Kalkulator ekspozycji na Palma

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Filip pisze:Palm to już przeszłość
A moczenie negatywów to niby co jest? :P
Jakoś mam dobrą rękę do "starych" technologii i Palm mi służy znakomicie. A można go kupić 10x taniej (jeśli nie 20x) niż urządzenia z Androidem. Pytanie czego się wymaga tak naprawdę.
Oczywiście nie dyskryminuję nowych wynalazków. Pewnie gdyby św. Mikołaj mi coś błyszczącego nowością podrzucił, przyjąłbym i podziękował. Jednak mając kupić sobie coś - znów bym wybrał używanego Palma!

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
Filip
-#
Posty: 73
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Filip »

Jerzy pisze:
Filip pisze:Palm to już przeszłość
A moczenie negatywów to niby co jest? :P
Jakoś mam dobrą rękę do "starych" technologii i Palm mi służy znakomicie. A można go kupić 10x taniej (jeśli nie 20x) niż urządzenia z Androidem. Pytanie czego się wymaga tak naprawdę.
Oczywiście nie dyskryminuję nowych wynalazków. Pewnie gdyby św. Mikołaj mi coś błyszczącego nowością podrzucił, przyjąłbym i podziękował. Jednak mając kupić sobie coś - znów bym wybrał używanego Palma!

Pozdrawiam!
Oczywiście, cenowo wygrywa. Tylko że na Palma już od kilku lat nie powstają nowe programy. A taki iPhone, Symbian czy Android - sprzęt który ma taki system posiada zazwyczaj również wifi co daje ogromne możliwości.
Wydaje mi się dziwne by kupować sprzęt tylko dla jednego programu...jeśli ktoś posiada smartphone z windowsem, symbianem czy androidem i zobaczy taki program - całkiem prawdopodobne że go kupi. Jeśli zobaczy taki program na platformę której nie posiada - zastanowi się dwa razy czy warto dokupywać palmtopa i nosić kolejne urządzenie w kieszeni.
To takie moje osobiste zdanie, lubię w pełni wykorzystywać urządzenia które posiadam. Zdarzyło mi się już mieć starego palmtopa, myślałem że będzie użyteczny, ale się zawiodłem.
marcin_d
-#
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2008, 09:46
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: marcin_d »

Używam Palma M500 do tego programu, monochromatyczny wyświetlacz jest bardzo dobrze czytelny nawet w największym słońcu, w zasadzie im jaśniej tym lepiej. Ma też podświetlanie więc można używać nawet w zupełnej ciemności. Używam go tylko do fotografii, więc cały czas leży w torbie z aparatem. Bez ładowania wytrzyma kilka tygodni. W zasadzie tylko plusy, no i kosztuje max kilkadziesiąt złotych.
Do innych celów mam inne Palmy :-)
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

marcin_d pisze:monochromatyczny wyświetlacz jest bardzo dobrze czytelny nawet w największym słońcu, w zasadzie im jaśniej tym lepiej.
To prawda.

Mam teraz okazję żeby to sprawdzić i muszę powiedzieć, że im jaśniej na zewnątrz tym lepiej się na tym pracuje.

Ps. podobnie jest z wyświetlaczami w aparatach. W pełnym słońcu, górny-monochromatyczny jest znakomicie widoczny, podczas gdy na LCD np.ekranu cyfrówki prawie nic nie widać.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2009, 16:40 przez slawoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

odgrzebujac temat moze ktos słyszal o jakichs podobnych aplikacjach na windows mobile, czy inne platformy?
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Jednak stwierdzam, że najlepszym rozwiązaniem jest: notes i ołówek.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

a ja chce cos w komorkę :P, bo o notesie zawsze powtarzam, a nigdy o nim jeszcze nie pamietałem :P
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Na WM to może XSForms - to program do wprowadzania danych wg formularza - można sobie na PC przygotować formularz, a potem na ppc wprowadzać (a potem można zrobić export do csv i zrzucić na pc żeby zarchiwizować). Do zastosowań domowych jest chyba darmowy.

Co do Palmów dobra rzecz, szczególnie jak ktoś nie potrzebuje do innych rzeczy - te parę złotych można odżałować. Ja kupiłem ppc bo słucham z niego muzyki, czytam książki i pdf'y (a te wymagają co najmniej VGA).
Ale do notatek i tak nadal używam papieru - mało miejsca, a wygodniej mi jest naszkicować scenę
http://www.pbase.com/hfoto/image/57602876
zaś negatywy i odbitki ewidencjonuję w arkuszu xls na pc.
Soundman
-#
Posty: 99
Rejestracja: 29 sie 2011, 10:58
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Post autor: Soundman »

Panowie odświerzę nieco temat. szukam programu na androida do notowania parametrów naświetlenia kolejnych klatek filmu na androida. W zasadzie jeśli ktoś ma jakiekolwiek propozycje co do programów foto na androida to wszystko mile widziane.
marcin_d
-#
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2008, 09:46
Lokalizacja: Zduńska Wola

Kalkulator ekspozycji na Palma

Post autor: marcin_d »

Witam
Wznawiam wątek, bo przeniosłem ten kalkulator ekspozycji na Androida.
Kalkulator spełnia na razie funkcje "kalkulatora", więcej opcji i ulepszony wygląd będzie dodane w przyszłości.

https://play.google.com/store/apps/deta ... ator&hl=pl

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ