Naprawa sprzętu fotograficznego

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

bartos
-#
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2011, 01:40
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: bartos »

W Sosnowcu (dzielnica Pogoń) jest dobry serwis foto
ja co prawda jeździłem tam z moimi Nikonami (D300/D700) ale facet dobrze zna się na analogach

tel. do serwisu: 606-342-022
ulicy nie pamiętam ... ale będę tam za niedługo to dopiszę
Bartos
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

Dobra nie będę grzebał bo coś jeszcze zepsuję, lepiej oddam do fachowca ;)
kazanuss
-#
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2011, 23:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: kazanuss »

Dzień dobry, Mogę polecić serwis Nagov'a w Bydgoszczy. Przerabiałem tam mechanizm w Kijewie tak aby nie nakładał klatek. Poza tym w Poznaniu na Galileusza też jest ok. tylko terminy napraw dosyć długie.
Janis
-#
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2008, 15:03
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Post autor: Janis »

Witam. Czy korzystał ktoś z serwisów w Łodzi? Potrzebuję kogoś, kto mi naprawi lampę sb-800 za w miarę przystępną cenę (najbardziej przystępną ma chyba sam serwis nikona, ale okres oczekiwania jest niebotycznie długi, a sama jakość obsługi podobno grubo poniżej standardów).
Awatar użytkownika
tomfish
-#
Posty: 35
Rejestracja: 22 wrz 2008, 19:28
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: tomfish »

Wykreśliłbym serwis Fototronik na Żurawiej w Warszawie.
Nie naprawiają aparatów analogowych, pozostałe skutecznie psują.
Nie powinno się narażać forumowiczów na stres przepychanek słownych i idiotycznych tłumaczeń, uszkodzeń sprzętu ( poważniejszych niż zgłaszana naprawa) Nie polecam, wręcz przestrzegam.
aleheca
-#
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2010, 13:42
Lokalizacja: Bstok

Post autor: aleheca »

Witam,
podepnę się do tego tematu i zapytam, czy ktoś z Was orientuje się jaka jest cena regulacji czasów, rozwiązania problemu nakładania klatek w PSix?
Pozdrawiam serdecznie
.. ... ..
maklerX
-#
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2011, 17:59
Lokalizacja: W-wa

Post autor: maklerX »

Witam.
Posiadam Canona AE-1 w którym trzeba wymienić gąbkę tłumiącą lustro oraz kolejny model Canon AE-1 Program wymagający przesmarowania mechanizmu podnoszenia lustra. Czy ktoś się orientuję w cenach takich usług, bo dzwoniłem do 2 serwisów i powiem szczerze, że rozpiętość cenowa jest różna? Jeśli ktoś przechodził podobne przypadki to proszę o info, i ewentualne wskazanie jakiegoś serwisu/osoby, które zrobią to porządnie i w rozsądnej cenie (najchętniej Warszawa - okolice, lub Toruń - Bydgoszcz).
Pozdrawiam
maklerX
-#
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2011, 17:59
Lokalizacja: W-wa

Post autor: maklerX »

Chyba forumowiczom zabrakło czasu na odpowiedź :-) . Dla zainteresowanych koszt tych usług to: 150 zł i 30 zł.
sciemniacz
-#
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:10
Lokalizacja: Falenica

Post autor: sciemniacz »

maklerX napisz gdzie naprawiałeś. Ja mam AE1 Program po serwisowaniu w BTFoto i niestety po roku od serwisowania odpadły gąbki oraz zwalił się spust migawki. Dodatkowo mam AE1, który jest totalnie martwy. Chętnie oddałbym w dobre ręce do naprawy (pierwszego) i diagnozę (drugiego)
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Miło mnie zaskoczył serwis w W-wie na Tamce. Dałem TLR-a do czyszczenia dolnego zakurzonego szkła, a wyczyszczono mi też górne i matówkę. Co prawda namawiano mnie do tego na początku, ale nie chciałem za to płacić... Miło :)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
maklerX
-#
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2011, 17:59
Lokalizacja: W-wa

Post autor: maklerX »

hmm. Kierując się pozytywnymi opiniami na forum dziś oddałem te aparaty właśnie do BTfoto - mam nadzieję że będzie ok, facet ma mi jeszcze wyregulować czasy. Matówka w jednym też jest zabrudzona i miał spróbować ją doczyścić. Do serwisu na Tamki dzwoniłem chyba i cenowo mi nie pasowało. Generalnie koszt smarowania mechanizmu podnoszenia lustra wahał się w granicach od 100 do 250 zł.
Ściemniacz skoro w BT sę nie spisali spróbuj ten na Tamki, diagnoza za darmo i gwarancja 6 m-cy - brzmi zachęcająco.
renes
-#
Posty: 287
Rejestracja: 23 sty 2009, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: renes »

Zna ktoś może speca, któty poza czyszczeniem dobrze reguluje czasy migawki? Dwaj którym dałem migawki Compura do serwisu nie potrafili ustawić wysokich czasów na których mi zależy. Najwyraźniej nie mają odpowiednich części.
majster
-#
Posty: 46
Rejestracja: 02 cze 2011, 15:40
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: majster »

Chciałbym oddać do renowacji aparat Linhof 4x5 (przyklejenie oklein, miecha, który zaczął odklejać się od ścianki, naprawa migawki). Najlepiej w Warszawie.
Czy ktoś z Forumowiczów zna kogoś godnego polecenia czy lepiej wysyłać gdzieś dalej?
bruner1971
-#
Posty: 11
Rejestracja: 19 sty 2011, 14:52
Lokalizacja: bartoszyce

Post autor: bruner1971 »

Witam wszystkich
Poszukuję serwisu dla Horizona.Może ktoś mi poleci jakiś dobry serwis
pozdrawiam
bruner
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

A gdzie polecicie oddać obiektyw powiększalnikowy? Jakieś zamglenie jest widoczne, które mi się nie podoba, a obiektyw zacny.
Mazowieckie, ale jeśli jest coś ultra gdzieś indziej to może zaryzykuje wysyłkę?
ODPOWIEDZ