opemus 6 / color3

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

patriot0420
-#
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2016, 17:52

opemus 6 / color3

Post autor: patriot0420 »

Cześć wszystkim,

Rozważam zakup powiększalnika z tematu, raczej color3 gdyż taki łatwiej spotkać.
Wiadomo, że to sprzęcik do reprodukcji 6x6 i 24x35, i tu pierwsze moje pytanie, czy kasetka na klisze małoobrazkową była dodawana do oryginalnego zestawu? Wydaje mi się, że cały czas widzę szybkę w kwadrat czyli średni format mnie natomiast na chwilę obecną interesuje tylko mały.

I druga sprawa, jeśli w przyszłości zapragnę bawić się z kolorem to czy w wersji color 3 będzie mi do uzyskania tego koloru coś jeszcze potrzebne (do samego powiększalnika)?

Jeszcze takie pytanko, czy do krokusa 6 kasetki reprodukcyjne pasują tylko od krokusa 6?;)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

opemus 6 / color3

Post autor: rbit9n »

chwała!
w "standardzie" opemusy były dostępne z szybkami w karetce. ramki czy to do formatu 24x36, czy też 6x6 trzeba było nabyć osobno. w każdym razie do op.6 łatwiej dostać ramki niż do op.5, ale uważaj, bo nie można ich stosować zamiennie. przydatna jest to instrukcja powiększalnika, w której są podane numery katalogowe poszczególnych dodatków.
pzdr
piotrek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
patriot0420
-#
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2016, 17:52

opemus 6 / color3

Post autor: patriot0420 »

No ciekawe, w paru 'zestawach' w internecie widziałem raz taki, raz taki format, być może właśnie dokupiony osobno, stąd też pytanie. Dzięki za odp.;)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

opemus 6 / color3

Post autor: rbit9n »

znaczy wiesz, jak sprzedawałem swojego op.5 to go, owszem sprzedałem razem z ramkami 24x36 i 6x6, jak z miseczkami 23,5mm i 39mm, a także z głowicą meochrom 2, ale rzecz jasna nie kupiłem powiększalnika z tymi akcesoriami, a dokupywałem je co rusz. a skompletowanie tego wszystkiego zajęło mi jakieś 5 - 6 lat, takie to rzadkie rzeczy. zwłaszcza miseczka 39mm.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
patriot0420
-#
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2016, 17:52

opemus 6 / color3

Post autor: patriot0420 »

No właśnie raz, że rzadkie, a dwa jak już się cos trafi w necie to chcą, jak za zborze ;]
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

opemus 6 / color3

Post autor: graphia »

Dziś znalazłem w piwnicy ramki 6x6 prawdopodobnie do szóstki. :)
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 437
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

opemus 6 / color3

Post autor: Mirosław »

patriot0420 pisze: No właśnie raz, że rzadkie, a dwa jak już się cos trafi w necie to chcą, jak za zborze ;]
To już nie te czasy że dla fotografii analogowej mówiąc ogólnie produkowało się dużo i był wybór a co za tym idzie ceny były inne, dziś mamy inny trend i chyba na to nie zabardzo poradzimy. Może nowy prezydent USA reaktywuje KODAKA tak jak za dawnych czasów.
Uzależniony od fotociemni .
patriot0420
-#
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2016, 17:52

opemus 6 / color3

Post autor: patriot0420 »

Było by super :)

Trochę żałuje, że już człowiek nie mieszka u mamy. Wtedy miało się dużo kasy ^^
user
-#
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:37

opemus 6 / color3

Post autor: user »

W Opemusie 6 zrobiłem sobie ramkę do małego obrazka z dwóch ramek od slajdów, wszystkie szybki powyciągałem. Rzeźba jest, ale działa zaskakująco dobrze, film można ładnie przesuwać po prowadnicach ramki.
ODPOWIEDZ