Zakup drukarki atramentowej z CISS

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Zakup drukarki atramentowej z CISS

Post autor: marcinfoto »

Witam, z racji że samodzielnie mogę robić jedynie odbitki b&w a i na to nie zawsze jest czas , a i z cyfry też mam trochę materiału do druku mam zapytanie czy ktoś używa drukarek atramentowych do wydruku ?

Miałaby ona za zadanie zarówno wydruk zdjęć tzw : okolicznościowych, rodzinnych etc w formacie 10x15, jak również wydruk w bardzo dobrej jakości fotografii kolorowych w rozmiarze minimum A 4 a najchętniej do A 3 .

W grę wchodzi drukarka z systemem CISS, lub sprawdzona drukarka i
firma sprzedająca pewne system z CISS do danego modelu
, nachętniej modele cały czas dostępne na rynku jako nówki sztuki z gwarancją , jeżeli ktoś używa i ma takowy sprzęt do polecenia to będę wdzięczny za radę .


Pozdrawiam
necropost
-#
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2013, 04:28
Lokalizacja: worldwide

Post autor: necropost »

Moge ci polecic sprzet ktory mam sam tj Epson 3880. Moze nie tania ale jakosc zacna, choc ona sama to polowa sukcesu, bo i tusze jak i papier to druga polowa. Osobiscie do duzych drukarek odradzam CISS , drogie, trzeba miec naprawde duzy przemial, bo inaczej moze zaschnac i koszt czyszczenia glowic lub ich wymiana to fortuna - dobre dla punktow handlowych ale tam z reguly byle jaka jakosc bo i material i tusz lipny. Tusz pod ciss to polecam lysson ale to juz wygeneruje koszty porownywalne z oryginalami wiec nie wiem czy jest sens naprawde. Co do drukarek jak pisalem wszelakiej masci epsony, moja ma 8 tuszow wiec ma co mieszac, latwe zarzadzanie profilami, mozesz sam oprofilowac majac spektrofotometr - do wlasnego uzytku polecam photo munki photo ( sam uzywam) i jakosc naprawde powala.

Pozdrawiam
mamiya lover:)
Awatar użytkownika
Mariusz [mr.]
-#
Posty: 50
Rejestracja: 18 lip 2013, 01:35
Lokalizacja: pl.rec.foto.cyfrowa

Post autor: Mariusz [mr.] »

necropost pisze:Moge ci polecic sprzet ktory mam sam […] i jakosc naprawde powala.
Dzięki za treściwy post. A możesz jeszcze podać, czy pisząc o zadowoleniu z wyników masz na myśli skany czy/i cyfrę? (a jeśli skany, to jaki format?)
« Jeżeli martwi Cię, że Twojego wciąż wybornie ostrego UWA (np. ±72mm kryjące 4×5” plus zapas na pokłony) może nie czekać już nic naprawdę wspaniałego (albo i całego LF pod niego, byle podróżnego) — możemy pogadać… »
necropost
-#
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2013, 04:28
Lokalizacja: worldwide

Post autor: necropost »

Witaj! Jesli chodzi o skany to jak sam wiesz to zalezy od jakosci skanowania tj czym i jak skanowane,mowiac o drukarce mowie o wydrukach ale tu drukuje i moje dokonania z cyfry jak i zcyfryzowane analogi i jak mowie jesli dobry skan to i bez specjalnej obrobki drukuje i na plotnach i papierze i nie widze zadnych usterek w tej materii. Tez duzo myslalem przed zakupem tego epsona bo to kilka ladnych tys jednak jest ale jak mowie posiadam go od 15 miesiecy i wysokie noty tej drukarki nie sa wyssane z palca.

Mariusz jak chodzi o skany to chodzi o wszystkie formaty na jakich robie tj 35, 6x4.5 i 6x9 a w planach LF:)
Pozdrawiam
mamiya lover:)
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

Ehh dzięki za odpowiedzi, tylko ta cena :(

a miał może ktoś kontakt z tym zestawem ??

http://tusz.istore.pl/pl/a3-epson-1500w ... tuszu.html


pozdrawiam
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

takiego zestawu ja używam w firmie jako drukarki do wydruków "prostych". Sprawuje się b. dobrze i przy ilości ok. 20-30 stron A4 dziennie spłaciło się po 3 miesiącach. Warunek: używać codziennie, utrzymywać stale poziom tuszy powyżej 1/3, zastosować stały odbiór tuszy zamiast tamponu.
Ale zdjęć na tym zestawie nie chciałbym drukować. Do proofów mamy Epsona 4880 i to tylko oryginalne tusze i oryginalne papiery.
Coś za coś....
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

dzięki za konkretną odpowiedź, a miałem nadzieję że da się nią coś w miarę rozsądnego zrobić, moje okoliczne laby biorą na prawde spora kasę a jakość jest w większości do bani, wycieczki do wawy to już nie dość że drogie wydruki to jeszcze dochodzi kupa straconego czasu i pieniędzy na podróż dlatego wziąłem się za poszukiwania .

Mam drukarkę epsona z ciss ale na druki sublimacyjne, nie wiem właśnie jak to jest w standardowej do foto bo sublimacyjna niby też musi często drukować a ja czasem że tak powiem " przepalam ją " jednym nadruczkiem A 4 raz na 2 tygodnie i jest ok, miałem nadzieje że ze standardową będzie podobnie bo nie planuje robić codziennie masy wydruków, z drugiej strony bez ciss kosz wydruku A3 w pełnym kolorze wychodzi pewnie dośc spory i widzę że kółko się zamyka, trzeba chyba czekać aż dostępny będzie lepszy sprzęt w cenie podobnej do tego epsona 1500 :/
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

z CISS jest taki problem, że jeśli mało drukujesz to się cofa tusz w rurkach, wtedy pojawia się paskowanie na wydruku w którymś z kolorów. Trzeba puścić test czyszczący i dalej sprawdzić co i jak. i tam naokoło. U nas wydruki wychodzą co 30-40 min. Jest o.k. ale czasem po weekendzie są paski i trzeba czyścić...
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

I przynajmniej w przypadku sublimacji widzę też ze papier ma duże znaczenie czy drukuje ok czy są problemy .

Tak właśnie myślę przeglądam i chyba zacznę się rozglądać za czymś w miarę ok bez ciss , zobaczyć jak cenowo wygląda eksploatacje i w razie jeśli byłaby potrzeba dopiero zacząć się zastanawiać nad ciss.


Przeglądam teraz jakieś canonowe drukarki, poza zdjęciami zajmuję się

również trochę grafiką w photoshopie i corelu więc jeśli będzie wymiękała na fotografii to może chociaż do czegoś innego się przyda :)

[ Dodano: Pią 29 Lis, 2013 ]
Ostatecznie zakupiłem drukarkę Canona model Pixma IX 6550, drukarka drukuje do

formatu A3 + , zakupiłem ją bez CISS , jak tylko znajdę chwilę zdam obszerniejsze relacje na temat mojej opinii , w każdym razie za tą cenę to jestem zadowolony :)


pozdrawiam
maciek07
-#
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2013, 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maciek07 »

Jeden z forumowiczów wspomniał o atramentach Lyson do tego z systemem CISS. Zacznę od atramentu, Lyson to atrament, który występuje w wielu odmianach do różnych drukarek. Jest mieszalny z oryginalnym i zbliżony kolorystycznie. No i oczywiście w niektórych przypadkach wielokrotnie tańszy od oryginalnego. Jeśli chodzi o CISS to zależnie od drukarki i od ilości wydruków. Słusznie ktoś zauważył że system z zewnętrznymi zbiorniczkami jest dla osób które dużo drukują, ale są systemy gdzie kartridż niewiele różni się od oryginalnego poza tym że możemy go sami uzupełniać np.: właśnie atramentem Lyson. Złudnym jest przeświadczenie że jeśli używamy oryginalnych atramentów(choć najlepiej jest takich używać) to nam głowica nie zaschnie. Głowica zaschnie jeśli drukarka będzie długo nie używana. Reasumując: Może to brzmi jak autoreklama, ale sam korzystam i sprzedaje takie rozwiązania. Osobiście polecam taki zestaw ponieważ koszty druku są nieporównywalnie niższe, praktycznie bez strat na jakości wydruków. Jeśli chodzi o wybór drukarki to napewno coś minimum 6-cio kolorowego(polecam Epsona 1400 lub model nowszy 1500) - ale wszystko zależy od budżetu, a o atrament i Ciss się nie martwić – zawsze można coś dobrać.
Pan Cyk-Cyk
-#
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2013, 16:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pan Cyk-Cyk »

Ja z doświadczenia mogę polecić Epsona L800. Drukarka która od razu ma system CISS, więc nic nie trzeba przerabiać.
Obecnie używam tuszu Ink-Mate i nie mam żadnych problemów z zapychaniem głowic.
Drukarka drukuje maksymalnie do formatu A4.

Jedyny minus to piekielnie wolny czas wydruku tekstu cz-b, ale od tego mam laser.
Pozdrawiam,
Łukasz
femmefatale
-#
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2014, 13:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: femmefatale »

Ja też polecam Epson L800 - spisuje się świetnie!
Szukasz ręcznie robionych produktów w przystępnych cenach? Zajrzyj tutaj: http://www.kaletnictwo.pl/
eni
-#
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:46

Post autor: eni »

Ja właśnie zastanawiam się nad wyborem drukarki dobrej do drukowania zdjęć.
Koniecznie musi mieć system stałego zasilania w atrament- www.epson.pl/inktanksystem , bo zależy mi na dobrych jakościowo wydrukach i niedużych kosztach. Dlatego rozważam Epsona L800 lub L850.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

dzięki, już kupujemy...
dawidnowakowski
-#
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2016, 16:31

Zakup drukarki atramentowej z CISS

Post autor: dawidnowakowski »

Wyżej ktoś wspomniał o ułatwieniach, jak się ma spektrofotometr? Gdzie kupujecie? Czy korzystał ktoś z biosenes.pl?
ODPOWIEDZ