Naprawa sprzętu fotograficznego

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
miasto.mania
-#
Posty: 32
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:05
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: miasto.mania »

widzę na liście trzy serwisy z Krakowa. czy ktoś może coś o nich więcej powiedzieć?
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Na czapskich są okej.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2011, 19:00 przez Fikumiku, łącznie zmieniany 1 raz.
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

Fikumiku pisze:Na czapskich są okej.
Jest troche negatywnych opinii w sieci na ich temat, ale z moich doswiadczen (glownie kilka migawek do przeczyszczenia) sa bardzo OK. A za ktoryms razem dostalem nawet bardzo przyjemny rabat :)

Korzystalem tez z serwisu na Krakowskiej i tez wszystko bylo OK. Ceny w obu raczej podobne.
szalen
-#
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szalen »

w Pozaniu korzystam z serwisu na Galileusza, jak dotad jestem zadowolony z kazdej uslugi
Awatar użytkownika
Linhof
-#
Posty: 287
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Linhof »

majster pisze:Chciałbym oddać do renowacji aparat Linhof 4x5 (przyklejenie oklein, miecha, który zaczął odklejać się od ścianki, naprawa migawki). Najlepiej w Warszawie.
Czy ktoś z Forumowiczów zna kogoś godnego polecenia czy lepiej wysyłać gdzieś dalej?
Nie wiem jak dalece temat jest aktualny, wznawiam, bo jestem ciekaw, czy znalaze w Wawie serwis Linhofa, który jest godny polecenia. Ja korzystam z Nagova. W Wawie szukałem i w kilku punktach odmówiono przyjęcia Linhofa. Regulacje migawki zlecałem u Pana Sylwestra Gecyngiera ale nie odważyłem się z całym aparatem. ;-)
petelski
-#
Posty: 115
Rejestracja: 12 mar 2013, 19:00
Lokalizacja: Białystok

Post autor: petelski »

I ja dopisze się w wątku - dołączając jednocześnie do fanów Pana Michała Nagova. Po zakupie mamiyi c330f z 80mm 2.8, co miała być "igła", a do niej dodatkowo dwóch obiektywów 135 i 180 okazało się, że ja naświetlam jedno - wychodzi drugie. Ja ostrość tu, a na zdjęciu ostrość tam :) Zapakowałem wszystko i kurierem do Bydgoszczy. Od początku bezproblemowy i fachowy kontakt telefoniczno-mailowy. Następnie wycena i zapytanie co robimy. Mogłem sam regulować koszty poprzez odstąpienie od wykonania mniej pilnych rzeczy. Akurat ja poprosiłem o full serwis, bo nie lubię jak coś jest nie halo w narzędziu pracy :)
Naprawa trwała troszkę ponad tydzień. Dziś dostałem sprzęt. Wygląda jak nówka. Pokrętła chodzą idealnie migawki również. Wszystko uszczelnione na nowo, czysta matówka. Normalnie jestem w pozytywnym szoku. Teraz pozostało wykonać kliszę testową i upewnić że tak jak wygląda tak i robi zdjęcia - czyli wspaniale :)
Ja pierdzielę - cieszę się jak dziecko :) Dzięki Panie Michale :lol:
anałogowo rzecz ujmując...
dominika999
-#
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2013, 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dominika999 »

Czy te serwisy są sprawdzone jakoś przetestowane :-) czy jest to lista serwisów w danym województwie :-) proszę o informację.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

dominika999 pisze:Czy te serwisy są sprawdzone jakoś przetestowane
A to że ktoś pisze iż serwisował w jakimś serwisie swój sprzęt z dobrym skutkiem, to nie jest "sprawdzenie" i "przetestowanie"?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
bawy2
-#
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Serwis/komis

Post autor: bawy2 »

Chciałem pochwalić komis/serwis Foto-Larson Hala Mirowska paw. 21. Naprawiałem obiektyw w Zeiss Ikon 530/2. Pozytywnie zakręcony właściciel - kolekcjoner.

bawy2
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

bawy2 pisze:Zeiss Ikon 530/2
Wow :shock: :mrgreen:
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
bawy2
-#
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bawy2 »

To jeszcze parę słów o serwisie na Tamce w Warszawie. Naprawa trwała 5 minut i okazało się, że Pan w wieku 60 lat, był (kiedyś) jak to sam powiedział na linii produkcyjnej aparatu Start w którym naprawił czas B (od ręki). Co ciekawe nie chciał za naprawę wynagrodzenia, skończyło się na 20 zł. Wydaje mi się, że serwis solidny.

bawy2
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

Czapskich to juz nie Czapskich - panowie Kadeja sa teraz na ulicy Zapolskiej 42, kolo Onetu i Belmebu (wjezdza sie od Bronowickiej jak do Salwator City i od razu w prawo w ul. Dytmara).
--
Maciek
wesu
-#
Posty: 62
Rejestracja: 20 maja 2013, 10:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: wesu »

Ja zareklamuję i polecę serwis Pana Nagova z Bydgoszczy.
Przywrócił moją czterdziestoletnią RB67 niemal do stanu w jakim opuściła fabrykę ;). Full serwis i aparat zdecydowanie działa przyjemniej, nic już go nie boli - odzyskał młodość. Rozbudowana diagnoza i dokładny kosztorys. Miły i konkretny kontakt - polecam.
Ziołomirek
-#
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2014, 13:12
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Ziołomirek »

Bardzo polecam Nagov Photo Service w Bydgoszczy. Wizjer w mojej Mamiyi Universal był mocno zaśniedziały. Pan Michał wykonał diagnostykę. Jak się okazało, oprócz przedniej szybki osłonowej trzeba było oczyścić wszystkie powierzchnie szklane skomplikowanego i delikatnego układu dalmierza i przesmarować mechanikę. Zostało to zrobione perfekcyjnie. Wysłałem również mocno zabrudzoną matówkę do tego aparatu. Nie sądziłem, że po czyszczeniu będzie wyglądała niemal jak nowa. Najwyższy poziom profesjonalizmu.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Naprawa sprzętu fotograficznego

Post autor: mrek »

Michał Kowalski pisze:Jeśli szukacie serwisu sprzętu foto - serdecznie zapraszam:

http://www.korex.net.pl/naprawa-sprzetu ... znego.html

Jest tam wykaz serwisów z podziałem na województwa.

Zapraszam serdecznie
Proszę wpisz nowy adres
maqsz napisał:
Czapskich to juz nie Czapskich - panowie Kadeja sa teraz na ulicy Zapolskiej 42, kolo Onetu i Belmebu (wjezdza sie od Bronowickiej jak do Salwator City i od razu w prawo w ul. Dytmara).
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
ODPOWIEDZ