Polaroid na prezent

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Mi-gi
-#
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2015, 10:47

Polaroid na prezent

Post autor: Mi-gi »

Moja dziewczyna zawsze marzyła o Polaroidzie. Zbliżają się jej osiemnaste urodziny, więc postanowiłem jej go sprezentować. Problem w tym, że ani ona, ani ja nie mamy o nich pojęcia. Dlatego piszę do Was.
Gdzie kupię sprawny polaroid z zestawem tych... kliszy na zdjęcia (wybaczcie ignorancję!)? I jaki model będzie odpowiedni? Do wydania mam ~500 zł, starczy?
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Nomad »

Starczy na Instaxa Mini powiedzmy 8 plus kilka paczek papieru. Lub Instaxa Wide 210 też z papierem. W "prawdziwe" Polaroidy się nie baw - aparat kupisz za grosze, ale nie wiadomo w jakim stanie, wkłady dostać trudno a wychodzi 10 zł/pstryknięcie.. Jakbyś był z Krakowa to mogę podać namiary na PW. I to takie gdzie nie tylko zakupić, ale przed zakupem pomacać można i dowiedzieć się co i jak.
Mi-gi
-#
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2015, 10:47

Post autor: Mi-gi »

Niestety nie Kraków, Podkarpacie wita. :) Wolałbym jednak "prawdziwego" Polaroida, bo tu nie chodzi tylko o zdjęcia czy ich cenę, ale również o możliwość obcowania z tym kultowym aparatem. Stąd też, chyba, spory budżet. Bo Polaroidy widywałem tanie ale szukam sprawdzonego i sprawnego.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Z polaroidami nie ma problemu póki chcesz aparat, problem się zaczyna z wkładami, mam dwa sprawne aparaty ale od dawna już nie spotkałem wkładów w rozsądnej cenie ;/
Szedłbym chyba śladem Nomada w kierunku instaxów, to ten sam proces, więc frajda taka sama, a zdecydowanie prostsza i tańsza jeśli chodzi o samo używanie.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Nomad »

Ze sprawdzonym i sprawnym aparatem może być problem ( bywa tak że ktoś się chwilkę pobawił, a teraz się pozbywa), ale prawdziwy problem to wkłady - 100% tego co na rynku jest to wtórnie ładowane kasety. Oczywiście kwestia tego kto jak się na to zapatruje, ale moim zdaniem za kosztowna zabawa jak na jednorazową przyjemność.
Instax to jest dokładnie ta sama technologia, ale produkowana współcześnie - a więc zabawa taka sama, a gwarancja dwuletnia no i wkłady o połowę tańsze (ponad połowę) i produkowane współcześnie. Na Podkarpaciu pewnie znajdzie się jakiś Mediaekspert prowadzony przez Astrala (ważne!) gdzie można bez problemu zamówić aparat i ładunki.
Mi-gi
-#
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2015, 10:47

Post autor: Mi-gi »

No to chyba mnie przekonaliście do tego Instaxa. Nie ma sensu dawać w prezencie czegoś, w co potem trzeba włożyć kupę kasy. Może jak będę bogaty...
To jaki model Instax będzie odpowiedni? Instax Mini 70 wygląda całkiem fajnie. Czy jakiś inny?
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Nomad »

Mini 70 jest zupełnie w porządku pomiar światła automatyczny, rozjaśnianie/przyciemnianie, tryby flesza jak trzeba. Wada - małe odbitki. Alternatywa to modele Wide - 210 i 300. Aparaty dużo większe, ale lekkie, wkłady nieco droższe: 2x10 mini to 65 zł, 2x10wide 89 zł ( oczywiście możesz znaleźć taniej, podaję ceny jakie widziałem na jednej półce w tym samym sklepie). Ale odbitki zdecydowanie większe - 6x10 cm.
Mi-gi
-#
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2015, 10:47

Post autor: Mi-gi »

3-setka wygląda całkiem spoko. Ale Mini 70 jest, na swój sposób, uroczy. Jeszcze pomyślę. Chyba, że jeszcze jakieś propozycje?

PS. 6x10 cm to wielkość całego zdjęcia (w sensie, z białymi ramkami), czy tylko tej "kolorowej" części?
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Nomad »

W tym momencie nie sprawdzę, ale chyba bez ramki. Detale powinny być u Fuji. W każdym bądź razie foty z Wide są bardziej zbliżone wielkością do klasycznych Polaroidów. Każdy z formatów - mini czy wide ma swoje wady i zalety, tu już decyduje kto co woli :)
Mi-gi
-#
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2015, 10:47

Post autor: Mi-gi »

Cholera, sam już nie wiem. Poprzeglądam recenzje, filmiki opinie innych osób. Bardzo dziękuję za trop. :)
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Nomad »

Dobrej zabawy :)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

instaxy jakiś czas temu leżały w dżokerze w tesco na Czekaju. znaczy na Nowym Mieście. .
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Nomad »

Jak kierownik jockera sprytny, to ma i Instaxy, jak lama to ma... U mnie na trzy do których zaglądam jeden ma na ogół wypas, a dwa śladowo - o ile w ogóle mają.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jak piszę, zazwyczaj były i normalne i szerokie. były też wkłady. tylko nie mogę potwierdzić, czy ta jest nadal, bo już tamtędy nie jeżdżę do pracy, więc i nie zaglądam.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ