"Okołofotograficzne" nawyki

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: Imperitus »

D.M.M. pisze: 29 lut 2020, 23:55 Yhymmm... ja mam chyba wszystkie kartony/pudełka po papierach (łącznie z foliami w które był zapakowany papier) :roll:
Kurteczka..., to już wyższy poziom chomikowania :-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
kubaw
-#
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2020, 22:50
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: kubaw »

aka pisze: 28 lut 2020, 13:53 No dobra. Jak już nazbieracie to co z nimi robicie?
Szczerze mówiąc nie wiem :) Mam takie pudełko kartonowe, wrzucam je tam, jeszcze się nie zapełniło... :)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: rbit9n »

to tak jak ludzie zbierają korki po winie, albo kapsle po piwie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: Imperitus »

rbit9n pisze: 03 mar 2020, 09:30 to tak jak ludzie zbierają korki po winie, albo kapsle po piwie.
tylko że rolek po filmach jest znacznie mniej rodzai :-/
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: mrek »

aka pisze: 28 lut 2020, 13:53
skiper75 pisze: 28 lut 2020, 13:42 Widze ze zbieranie rolek z papierem po sredniaku to jakas choroba spoleczna . A myslalem ze to tylko ja jestem trzepniety
No dobra. Jak już nazbieracie to co z nimi robicie?
#Zbieram! A jakże.
A co robię? Dziś dałem kilka nowemu adeptowi fotografii aby przetestował naciąg w Pentaconie SIX, co go nabył za 200 zł.
A dla siebie tnę wzdłuż na rozbiegówki do filmów 135, które czasem używam w kasecie RB67 naświetlając z perforacją.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: mrek »

Imperitus pisze: 27 lut 2020, 22:43 No i jeszcze taka troszkę anonimowa narkomania- wącham skórę jeśli rozleje mi się na dłonie trochę utrwalacza
Ja lubię zapach wywoływacza, oczywiście poza wywoływaczem POTA. No i zapach filmu 135 z nowo otwartego pudełka. Z tym, że coraz mniej pachną.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: mrek »

Od ubiegłego wieku tuż po wylaniu utrwalacza odwijam końcówkę filmu aby się przekonać czy... wyszło.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
kubaw
-#
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2020, 22:50
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: kubaw »

Właśnie dziś mi się przydał nawyk zbierania tych papierów :) Kupiłem rolkasetę z okienkiem do numerków i jak się dopiero po założeniu filmu zorientowałem okienko pokazuje numerki dla 645, a kaseta jest 6x9. Więc dzięki staremu papierowi mogłem sobie porównać dokąd mam przewijać :)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: Imperitus »

mrek pisze: 10 mar 2020, 17:02 Od ubiegłego wieku tuż po wylaniu utrwalacza odwijam końcówkę filmu aby się przekonać czy... wyszło.
Ja też :-D, potem czasami mam zarysowaną emulsję na krawędziach od wciskania z powrotem na szpulę
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: Bokeh »

Imperitus pisze: 27 lut 2020, 22:43 Ja sobie zostawiam rolki i papiery po średniakach, na kij mi potrzebne ale i tak to robię :-P. No i jeszcze taka troszkę anonimowa narkomania- wącham skórę jeśli rozleje mi się na dłonie trochę utrwalacza, nie wiem czemu ale tiosiarczan w kontakcie ze skórą wytwarza jakiś taki bardzo dla mnie przyjemny zapach, podobnie z resztą jak fenidon.
Myślałem, że tylko ja tak robię
Zbieram też pudełka i pojemniczki po kasetkach z 135mm, pustych kasetek też nie wyrzucam.
Dziwne ale nie potrafię też pożegnać się z wywołanymi paskami papieru po próbnych naświetlaniach.
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: bakulik »

mrek pisze: 10 mar 2020, 17:02 Od ubiegłego wieku tuż po wylaniu utrwalacza odwijam końcówkę filmu aby się przekonać czy... wyszło.
To tak, jak ja. :-) Poza tym zbieram kasetki po filmach 135, ale tylko po jednej sztuce z każdego rodzaju, jakiego dane mi było używać.

Obrazek
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: wosk »

bakulik pisze: 26 mar 2020, 00:58 Poza tym zbieram kasetki po filmach 135, ale tylko po jednej sztuce z każdego rodzaju, jakiego dane mi było używać...
Wekujesz przez gotowanie? ;-)
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: bakulik »

Nie, zwyczajnie kiszę. ;-) A to stare zdjęcie, teraz mam już większy słoik. :-)
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: 4Rider »

bakulik pisze: 26 mar 2020, 09:35 A to stare zdjęcie, teraz mam już większy słoik
Tak apropo słoików - litrowy z polskimi żółtymi monetami od 1 do 5 gr waży [bez słoika] 2878 gram - jak były jeszcze niedawno szkoły to córce dałem na Górę Grosza. Taki litr średnio rok się zbiera, zbieram już nowy, może znów będą szkoły?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

"Okołofotograficzne" nawyki

Post autor: mrek »

bakulik pisze: 26 mar 2020, 09:35 Nie, zwyczajnie kiszę. ;-)
chyba powinieneś napisać "kliszę" (-:
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
ODPOWIEDZ