Pokaz dobra fotografie

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Post autor: brylek »

Miburo pisze:e
[ Dodano: Pon 21 Gru, 2015 ]
ja również zgłaszam akces, tylko mój talent i kunszt dołączę w stu procentach dopiero jak uzgodnimy formę, bo dwie odbitki to faktycznie mało, ale istnieje też górna wartość P
Ok jest juz 4 chetnych liste uzupelnie wieczorem mysle ze max rozmiar obrazu 25/30 tak aby wsadzic do pudelka 30/40 min rozmiar 8/10 cala papier dowolny ale ja robie na barycie wiec kto jak chce no i oczywiscie odbitki wracaja do wlascicieli . Bedzie mozna tez odkupic ale czy wersja krazaca sie nada do sprzedania (-: to juz zdanie artysty wykonawcy .
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

A ja tylko nieśmiało spytam czemu mnożyć byty, skoro już mamy "od lat" korexową akcję:
topics1/korex-exchange-no-27-styczen-20 ... .htm#98426
Aczkolwiek odbitki nie wracają...
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jerzy23 »

julek155 pisze:... twórczość Miroslav Tichy ...

....
Jest i wielu innych u naszych południowych sąsiadów.

Koudelka, Streit, Benes, Irasek, Sudek, Saudek, Birgus ... i wielu innych.

Może to wynikać z tego, że Czesi, ale również Słowacy, zrobili ze swojej fotografii niemalże sztuke narodową i wypłynęli na szeroki świat. W Polsce tak się nie stało. W najlepszym okresie dominowała fotografia awangardowa, dość hermetyczna i nie robiona profesionalnie (nikt tego nie kupował i nie potrzebował w szerszej skali).

W Poznaniu była świetna wystawa w MN poświęcona fotografi awangardowej (najogólniej mówiac), której kuratorką była J. Hobgarska, znana i ceniona krytyk fotografii. Ta wystawa doskonale pokazywała jaka jest/była różnica między fotografią Czeską a naszą tutaj w PL.
jerzywierzbicki.com
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Jerzy pisze:A ja tylko nieśmiało spytam czemu mnożyć byty, skoro już mamy "od lat" korexową akcję:
topics1/korex-exchange-no-27-styczen-20 ... .htm#98426
Aczkolwiek odbitki nie wracają...
Dostajesz jedną i wysyłasz jedna.

Najfajniej byłoby raz na jakiś czas robić wymianę wszyscy dla wszystkich, tylko wtedy trzeba pyknąć serię 10(/15?) powiększeń, ja czekam na taką wymianę.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

taharii pisze:ja czekam na taką wymianę
Cierpliwi się doczekają :) Była kiedyś taka wymiana, poziom był b. wysoki... Ale to nie ja organizuję, nie wtrącam się. ;)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

jam cierpliwy...
...ale też leniwy, więc się nie dopominam, bo straszliwie dużo trzeba w piwnicy siedzieć ;)
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

taharii pisze:
Jerzy pisze:A ja tylko nieśmiało spytam czemu mnożyć byty, skoro już mamy "od lat" korexową akcję:
topics1/korex-exchange-no-27-styczen-20 ... .htm#98426
Aczkolwiek odbitki nie wracają...
Dostajesz jedną i wysyłasz jedna.

Najfajniej byłoby raz na jakiś czas robić wymianę wszyscy dla wszystkich, tylko wtedy trzeba pyknąć serię 10(/15?) powiększeń, ja czekam na taką wymianę.
Taaa.. tylko że ostateczna odbitka to około paczka papieru.. 10 paczek papieru na wymianę koreksową to zabawa dla bogatych.

Jeśli zdążę z przygotowaniem nowej karetki to chętnie wezmę udział. Jestem w trakcie.
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

tak mi sie przypomniała pewna myśl pewnego cczłowieka:
"Krytyk i eunuch z jednaj sa parafii
Obaj więdzą jak, żaden nie potrafi"

:)
God Is A Girl
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

m6nj pisze: Taaa.. tylko że ostateczna odbitka to około paczka papieru.. 10 paczek papieru na wymianę koreksową to zabawa dla bogatych.
Nie wiem jakie paczki kupujesz, przypuszczam, że chodziło Ci o 10 sztukowe...
To tak, można by tak może policzyć (choć raczej z zapasem x2), tylko że przecież po dopracowaniu kolejne mają być identyczne, więc jedna paczka + uczestnicy, czyli dla 10 uczestników przy podanym zużyciu to dwie paczki a nie 10...
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

Nie 50..
Oczywiście jeśli mam notatki do czegoś to jest już z automatu.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

m6nj pisze:Nie 50..
paczka to 50 sztuk i jedna paczka idzie na jedną odbitkę?
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

Zapytaj autora wątku ile zurzywa kartek zanim ma finalny print. Ja za siebie juz odpowiedziałem.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

brylek ile zużywasz arkuszy na jedną odbitkę?
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

m6nj pisze:Zapytaj autora wątku ile zurzywa kartek zanim ma finalny print. Ja za siebie juz odpowiedziałem.
Dziwne, skoro masz tak wszystko dobrze jak mowisz pokalibrowane, powinienes zuzywac znacznie mniej. Swego czasu za sredniego mialem skalibrowanego tmaxa i odbitke robilem od razu za pierwszym strzalem.
God Is A Girl
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

Zajebisty jestes:)
Sexton może sie od Ciebie uczyć bo on zużywa ok 100 kartek zanim ma finalne powiększenie. Uwierz mi że ma skalibrowany film :-)
Adams tez miał skalibrowane ale w większości gotowy print zajmował mu około tygodnia. Szkoda że wtedy Cie nie było może książkę byś napisał- jak zrobić olśniewające powiększenie w 5min.

Ja nic nie mam skalibrowane, nie mam nawet powiększalnika a nawet gdybym miał to i tak nie wiedziałbym jak go włączyć, to tylko taki forumowy lans..wiesz ;-)

Troluj dalej :mrgreen: wesołych.

Powiększenie powiększeniu nie równe.
ODPOWIEDZ