Pokaz dobra fotografie

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Pokaz dobra fotografie

Post autor: brylek »

Panie i Panowie od pewnego czasu przygladam sie wszelkim dyskusja tu i na AT i wnioskuje ze bardzo duza grupa uzytkownikow ma wiedze jaka ja posiadam w 10 % czyli mozna powiedziec ze sa mistrzami fotografii . Lecz jak to sie przeklada na ta dobra fotografie o ktorej tu mowa ? Ostanio byla mowa o Czmielku ze pokazal slabe fotografie . Lecz kazdy moze powiedziec o 2 uzytkowniku ze ma slabe fotografie nie pokazujac swoich prac . Skany w wiekszosci sa retuszowane i ulepszane programami typu P.S. co jest latwo zrobic na kompie ale trudniej pod powiekszalnikiem i tu sie klania wiedza praktycznie nie teoretyczna co jak sie powinno robic . Ostatnio przegladalem pudelko z odbitkami zwymianki pod choinke i pomyslalem ze moze zrobic taki projekt .

Zbiera sie grupa uzytkownikow z wiedza praktyczna czyli kazdy wykonuje swoim zdaniem najlepszego printa jakiego jest w stanie wykonac , czyli umawiamy sie na plastik lub baryt jeden rozmiar temat i wysylamy do jednego uzytkownika on pakuje i po koleji odbitki sobie kraza po uczestnikach kazdy ma tydzien na opisanie co o nich mysli jakie ma odczucia i czy lapie sie w standarty dobrej fotografii .

Co tym myslicie ?


Klon pomyslu na AT wiec polonczymy 2 fora i bedzie podwojna zabawa (-;

Lista uzytkownikow

brylek
czmielek
Miburo
taharii
Ostatnio zmieniony 21 gru 2015, 19:54 przez brylek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 243
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Keek »

Sprecyzuj, ze nie chodzi Ci o dobra fotografie tylko dobra odbitke.
Niestety dobrzy printerzy-praktycy sa juz na emeryturach.
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Post autor: brylek »

Keek pisze:Sprecyzuj, ze nie chodzi Ci o dobra fotografie tylko dobra odbitke.
Niestety dobrzy printerzy-praktycy sa juz na emeryturach.
dobra fotografia to dobra odbitka , a terazniejsi printerzy nie potrafia zrobic ?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

brylek pisze:dobra fotografia to dobra odbitka
Dobra fotografia to dobry obraz, a dobry obraz to dobra odbitka + dobry temat + dobre światło + ... wiele innych czynników.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Post autor: brylek »

J.A. pisze:
brylek pisze:dobra fotografia to dobra odbitka
Dobra fotografia to dobry obraz, a dobry obraz to dobra odbitka + dobry temat + dobre światło + ... wiele innych czynników.
I tu sie zaczyna dylemat jak sie ma fotografia teoretyczna do praktycznej widzialem printy niczego temat z nosa ale print robi cala otoczke czyli wykonanie oprawa ze wyglada to bardzo ladnie sam bym nawet aparatu nie wygiagnol aby wyzwolic migawke .

Na razie jest 2 chetnych .
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

J.A. pisze:
brylek pisze:dobra fotografia to dobra odbitka
Dobra fotografia to dobry obraz, a dobry obraz to dobra odbitka + dobry temat + dobre światło + ... wiele innych czynników.
nooo nie do końca tak jest. wszystko zależy od tego czym mierzymy ową dobroć i żeby było trudniej, wszystko zależy od kategorii w jakiej fotografujemy. reportaż będzie wymagał zupełnie innych kryteriów niż akt, a akt czegoś innego niż art sam w sobie. ogólnie jest tak, że zdjęcie ma przemawiać do odbiorcy. kolejna kwestia jest stan (fotograficzny) umysłu odbiorcy. 99,99% współczesnych odbiorców zachwyci się foteczką z kociakiem, który ma wybałuszone gały, a obojętnie przejdzie obok "rowerzysty" Bressona. życie :roll:
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Ale zgodzisz się, że dobra fotografia to nie tylko dobrze wykonana odbitka?
Bo cała reszta to te "wiele innych czynników" :-)
brylek pisze:I tu sie zaczyna dylemat jak sie ma fotografia teoretyczna do praktycznej widzialem printy niczego temat z nosa ale print robi cala otoczke czyli wykonanie oprawa ze wyglada to bardzo ladnie sam bym nawet aparatu nie wygiagnol aby wyzwolic migawke .
Piszesz o formie. Ale książka to przede wszystkim zadrukowane kartki, a nie okładka, gładki papier, czysty druk.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Post autor: brylek »

J.A. pisze:Ale zgodzisz się, że dobra fotografia to nie tylko dobrze wykonana odbitka?
Bo cała reszta to te "wiele innych czynników" :-)
brylek pisze:I tu sie zaczyna dylemat jak sie ma fotografia teoretyczna do praktycznej widzialem printy niczego temat z nosa ale print robi cala otoczke czyli wykonanie oprawa ze wyglada to bardzo ladnie sam bym nawet aparatu nie wygiagnol aby wyzwolic migawke .
Piszesz o formie. Ale książka to przede wszystkim zadrukowane kartki, a nie okładka, gładki papier, czysty druk.
ok zrobmy tak jak jestes w stanie zrobic odbitke to sie dopisz do lity i tyle
julek155
-#
Posty: 59
Rejestracja: 17 lis 2013, 15:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: julek155 »

Koziołek-Matołek znasz twórczość Miroslav Tichy ?

Jak Matołek stanie w szranki to i ja również, ale jestem pewien, że zaraz będzie milion wymówek, on to swojej lejki nie wyjmuje ze szklanej gabloty, chyba że na porządki świąteczne - to co innego.
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Post autor: brylek »

[quote="julek155"
Jak Matołek stanie w szranki to i ja również, ale jestem pewien, że zaraz będzie milion wymówek, on to swojej lejki nie wyjmuje ze szklanej gabloty, chyba że na porządki świąteczne - to co innego.[/quote]

Ale do filozofowania pierwszy (-;
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

julek155 pisze:Jak Matołek stanie w szranki to i ja również, ale jestem pewien, że zaraz będzie milion wymówek, on to swojej lejki nie wyjmuje ze szklanej gabloty, chyba że na porządki świąteczne - to co innego.
pamiętaj, że liczy się tylko przewracanie odbitki w kuwecie, żadne bujanie. bujać to można słonia na trąbie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
julek155
-#
Posty: 59
Rejestracja: 17 lis 2013, 15:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: julek155 »

Bujać to ja kiepsko bujam, więcej macham jak kelner u basiury.

Chętnie zrobię fotografie, niestety nie na barycie, nie na plastiku, ale w końcu chodzi o obraz?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

julek155, To nie lejka.

Nie raz tu pisałem, że zdjęcia robię słabe, więc w szranki z nikim stawać nie mam zamiaru.
rbit9n pisze:pamiętaj, że liczy się tylko przewracanie odbitki w kuwecie
Pokaż mi w którym miejscu to napisałem.

A argumenty, że jak nie umiem zrobić to mam siedzieć cicho sa z piaskownicy.
Żeby ocenic film, nie muszę być reżyserem, a by ocenić dobry obiad nie muszę być kucharzem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

a ja tam staję w szranki bo jestem prawdziwym artystą o nieprzeciętnej wrażliwości i wybitnym wyczuciu chwili oraz nadludzkim wręcz kunszcie - dopisuj mnie, chcę dostać wasze powiększenia, choćby do pomacania.

(o ile będzie ich więcej niż 10, bo dla 2 odbitek nie opyla się mojego kunsztu odpalać...)
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

ej, weźcie się przestańcie obrażać do ch.. Wacława, i to przed świętami. pomysł z krążeniem odbitek jest fajny, tylko trudny logistycznie, ale oczywiście do zrobienia. ja kiedyś myślałem o tym, żeby zrobić wystawę ochotników - wybieramy jakieś miasto, jakąś galerię, ktoś organizuje i się wieszamy. oczywiście ochotnicy, chociaż kilku uczestników powinno się pokazać obowiązkowo;-) ja teoretycznie mógłbym się tego podjąć. przy okazji może jakiś dwu-trzydniowy plener miejski byśmy zrobili?

[ Dodano: Pon 21 Gru, 2015 ]
ja również zgłaszam akces, tylko mój talent i kunszt dołączę w stu procentach dopiero jak uzgodnimy formę, bo dwie odbitki to faktycznie mało, ale istnieje też górna wartość graniczna.

Miroslav Tichy? tak prosim, bez jaj, coś bardziej oryginalnego:-P
ODPOWIEDZ