Gdzie naprawię/odblokuje Leice M3 ?

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Wielebny
-#
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2014, 07:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Gdzie naprawię/odblokuje Leice M3 ?

Post autor: Wielebny »

Posiadam Leice M3 DS zablokowaną i szukam serwisu który mi to ogarnie. Odwiedziłem już 3 serwisy i co się dowiedziałem jest następujące :

1. Warszawa Gecyngier - Leica przebywała w środowisku bardzo wilgotnym i jest zablokowana. Brakuje mechanizmu samowyzwalacza(nie jest problemem zdobycie). Wszystkie mechanizmy trzeba rozebrać wyczyścić i złożyć do kupy ale Gecyngierowi się nie chce bo to za dużo roboty . Leica oddana. :shock:

2. Bydgoszcz Nagov - Leice da się naprawić bez problemów - widziałem ją rozebraną i faktycznie nie ma jakiejś tragedii. Koszt naprawy tak wysoki u Nagova ,że taniej będzie kupić Passata kombi ,srebrnego, tdi z klimą automatem , alusami i zrobić mu generalny remont po czym wyjechać na miesięczne wakacje do jakiegoś kurortu. 250 pln za diagnoze (z której nic się nie dowiedziałam oprócz tego ,że da się naprawić) i leica oddana. :shock:

3. Serwis foto w Krk na Krakowskiej - Nie podejmie się bo cyt "to nie jest Zorka". :-|

Z kim można jeszcze porozmawiać ? jest jakiś sensowny serwis ?
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Gdzie naprawię/odblokuje Leice M3 ?

Post autor: zladygin »

Próbowałeś u Kadeji na Zapolskiej? Jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem...
Wielebny
-#
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2014, 07:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Gdzie naprawię/odblokuje Leice M3 ?

Post autor: Wielebny »

Dziękuje za podpowiedź. Przejadę się do nich
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Gdzie naprawię/odblokuje Leice M3 ?

Post autor: mrek »

Wielebny pisze:Dziękuje za podpowiedź. Przejadę się do nich
Najpierw dzwoń. Najstarszy Pan Kadeja nie bywa codziennie.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
erhard
-#
Posty: 58
Rejestracja: 17 gru 2010, 00:21
Lokalizacja: berlin

Gdzie naprawię/odblokuje Leice M3 ?

Post autor: erhard »

Może http://wiesefototechnik.com.pl Szukałem w Niemczech serwisu do wymiany pękniętego "focusing tab-u" w elmaricie, byli najtańsi. W końcu odpuściłem, pytałem o to serwis w Niemczech - http://www.wiese-fototechnik.de/Website/Startseite.html ale jest i oddział w Polsce.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Gdzie naprawię/odblokuje Leice M3 ?

Post autor: dejnekas »

Zaskoczony jestem, Ten Gecyngier taki byl chwalony - pewnie zbyt chwalony. Ja mam tutaj goscia, ktory bierze się za rzeczy (elektronika) w zasadzie wszystkie i nie marudzi! Trzeba czekac nawet 2-3 tygodnie ale koles nie poddaje się i masz roczna gwarancje :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
ODPOWIEDZ