Pokaz dobra fotografie

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Ojtam, ojtam akurat Sexton mógłby papiery przez dziurę po gwoździu w piwnicy naświetlone i też być 2k kosztowały...

ale w sumie można by kiedyś coś takiego zmajstrować. Jak będę pamiętał to przy okazji fajniejszego kadru zrobię go z 10 razy, jedna rolka to nie majątek a może kiedyś się zmobilizujemy do takiego zadania ;)
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Post autor: brylek »

taharii pisze:Ojtam, ojtam akurat Sexton mógłby papiery przez dziurę po gwoździu w piwnicy naświetlone i też być 2k kosztowały...

ale w sumie można by kiedyś coś takiego zmajstrować. Jak będę pamiętał to przy okazji fajniejszego kadru zrobię go z 10 razy, jedna rolka to nie majątek a może kiedyś się zmobilizujemy do takiego zadania ;)

Jestem za . Tylko czy znajda sie chetni ? Co do 2000 tys $ to cena za kurs nie odbitke . Ceny odbitek to okolo 800-1400 $
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

brylek pisze:
Jestem za . Tylko czy znajda sie chetni ? Co do 2000 tys $ to cena za kurs nie odbitke . Ceny odbitek to okolo 800-1400 $
2000 tys $ to 2 miliony, ochujaliście?
God Is A Girl
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

Chodzi o 2 tys dolarów. Przecież nie trudno wyłapać tą literówkę.
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

powtórzone 2 razy więc nie literówka ;]
God Is A Girl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

brylek pisze:lecz zaraz nasi mistrzowie napisza ze nie warto bo on marnuje karti papierow nie potrzebnie (-;
brylek pisze:Ceny odbitek to okolo 800-1400 $
brylek pisze:Ceny odbitek to okolo 800-1400 $
Zabawny jesteś.
Nie pojmujesz, że to i tak ułamek ceny za zdjęcie.
A mogę się założyć o paczkę dobrego papieru, że poza kursami robi tak jak opisałem to wcześniej, albo podobnie. Pewnie dla tego kurs jest o 600$ droższy od powiększenia, bo musi zarobić na te kilkadziesiąt pełno formatowych próbek.
Poza tym, o ile mi wiadomo, to ten negatyw dopuszczenie do kursu to jest chyba 5x7 lub coś w tym stylu i robi się styk. Więc mowa jest o paczce papieru za ile? 50$?
Jak przyjdziesz do mnie na kurs robienia styków z 5x7 cala, to każdą próbkę też będziesz robił na pełnym formacie, a zegar ustawię na krok 1/24
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Post autor: brylek »

J.A. pisze:
brylek pisze:lecz zaraz nasi mistrzowie napisza ze nie warto bo on marnuje karti papierow nie potrzebnie (-;
brylek pisze:Ceny odbitek to okolo 800-1400 $
brylek pisze:Ceny odbitek to okolo 800-1400 $
Zabawny jesteś.
Nie pojmujesz, że to i tak ułamek ceny za zdjęcie.
A mogę się założyć o paczkę dobrego papieru, że poza kursami robi tak jak opisałem to wcześniej, albo podobnie. Pewnie dla tego kurs jest o 600$ droższy od powiększenia, bo musi zarobić na te kilkadziesiąt pełno formatowych próbek.
Poza tym, o ile mi wiadomo, to ten negatyw dopuszczenie do kursu to jest chyba 5x7 lub coś w tym stylu i robi się styk. Więc mowa jest o paczce papieru za ile? 50$?
Jak przyjdziesz do mnie na kurs robienia styków z 5x7 cala, to każdą próbkę też będziesz robił na pełnym formacie, a zegar ustawię na krok 1/24
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jestem po wypiciu ale uwazam ze jestes zabawny na tyle ze az mi sie plakac chce . Ok bede babral sie w swoim gow... a tu drogi koziolki i jeszcze wielu innych mistrzow prosze zostanmy w swoim gown-bagni. I myslce ze ja i jeszcze wielu innych ludkow juz ktos napisal ze jestesmy malpami ale mam dosc waszego ego bawcie sie na swoim podworku . A w watku juz nie piszcze o dupie marynie i nie nie wymondzajcie sie bo nie mowie ze nie macie pojecia ale bylem widzialem rozmawialem i na dodatek nadal twierdze ze polska szkola fotografi opiera sie o taniej slabej jakosci fotografi . Czyli fotografia to nie sztuka . Prosze o pisanie konkretnie czy jestes zainteresowanie zabawa czy wypisywaniem madrosci ?
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

J.A oczywiste jest to że Ci Panowie zarabiają na tym ileś tam bo to przecież jest ich biznes.
Co do pracy to pomimo mojego szacunku do Twojej wiedzy teoretyczno-merytorycznej po Twoich wypowiedziach cechujących się negowaniem pracy i metod innych myślę że high endu w Twoich powiększeniach nie zobaczę.
Piszesz o pracach i metodyce której ani nie widziałeś ani nie masz o niej pojęcia. Piszesz o wycinaniu jakiś tam masek rodem z PRL-u i myślisz że na tym zatrzymała się fotografia na świecie.. W Polsce na pewno.
Radziecki robotnik kochał i chwalił ladę dopóki mercedesa nie zobaczył.

Apropo masek to może podpowiesz jak wymaskować na ostro? Czyli z ostrymi krawędziami? Bez efektu hallo?
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Post autor: brylek »

cbk pisze:
brylek pisze:
Co do 2000 tys $ to cena za kurs nie odbitke . Ceny odbitek to okolo 800-1400 $
2000 tys $ to 2 miliony, ochujaliście?
Po 2 milony to sie sprzedaje obrazy . Podeszles do kwoty 2000 tys. Nie nie napisze nic .
m6nj pisze:
Apropo masek to może podpowiesz jak wymaskować na ostro? Czyli z ostrymi krawędziami? Bez efektu hallo?
m6nj byliscie i widzieliscie prace na scianie ,malo tego w.w. kolega ma kolejna prace do podziwiania . Lecze jeszcze nie powieszona .

Co do pytanie zapewne beda odp. lecz jak to sie bedzie mialo do praktyki . Jakos bije sie z myslami aby ten projekt pozostawic lub poczekac jak przestanie istniec . Ale z 2 strony jestem strasznie ciekaw prac forumowych expertow . Jak wiesz i mozesz napisac ze nie tylko robie wlasne gnioty ale tez kupije innch prace jesli sa dobre wiec dlaczego nie chca wejsc w ta zabawe a moze nawet przy okazji wymienic na paczke papieru (czy. Sprzedac za pieniadze i ewentualnie kupic papier ).
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

brylek pisze: Po 2 milony to sie sprzedaje obrazy . Podeszles do kwoty 2000 tys. Nie nie napisze nic
Primo:
Podszedłeś się mówi nie podeszłeś. To tak w kwestii szacunku do czytających. Jeśli masz dys-cośtam (teraz wszyscy nieumiejący pisać poprawnie to mają) i pisanie bez błędów ortograficznych sprawia ci problemy, postaraj się włączyć sprawdzanie pisowni w przeglądarce. Nie wiem jakiej używasz, ale firefox ma taka wtyczkę.

Secundo:
Jak ktoś pisze 2000 tys to oznacza to 2 miliony czy się to komuś podoba czy nie. Przerzucasz na mnie odpowiedzialność za swój błąd rzeczowy. Nie wnikam czy to pomyłka (raczej nie bo wystąpiła 2 razy) czy może z kolei dyskalkulia.
God Is A Girl
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

brylek pisze:wiec dlaczego nie chca wejsc w ta zabawe a moze nawet przy okazji wymienic na paczke papieru (czy. Sprzedac za pieniadze i ewentualnie kupic papier ).
Mniemam, że do mnie (między innymi) pijesz Kolego, więc odpowiadam:
nie muszę (powtarzam to po raz drugi) nikomu niczego udowadniać. Nie rajcują mnie takie "zabawy". Czy tak trudno to zrozumieć?
Co do sprzedaży fotografii za tysiące dolarów, setki tysięcy...Kto z was sprzedał jakąkolwiek swoją pracę za ułamek tej kwoty niech się pochwali. No, proszę, licytujcie się ;-) Niech mi wara opadnie ;-) Tylko niech to nie będzie tak jak z tym bacą co wymienił psa za sto tysięcy na dwa koty po pięćdziesiąt tysięcy :mrgreen:
O czym mowa?...
Lux mea lex
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

m6nj pisze:Apropo masek to może podpowiesz jak wymaskować na ostro? Czyli z ostrymi krawędziami? Bez efektu hallo?
Jak mi odpowiesz na moje dwukrotnie zadane pytanie.
J.A. pisze:Jeżeli ktoś mi to wyjaśni, ale w krokach co robi na 16-tym arkuszu, a co na 19-tym, będę dozgonnie wdzięczny.
Teraz już trzykrotnie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Post autor: brylek »

cbk pisze: Primo:
Podszedłeś się mówi nie podeszłeś. To tak w kwestii szacunku do czytających. Jeśli masz dys-cośtam (teraz wszyscy nieumiejący pisać poprawnie to mają) i pisanie bez błędów ortograficznych sprawia ci problemy, postaraj się włączyć sprawdzanie pisowni w przeglądarce. Nie wiem jakiej używasz, ale firefox ma taka wtyczkę.

Secundo:
Jak ktoś pisze 2000 tys to oznacza to 2 miliony czy się to komuś podoba czy nie. Przerzucasz na mnie odpowiedzialność za swój błąd rzeczowy. Nie wnikam czy to pomyłka (raczej nie bo wystąpiła 2 razy) czy może z kolei dyskalkulia.
Primo bede pisal poprawnie .


Secundo pisze 2000 tysiace $to dla mnie 2000 tys. $ nie jakies kosmiczne kwoty .

technik219 pisze:
brylek pisze:wiec dlaczego nie chca wejsc w ta zabawe a moze nawet przy okazji wymienic na paczke papieru (czy. Sprzedac za pieniadze i ewentualnie kupic papier ).
Mniemam, że do mnie (między innymi) pijesz Kolego, więc odpowiadam:
nie muszę (powtarzam to po raz drugi) nikomu niczego udowadniać. Nie rajcują mnie takie "zabawy". Czy tak trudno to zrozumieć?
Co do sprzedaży fotografii za tysiące dolarów, setki tysięcy...Kto z was sprzedał jakąkolwiek swoją pracę za ułamek tej kwoty niech się pochwali. No, proszę, licytujcie się ;-) Niech mi wara opadnie ;-) Tylko niech to nie będzie tak jak z tym bacą co wymienił psa za sto tysięcy na dwa koty po pięćdziesiąt tysięcy :mrgreen:
O czym mowa?...


Wcale nie tylko pisze o Tobie lecz ogulnie jest tu wielu printerow .
Co do kwot za jakie ja pisze o sobie sprzedaje to miedzy 99 euro
199 euro . Jedno tylko sprzedalem za 240 euro i tyle . Ja kupilem za 500 euro od Rossa kupilem jako kursant . Oczywiscie ceny Adamsa czy Edwarda Westona osiagaja ceny w setkach tysiecy moze kiedys ktos z nas bedzie sprzedawal w takich cenach .
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

brylek pisze: Primo bede pisal poprawnie .
brylek pisze: ogulnie
kiedy zaczniesz? :)
brylek pisze: Secundo pisze 2000 tysiace $to dla mnie 2000 tys. $ nie jakies kosmiczne kwoty .
współczuje ;)
God Is A Girl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

brylek pisze:Secundo pisze 2000 tysiace $to dla mnie 2000 tys. $ nie jakies kosmiczne kwoty .
Ok. Mam dla Ciebie propozycję. Najmę się u Ciebie na cały rok pracy po 12 h dziennie, będę wykonywał wszelkie zadania zgodne z prawem i nie wymagające magisterki z medycyna prawa itp zawodów.
Po roku zapłacisz mi 2000 tys dolarów.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ