wycena prac fotograficznych

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

wycena prac fotograficznych

Post autor: kal800 »

hej,

wychodzi na to, że mam szansę zostać profesjonalistą :)). kolega chciałby, żeby moje fotografie ozdobiły jego nowy lokal handlowy w reprezentacyjnym miejscu. mówimy o 4-5 powiększeniach w formacie 40x40 na barycie, oczywiście oprawione. jako, że przedsięwzięcie jak najbardziej komercyjne, to i jakieś rozliczenie będzie musiało nastąpić, ale nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób mógłbym wycenić moją pracę. czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w temacie? jak tak, to zapraszam na PW.

Kal
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

wycena prac fotograficznych

Post autor: powalos »

kal800, ja ucieszyłbym się z samego faktu, że ktoś chce moje fotki powiesić w reprezentacyjnym lokalu. Pogadaj ze znajomym, powiedz mu ile będą kosztowały materiały, ile zajmie Tobie to czasu . Wyceń to i powiedz, ze trochę chciałbyś zarobić (na nowe materiały,itd.) i na dobrego browarka ;-) . Jak gość uczciwy i solidny to z penością się dogadacie. Powodzenia. Pzdr.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wycena prac fotograficznych

Post autor: J.A. »

W 3mieście na pewno są sklepy z fotografią. Idź, zobacz ile tam coś nie drukowanego kosztuje. Będziesz miał jakieś odniesienie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
odezeti
-#
Posty: 17
Rejestracja: 29 kwie 2016, 10:37

wycena prac fotograficznych

Post autor: odezeti »

Gursky brał by million od sztuki ale..

Między 300 a 500PLN za sztukę, tyle biorą młodzi artyści (bez większego dorobku-nazwiska), po tyle można kupić na różnych targach sztuki młodych artystów.

Najważniejsza zasada podobania się to im droższe tym ładniejsze się wydają
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wycena prac fotograficznych

Post autor: J.A. »

odezeti pisze: Najważniejsza zasada podobania się to im droższe tym ładniejsze się wydają
Piękne i jakże trafne. :-D I stoi w wielkiej sprzeczności z tym:
powalos pisze: ja ucieszyłbym się z samego faktu, że ktoś chce moje fotki powiesić w reprezentacyjnym lokalu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

wycena prac fotograficznych

Post autor: zladygin »

Mam znajomego fotografa: http://www.yaromkupco.sk/ Cena oprawionego zdjęcia waha się od 300 do 500. Euro
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

wycena prac fotograficznych

Post autor: nord »

szanowny kolego. moja propozycja jest taka, że zaproponuj inwestorowi pokrycie kosztów wszelkich materiałów + dolicz sobie stawkę za czas poświęcony na opracowanie zdjęć. rozumiem, ze nie prowadzisz, żadnej działalności usługowej związanej z fotografią, więc o fakturach raczej nie ma mowy, a jeżeli nie ma faktur nie ma z góry ustalonego cennika. wszystko zależy od tego ile inwestor chcę (może ) wyłożyć na twoje prace. tutaj recepty nie ma, musicie na "gębę" się ugadać.
Lorten
-#
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2016, 09:07

wycena prac fotograficznych

Post autor: Lorten »

Skoro to jest Twój kolega to chyba możesz z nim się jakoś ugadać ? Zobacz w necie ile takie prace kosztują i daj mu niższą cenę.
ODPOWIEDZ