pierwsze wołanie - co poszło nie tak?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

pierwsze wołanie - co poszło nie tak?

Post autor: aka »

Laik, jak zakładamy film - końcówka spotu, zwracam uwagę na kręcącą się korbkę powrotnego zwijania filmu przy naciąganiu migawki/przewijaniu filmu: https://www.youtube.com/watch?v=XpL92ReQSw8
ds74
-#
Posty: 49
Rejestracja: 09 wrz 2016, 11:31

pierwsze wołanie - co poszło nie tak?

Post autor: ds74 »

"Natomiast tutaj nie było problemu ze zwijaniem filmu w aparacie i powinny być na nim 24 klatki, a ich nie ma. Stąd moje pytanie. Co zrobiłam źle ?"

Czytajcie dokładnie co było napisane.
Może jednak migawka.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

pierwsze wołanie - co poszło nie tak?

Post autor: aka »

ds74 pisze: 27 sie 2020, 09:27 "Natomiast tutaj nie było problemu ze zwijaniem filmu w aparacie i powinny być na nim 24 klatki, a ich nie ma. Stąd moje pytanie. Co zrobiłam źle ?"

Czytajcie dokładnie co było napisane.
Może jednak migawka.
Może migawka, co łatwo sprawdzić. Czytamy, czytamy i staramy się zrozumieć co autorka miała na myśli. Jest jednak różnica między "zwijaniem" a "naciąganiem migawki/przewijaniem do następnej klatki". Jak by nie mówić to "zwijamy" film do kasety po wykonaniu zdjęć/osiągnięciu końca... Przynajmniej w Zenicie. ;-)
ds74
-#
Posty: 49
Rejestracja: 09 wrz 2016, 11:31

pierwsze wołanie - co poszło nie tak?

Post autor: ds74 »

Idąc tym tropem, aby zwinąć film do kasety należy go najpierw z niej "wywinąć" - czyli powinno być ok. Ech, takie proste urządzenie a tyle pytań.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

pierwsze wołanie - co poszło nie tak?

Post autor: aka »

ds74 pisze: 27 sie 2020, 09:54 aby zwinąć film do kasety należy go najpierw z niej "wywinąć"
:lol: Dobre! Ale raczej trzeba "rozwinąć" ;-) Na poważnie, to oczywiście istnieje problem precyzyjnego wyrażania, stosowania skrótów myślowych i określeń nieadekwatnych do sytuacji. Aby pomóc Laik trzeba by zadać szereg pytań i otrzymać na nie odpowiedzi. Taki wywiad, jak w serwisie samochodowym albo u lekarza. Szkoda tylko, że się nie dowiemy co tam nie zagrało. :-(

A galerię masz świetną!
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

pierwsze wołanie - co poszło nie tak?

Post autor: 4Rider »

Miałem jeden egzemplarz AF 5000 co przewijal po 2 klatki i jeden Dynax 4 co rysował film - zdarza się w najlepszej rodzinie 8-)
No ale radziecki sprzęt darowalbym sobie jak i wszystko co na baterie wyprodukowane przed 1976 rokiem...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

pierwsze wołanie - co poszło nie tak?

Post autor: J.A. »

4Rider, uważaj, bo ktoś złośliwy może mić wątpliwości co do najlepszości rodziny, którą wspominasz. :mrgreen:
A tak na marginesie.
Nie wiem czy zauważyliście, ale jakby samA zainteresowana, była bardzo słabo zainteresowana. :-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

pierwsze wołanie - co poszło nie tak?

Post autor: aka »

J.A. pisze: 27 sie 2020, 14:57 Nie wiem czy zauważyliście, ale jakby samA zainteresowana, była bardzo słabo zainteresowana.
1. wiele wątków się urywa bez podsumowania
2. w takim jak ten i podobne widzę rękę prowokatora, ale pewności nie mam. IP założyciela wątku sporo by powiedziało - da się do niego dobrać?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

pierwsze wołanie - co poszło nie tak?

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 27 sie 2020, 14:57 Nie wiem czy zauważyliście, ale jakby samA zainteresowana, była bardzo słabo zainteresowana.
Tak oczywiście, ale chodzi o to byśmy pogadali po raz enty o tym samym :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ