze: podobno forum jest restrykcyjne, jeśli chodzi o ninja-seo, a tu proszę, reklama działalności gospodarczej, a temat z linkiem nadal wisi....
przepraszam jeśli kogoś uraziłem, fakt adres mam zbieżny z przyczyn technicznych, lecz na stronie z blogiem nie ma we wpisach słowa o jakiejkolwiek działalności. Jeśli ktoś szpera i chce znaleźć to znajdzie.
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Blog o moich przygodach z fotografią tradycyjną i skanowaniem materiałów transparentnych

Post autor: wosk »

sn666 pisze:[post]... fakt adres mam zbieżny z przyczyn technicznych, lecz na stronie z blogiem nie ma we wpisach słowa o jakiejkolwiek działalności. Jeśli ktoś szpera i chce znaleźć to znajdzie.
Nie obraź się, ale powstaje wrażenie, że chcesz przyrządzić dwie pieczenie na jednym ogniu ;-)
Po zerknięciu na bloga mam jeszcze uwagę: efekt Schwarzschilda, a nie Schwarzwilda.
Podejrzewam, że to skutek powielenia błędu z jakiejś strony internetowej. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w analogowym fotografowaniu.
sn666
-#
Posty: 20
Rejestracja: 11 lis 2014, 10:19
Kontakt:

Blog o moich przygodach z fotografią tradycyjną i skanowaniem materiałów transparentnych

Post autor: sn666 »

wosk pisze: Nie obraź się, ale powstaje wrażenie, że chcesz przyrządzić dwie pieczenie na jednym ogniu ;-)
Definitywnie trochę prawdy w tym jest, jednak jest to tylko hobbystyczne zajęcie, na co dzień zajmuję się rzeczami nie związanymi z fotografią... niestety. W sumie jak narazie najciekawsze "w tym całym zamieszaniu" jest poznawanie ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie fotografii, z którymi godzinami można rozmawiać na tematy analogowe jak i cyfrowe :-)
wosk pisze:Po zerknięciu na bloga mam jeszcze uwagę: efekt Schwarzschilda, a nie Schwarzwilda.
Dziękuję, poprawione.
WellDrone
-#
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:40
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Blog o moich przygodach z fotografią tradycyjną i skanowaniem materiałów transparentnych

Post autor: WellDrone »

Reklama czy nie, przynajmniej fajne treści trzymasz na blogu a nie zwykły bełkot. Plus za art o fotografii krajobrazowej ;) Kto czekał w mrozie na wschód słońca ten wie.
bemo
-#
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2017, 08:34

Blog o moich przygodach z fotografią tradycyjną i skanowaniem materiałów transparentnych

Post autor: bemo »

Zgadzam się, dobrze się to czyta.
ODPOWIEDZ