o microphen

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

o microphen

Post autor: flonidan »

Witam tylko krótkie pytanie czy Microphen ilforda to odpowiednik słynnego Hydrofenu.Pytam się bo ostatnio odtwarzam stare filmy z młodości i filmy wołane w Hydrofenie do powiększenia 30x40cm o dziwo nie mają ziarna a mój nauczyciel fotografii twierdził ,że to nie taki drobnoziarnisty wywoływacz jak piszą.Chcę na nim trochę porobić bo podoba mi się jego tonalność i ostrość.
jacek
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

o microphen

Post autor: J.A. »

flonidan pisze: Witam tylko krótkie pytanie czy Microphen ilforda to odpowiednik słynnego Hydrofenu
Nie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

o microphen

Post autor: flonidan »

Mam rozumieć ,że skład mają różny-bo można spotkać się z opinią że Hydrofen po podróbka Microphenu.
jacek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

o microphen

Post autor: rbit9n »

w okolicach kwietnia - maja był wątek, w którym poruszaliśmy temat tych wywoływaczy. jak poszukasz, to się wszystkiego dowiesz.

Edyta kazała dodać, że znalazłem (w domu na kompie, bo na polu na smarku, to nie idzie znaleźć):
post101616.html#p101616
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

o microphen

Post autor: flonidan »

Dzięki już wszystko wiem -zamykam temat.
jacek
ODPOWIEDZ